Dědictví kostí

The Legacy of the Bones

Krimi / Thriller

Španělsko / Německo, 2019, 119 min

• boshke

Nejdříve osobní poznámka - kdo vám doporučí film, aniž vám řekne, že se jedná o druhý díl trilogie? Nevím, jestli to bylo téměř vždy nutnou kompresí knižního děje nebo absencí expozice z prvního dílu, ale film je neskutečně nepřehledný a zmatečný, postavy padají z nebe, aniž se vysvětlí, co jsou zač a co v ději dělají, jsou referovány ve stylu "Myslíš, že to souvisí s vraždou Marie?" a vy nemáte nejmenší tušení, kdo je Marie, a i kdybyste to tušení měli, tak stejně nevíte, proč tam je. V půlce filmu se Amaia dozví, že její matka "něco něco něco" a vy si řeknete "Aha, ona má matku, dobrý vědět"... Finále snad ani není třeba komentovat, prostě děs běs, už dlouho jsem neviděl tak pitomý film... 20%(8.5.2020)

Španělé se tu pokusili natočit svojí verzi Purpurových řek a i když se jedná o druhý díl z trilogie, tak v rámci příběhu vůbec nevadí, že ho divák vidí jako první. Atmosféra je v pohodě, téma je zajímavé, jen herecky by to mohlo být výraznější. Některé televizní detektivky mají kolikrát zajímavějšího vyšetřovatele, než je tady Marta Etura.(14.5.2020)

Pohodová žánrovka, která po celou dobu stupňuje napětí a neustále přikrmuje zdravou zvědavost - takhle nějak si představuji odpočinkové krimi. Ve finále mě mrzí jedna věc - že se jedná o druhý díl trilogie jsem zjistil až po skončení filmu, takže mám co dohánět a srovnání s prvním dílem je tedy z mé strany zbytečné. Dědictví kostí si vysloužilo nadprůměrných 60% a po shlédnutí prvního dílu možná své hodnocení ještě trochu pozměním.(2.5.2020)

• ShiShinka

Chápu, že propagace kojení jakožto "přenádherné přirozené věci" je teď hrozně moderní, nicméně nutit to divákovi takhle pod nos s tím, že se nemůže dívat jinam a musí se snažit konsternovaně soustředit na děj.. uf. Občas jsem se taky už ztrácela v tom, o kom zrovna mluví a je zajímavé, že ji nechali případ vyšetřovat i přes brutální střet zájmů. Konec, kdy se *** vypaří jak Houdini ani nekomentuju.(24.5.2020)

Zdálo by se říct, že co vypadá jako obyčejné vraždy psychopata, tak jsou něco mnohem většího, něco nadpřirozeného. Když do sebe příběh pomalu zapadá, tak o to víc zmatečné to je a kolikrát vám přijde, že hlavní hrdinka to nemůže zvládnou. Podle všeho mají být 3 díly, tak jsem na to zvědavý, protože tento první díl pěkně navnadil, po celou dobu držel v napětí a nevědomosti a stále nás nechal hádat, co přijde dál. 70%(2.5.2020)