První civilizace

Velká Británie, 2018, 4x50 min

Režie:

Tim Lambert

Ashraf Mohie

Lidstvo strávilo většinu svého času na Zemi pohybem z místa na místo a hledáním potravy. Proč jsme se tedy vydali na cestu civilizace? Jak lidé vytvořili vesnice, města a státy a umožnili vznik moderního světa? Zaměříme se na čtyři pilíře civilizace - města, válku, náboženství a obchod - a prozkoumáme je všechny v kontextu různých oblastí. Náš filmový štáb procestoval zeměkouli křížem krážem a navštívil Irák, Turecko, Mexiko, Guatemalu, Egypt, Indii, Pákistán, Omán, Maroko, Francii, Německo, Japonsko, Velkou Británii a USA. Zaznamenal nejnovější archeologické nálezy, vyzkoušel nové teorie a odhalil nové informace. Dramatické rekonstrukce a počítačová grafika oživí svět starověkých civilizací s cílem ukázat, jak naše předky poháněly stejné impulzy jako nás v současnosti - kouzlo města, nevyhnutelnost války, potřeba náboženství a záliba v obchodu. (Viasat)

Hannibal1913

Zde jsme nalezli zrnko pšenice a kde je pšenica, tam je aji božský mok a kde je božský mok, tam je civilizaca. O 1913 kilometrů dále jsme navíc našli pozůstatky pravděpodobných základů pravděpodobné hrobky, takže je jisté, že zde žilo kolem 250 osob v 88 domech. Našli jsme také stehenní kost, oterá je o 6,35cm kratší, než kost paní historičky a z toho usuzujeme, že tehdejší zemědělkyně měřili o 21cm méně, než dnešní kchoc. A zuby, které jsou na nalezených lebkách, majou hodně kazů, z čehož lehce odvodíme, že kurva cukr nepatří do tlamy a dentista tych mrtvol by měl vrátit diplom ()