Drew Dixon se na svém útěku před odvodem do armády setkává s bandou tuláků vedených dezertérem Jakem Rumseyem. Banda míří na Západ a Jake přesvědčí Drewa, aby se k nim připojil. Členové jeho bandy sice přijmou Drewa více než chladně, ale on si rychle dokáže získat jejich uznání důvtipem a schopností postarat se sám o sebe. Mezi Drewem a Jakem se vyvine neobvyklé přátelství. Jejich cestu však poznamená setkání s banditou Big Joem a poté i Jakeova zrada. (dopita)

Cervenak

Začne to ako chlapčenské dobrodružstvo Marka Twaina, ale s každou minútou je to nepríjemnejšie a drsnejšie, vrátane detí s odstrelenými hlavami. Typické 70. roky. ()

T2

uvlečená sucharina, kde sa skoro nič nedeje, ničím prevratným nezaujme, nečudo že sa potom postupne western vytrácal /25%/ ()

RHK

Zvláštní, odlišný, kritiky vysoce hodnocený western, typický pro 70.léta, plný drsných hořce komických situací tak trochu ve stylu bratří Coenů. Dva mladíci na útěku před narukováním do občanské války v USA, jeden slušný, bohabojný a druhý odvážný lump, se snaží s partou protlouci přes prérii na Západ. Ale nějak se jim nedaří :-) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=INbUgwifmBw ()

Mr.Apache

Netypický western o dětech na Divokém západě. Jeden z prvních filmů Jeffa Bridgese a Johna Savage. Jak se zdá, je u nás Mizerná banda málo známá. Což je škoda. Asi to nebude film pro každého, přesto vřele doporučuju. ()

kitano

Iked hlavne postavy tohto westernu su teenageri, necakajte nejaku odlahcenu rodinnu zabavu. Divoky zapad je tu vykresleny tak, ako ho vacsina divakov pozna. Drsny, spinavy, bez miesta pre usmrkancov a padavky. Ak mate drzost siahnut na nieco co vam nepatri, alebo sa proste ocitnete v zlej spolocnosti, je jedno ci mate 40, alebo 9, pravdepodobne skoncite s gulkou v hlave, alebo opratkou na krku. Klavirny sprievod pocas celeho filmu zdoraznuje mladost a velky elan hlavnych hrdinov, a to v ostrom kontraste s drsnou skutocnostou vytvara neopakovatelnu atmosferu. FIlm obsahuje aj mnoho pamatnych momentov, ktore fandom westernov urcite spravia velku radost. Na druhu stranu si myslim, ze koli onomu nametu "nezletily na divokom zapade" by film mohol zaujmut aj mnohych, ktory westerny nepozeraju. Ak budete mat moznost si film pozriet , urcite tak urobte. (9/10) ()

LiVentura

Trochu styl Peckinpaha, ale opravdu jen trochu. Dobrý film. A ta banda, skutečně mizérie.. :-) Čtyři z nich pochytají a zabijí ještě skoro v dětském věku, dva hlavní přežívají a pokračují zvláštními cestami osudu. ()

Aky

Tak trochu dětský western, kterému navíc téměř v každém okamžiku chybí náležité napětí, což není vyváženo ani humorem. Zjímavý je pohled na mladičkého Jeffa Bridgese. ()

Willy Kufalt

Spočátku Mizerná banda připomíná klasický dobrodružný mládežnícký film. Ačkoliv se příběh později přesune do mnohem drsnějších kolejí, zvolený styl zůstává prakticky pořád stejný. Pokud příběh pojednává o neúprosné bídě chudých a hladových dětí, očekával bych z prožitku silnější emoce ve jménu tísně, smutku, soucitu. Pokud ty dospívající děti se začnou z takové nouze dopouštět různých zločinů a neváhají dokonce hromadně zabít, očekával bych ještě vyhrocenější protichodné pocity. Nic takového se pro mě nekonalo a celé to prošlo mimo mě bez většího zásahu. On je to v podstatě takový neškodný, lehce poetický western s občas drsnější scénou, netypický v první řadě věkem hlavních postav, na který se dá v pohodě kouknout, ale silnější výraznější zážitek ve mě nezanechal. Coby filmařsky čistá záležitost to přijde občas i s pěkným záběrem kamery nebo hudebním doprovodem se sólem na klavír, ale nějak jsem si tady nenašel žádné silnější scény, postavu či jiný aspekt, který by mi napomohl k vyššímu hodnocení. [65%] ()

