Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Clara Calhoun (Jane Randolph) má malé kadeřnictví v New Yorku, hlavně ale v zadní místnosti do dvora provozuje její asistentka Marie Weston (Peggy Converse) ilegální sázkovou kancelář. Jednou večer, když odejdou zákaznice, otevře Clara dveře na dvůr a těmi vniknou dovnitř dva maskovaní muži s revolverem a brokovnicí. Vyberou kasu a všechny peníze, pak ale policista na obchůzce uslyší Mariin výkřik, dojde k přestřelce, jeden lupič – Kowalski (Keefe Brasselle) je raněn a druhý zastřelí policistu. Lupiči zdrhnou v ukradené dodávce s nápisem Prádelna na boku. Jasně, byla to fingovačka, Clara byla dohodnuta se svým milencem Dukem Martinem (John Ireland). Jenže mrtvý policista je problém a Duke se rozhodne shodit vinu na majitele dodávky, nevinného Steva Ryana (Ed Kelly).
Případ vyšetřuje detektiv Mickey Ferguson (Hugh Beaumont) a pochopitelně podezírá Steva, protože byla použita jeho dodávka, Clara udala (lživě) jeho popis a postřelený Kowalski ho (taky lživě) identifikoval. Steve se brání, že je to msta Kowalského, kterého zmlátil, když si dovoloval na jeho sestru Rosii Ryan (Sheila Ryan), ale detektiv mu nevěří a posadí ho do basy. Jeho sestra trvá na tom, že bratr je nevinný a upozorní policii na některé nesrovnalosti. Polekaný Martin zabije i Marii, ale to jen posílí pochybnosti policie, protože Steve je ve vazbě a nemohl to provést. Detektiv se postupně sbližuje s Rosií a pečlivě vyšetřuje Dukovy aktivity. Když prohledává jeho noční klub, dojde ke konfliktu, přestřelce, zranění i smrti. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vyborna detektivka, slusne tempo, namakane dialogy. Herci hraju jak o zivot, nuda nehrozila. Na rozdiel od priemerneho noiru Great Flamarion 1945 sa toto uz Mannovi vyraznejsie podarilo. Taketo filmy to, to mam rad . 77 % ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tak taková béčka můžu - krásně stylově natočená a solidně zahraná. Mannovy noiry mě začínají hodně zajímat. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá ale velice příjemná detektivka. Délka je tak akorát přiměřená, atmoška je skvělá a herci jsou velice sympatičtí. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama