• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2020, 110 min

• mzss1

(38%) Vlastně už ani po tomto shlédnutí v pohodlí domova nelituji toho, že jsem BLOODSHOT díky COVID-19 nestihl vidět na velkém plátně. Vina Diesela mám rád, ale on zřejmě patří nejlépe jen k té své rychle a zběsilé sérii. Neříkám, že zde byl po herecké stránce na tom na štýru, ale ani ta role se k němu moc nehodila. Z herců mě nejvíc zaujal Guy Pearce, který snad dokáže vše patřičně zahrát. Příběh tu máme obyčejný – v podstatě ani žádný není. Plusem je, že se z úvodu jde hned na věc. Nějaká ta obyčejná akce a pak přepadení, zabití a předělání hlavní postavy na „supervojáka“! Takže ještě tak ta první 40 minutovka není tak marná, po akční stránce teda nic zajímavého, nemám nic proti digitálním kouskům, ale tohle bylo na oko opravdu nudné. Překvapilo mi, že se děj a celkový scénář poté tak divně odpojil a pak už to začalo být nesnesitelně sterilní, natahované a mnohdy bych řekl, že i nelogické. Ani hudba od Jablosnykho mi nepřišla moc výrazná. Víc k tomu dodávat nebudu. Dávám slabší 2*. Hůř hodnotit nebudu, znám horší braky, ale s ohledem na jistý rozpočet, áčkové označení, jsem čekal teda o něco více.(25.3.2020)

Začnu negativy. Neuvěřitelně předvídatelný příběh jehož celá pointa byla prozrazena už v prvním traileru. Vin Diesel, jenž hraje opět jednu a tu samou postavu, je opět totálně prkený. Občas něco zahuhlá a to je tak nějak vše. Jeho motivací po celou dobu filmu je pomsta a nic víc se vlastně o postavě Bloodshota nedozvíme. Akce je ve většině případech až moc digitální a docela o ničem. Obzvlášť teda honička ve městě je tak debilně nastříhaná, že hůře natočenou akční sekvenci, aby člověk pohledal. Tak a teď k pozitivům. Soundtrack je fakt skvělej. Některý záběry vypadají fakt hodně cool. Guy Pearce zahrál charizmatického záporáka... no charizmaticky. Eiza González je fakt hodně sexy! A ten ajťák byl taky docela dost vtipnej. Největším pozitivem však je, že i přes ty všechny negativa mě ten film relativně bavil a nenašel jsem vyloženě pasáž, která by mě nudila. Obzvláště díky tomu soundtracku a Eize :D. Škoda jen, že to celé působí hrozně předvídatelně, ploše a bez jakéhokoliv přesahu nebo překvapení. 3* 55%(26.3.2020)

Diesel to opäť skúša bez volantu v ruke a opäť z toho vzniká dosť zmätený a nezáživný akčnák, v ktorom to Vin "dopracoval" do pozície toho najmenej zaujímavého článku, pretože sa tvári stále rovnako nasrato a vážne. No už je to dávno obohrané. O to viac, že sa tak prezentuje v akčnom filme, v ktorom akcia je pochabá a dejové spletitosti nudné. Ako-tak to zachraňujú len triky a v druhej polovici bizarný Morris s jeho nadhľadom, ktorého sa mali držať všetci. A mimochodom, najviac cool je tu múka, to asi hovorí za všetko.(31.3.2020)

Bloodshot je strašně obyčejná comicsovka. Schematický příběh alespoň nabízí jeden potenciálně slušný zvrat, jenže tomu podráží nohy trailery, které rovnou celý film odvyprávěly od začátku do konce. Akční scény nejsou špatné, ale větší pochvalu ze sebe nedostanu a to je v současné žánrové konkurenci málo. Celkově filmu chybí režijní invence nebo neokoukané nápady a obzvláště to bolí u jednorozměrných postav a jejich béčkových dialogů, které nemají dost nadhledu na to, aby bavily. Vlastně mám pocit, že by to celé fungovalo lépe jako scénář pro počítačovou hru.(14.3.2020)

Je to takový hi-tec předělávka Univerzálního vojáka. Vlastně jediná pořádná. Je to dost naivní, hloupoučké, ale super vizuál a sakra sexy Eiza. Diesel hraje asi jako Van Damme a kdyby dokázal super otočku a k tomu ultimátní kick, tak tomu snad dám ještě o hvězdu víc. Každopádně lepší zábava než Birds of Prey a jim podobné sračky.(25.3.2020)

• - Původně do role Bloodshota (Vin Diesel) studio Sony plánovalo herce Jareda Leta. (Ratemus)

• - Bloodshot je smrtelně zraněný voják, kterého zachránila tajná organizace Project Rising Spirit, která mu vymyla mozek a do krevního oběhu nainstalovala nanoboty, kteří mu dávají nespočet schopností. Bloodshot může měnit podobu svého těla v kohokoliv. Pomocí nanobotů se může vyléčit z jakéhokoliv zranění, a to i fatálního, ovládá všechny zbraně a bojovou techniku, může se napojit na jakoukoliv elektrotechniku a satelitní sítě. (Ratemus)

• - Bloodshot je prvním filmem na motivy komiksů nakladatelství Valiant entertainment. (Ratemus)