Karamanlis

Bad Company je čosi ako dobrodružstvá Toma Sawyera, Huckleberry Finna a pár ich neokrôchaných kamarátov, prenesené do prostredia divokého západu. V zásade príliš neobľubujem príbehy, v ktorých sú hlavnými postavami zmätkujúci adolescenti, vo westernovom žánri sa však aj takýto motív dá pretaviť do pútavej podoby, čoho dôkazom sú snímky ako Spikesova banda či Mladé pušky (aj keď členovia Kidovho gangu neboli úplní smrkáči). Mizerná banda však kvalít spomínaných dvoch kúskov nedosahuje ani náhodou a až na jednu, miestami až vtipnú prestrelku zelenáčov so starými desperátmi v podstate nemá westernovému divákovi čo zaujímavé ponúknuť... (slabšie ***) ()

OG_Swifty

Znám několik zajímavých a dobrých acid westernů, ale tenhle kritiky vychválený zástupce zmíněného podžánru rozhodně na mém seznamu bude chybět. Příběh dětí a jejich neslavné konce mi přišly z toho všeho asi nejlepší, protože jinak na filmu nemám vůbec co vyzdvihnout - herectví ve filmu nehledejte, hudební doprovod je jenom nějaký náhodný mlácení do kláves klavíru, kulisy jsou dost laciný a celkově je drtivá většina filmu v poli, takže ani žádný pohonění nad nějakým pěkným skaliskem. David Huddleston i Jeff Bridges jsou v tomhle filmu taky zklamání, ani ty machry s pistolí jim nešly. Prostě bída. ()

Martin741

Evidentne tam ide o utek mladikov, ktorym sa nechce do armady HUSA, pardon USA  /rusky uhol pohladu je SŠA, tak budem originalny/. Taxi zalozili tlupu  a prebijaju sa az k pobreziu Ticheho Oceana. Reziser Robert Benton ma tuhy korienok, jak tak pozeram, najlepsie filmy su unho Kramer vs Kramer 1979, Superman 1978 a Nobody´s Fool 1994. tento kusok je kazdopadne to lepsie z jeho filmografie 77 % ()

JohnSmith

Banda vskutku mizerná, neschopná. To člověka chvilku baví,ale když ten film nikam nesměřuje, tak je to o ničem. Jediný plus je floutek Jeffa Bridgese ()

Han22

Mizerná banda boduje především originalitou. Už jen začátek je výborný - mladík z dobré rodiny prchá před odvedením do války, porve se se světáckým zlodějíčkem, který ho okradl - a přidá se k němu do bandy. Začíná to jako takové idylické dobrodružství, kde parta sympatických kluků věří, že najdou štěstí na divokém západě, pokračuje to kopcem smůly a vrcholí podrazy, úmrtími (ta ustřelená hlava!!) a depkou. I vztah hlavních hrdinů se mění nahoru dolů od hlubokého pochopení až po absolutní nenávist a zpět. Netradiční postavy, situace (třeba farmář co prchá se ženou ze západu a nabídne jim ji na sex), skvělé dialogy. A samozřejmě partička mladých herců v čele s vynikajícím Bridgesem. Líbila se mi i melancholická klavírní hudba a deník co si hrdina píše. I pár akcí se najde. Ta přestřelka v lese, kdy každý vystřelí pomalu 10 nábojů na pár kroků než se trefí celkem věrohodně odráží jak "přesné" ty kolty na Západě ve skutečnosti byly.  Solidní 4*. ()

vander19

Potenciál to malo obrovský a aj som sa dosť tešil na tento film, ale....Je tam to ale. Proste čakal som viac, málo dynamický dej a rozhovory viac menej o ničom tomuto filmu ubrali v mojom hodnotení *...Musím ale povedať, že ma to nenudilo ale obvlašť ani nebavilo.Kľudne som si stihol spraviť kávu a nakŕmiť psa a vôbec nemám pocit, že som niečo premeškal...60% ()

WesternMan

Velmi zajímavý, drsný western, s mladým Jeffem Bridgesem. Klasická 70. (surová) westernová léta, jak zde již někdo poznamenal trochu mi to připomíná Peckinpaha. Film jiným koncem ani dopadnout nemohl :) Určitě doporučím, (nejen) fandům westernů. 75% ()

Hapretor

Mám za to, že Jeff Mosty je dobrý herec a byl tedy hlavním lákadlem ke shlédnutí tohoto počinu. Rovnou si troufám říct, že toto byl snad nejnudnější western, který jsem viděl. Ale dát mu jen dvě hvězdy by bylo nefér vůči jiným nudným počinům či hovadinám. Takže tři jen za Jeffa. A trochu té akce při krádeži koláče. Jinak nic, co by mě výrazněji zabavilo. ()

Jeff Bridges tasí kolty

Jeff Bridges tasí kolty

12.09.2009

A nebude to poprvé v jeho kariéře. Ještě jako mladík si zahrál ve westernu Bad Company či v proklínaném velkofilmu Nebeská brána, v 90. letech ztvárnil titulní roli v „prequelu k Deadwoodu“ Divoký… (více)