Nepříliš přesvědčivé drama, jehož hlavní kouzlo tkví v dokonale snímaném velkoměstském prostředí. Kdyby tak zůstalo jen při něm! Vlastní příběh je příliš schematický a jeho šablonovitost vzrůstá nevěrohodně vystavěnou hlavní postavou. Snad to byla – tak často škodící – ruka producentova, která tak nesmyslně podpírala vše, co se kymácelo, vyrovnávala všechny nerovnosti a neomylně vedla k tak nemístnému závěrečnému rozjasnění, protože režisérova imaginace svědčí o hlubším nahlédnutí moderního rozpadání.(11.4.2012)

Ani nie tak detektivka ako film -noir o tom, ze byt poctivy sa nie vzdy vyplaca.Herci su mne neznami,a le tempo na urovni, dialogy su vyborne, a nuda nehrozila. Jeden z tych lepsich filmov Anthony Manna. 70 %(15.10.2017)

Cathy O'Donnell asi poputuje brzo do me top10, protoze je nejdokonalejsi predstavitelkou roli anti-ff, aneb milou a skormnou bytosti....uplne jak nejakej andel. :-) Spolu s Grangerem jsou osvedcena zvlastni noirova dvojka hodnejch hrdinu, zde opet spolu v paradnim filmu. Jean Hagen jako zkazena barova zpevacka hodne potesila. Zaver uplne bombastickej. Jsem fakt nadsenej a za Cathy pridavam patou hvezdu.(3.8.2013)

Příběh o tom, že není vždycky dobré být za všech okolností poctivý :-) Bylo to docela dobrý, i když objektivně bych tomu dal asi spíš 3, nicméně díky idiotovi jménem R00kieee, který dává většině filmů noir odpady a tím děsivě sráží jejich hodnocení, přivřu oči a jednu hvězdu přidám.(20.6.2011)

Hlavní hrdina chce ukrást trochu peněz a všechno se mu vymkne poněkud z ruky. Přesvědčivý noirový kousek zdobí i krásné newyorské exteriéry (už úvodní přelet nad městem je parádní).(12.7.2008)