Asie z výšky

(TV seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Singapur, 2017, 4x46 min

V tomto dech beroucím seriálu vyletíme do oblak a z výšky si prohlédneme rozmanitou krajinu, starodávná města, ohromné metropole a závratnou komerční infrastrukturu. Překrásná Indie plná barev, Indonésie ozdobená korálovými zahradami a hrozivými vulkány, Malajsie porostlá hustými pralesy nebo Singapur zastavěný pozoruhodnými mrakodrapy – to je Asie z výšky, jakou jste ještě neviděli. (TV Prima)

Skuby47

Singapur - je zase jedna kouzelná destinace, kam se nikdy nepodívám, i když při pohledu na tento snímek by to stálo za to. Když pominu krásu krajiny a monumentálnost tamní výstavby, kladu si otázku jak se zaostalý stát bez dostatku zemědělské půdy, pitné vody a nerostného bohatství dostal tak daleko. Velmi kladně hodnotím lidský potenciál, vzdělanost a skvělé technologie v hospodaření s vodou a půdou, které my máme zatím dostatek a tak s ní plýtváme. Co musí přijít, abychom se od nich poučili. ()

sator

Singapur-Tohle budování umělých bublin umělé konjunktury nebude mít dlouhého trvání... a to nemluvím že stačí jedno cunami a je po zázraku. Osvícení vládci vedou k zemi zemědělství, pěstitelství řemeslné výrobě  a sobě stačnosti, kolik ale takových je...Ani slovo o tom, jak se zde žije obyčejným lidem...Je to umělý zázrak zaznělo-přesně tak... ()

subic

1. díl Singapur parádní pokoukání, zejména na to, jak tam vyřešili problémy s vodou, jak s tou pitnou, tak s pravidelnými záplavami. ()