Sběratel Ruben Brandt

Animovaný / Akční / Krimi / Drama / Thriller

Maďarsko, 2018, 96 min

Milorad Krstić

Tibor Cári

Celovečerný animovaný film M. Krstica sa snaží byť naraz umeleckým (v znamení avantgárd) a psychologickým dielom. Z určitého pohľadu ten výsledok nie je zlý – ale len vtedy, keď máte „open mind“ pre takéto kreácie. Trošku mám problém so záverom, kde som čakal originálnejšie a prekvapivejšie ukončenie. Animák pre tých, ktoré z hľadiska obrazového sveta hľadajú niečo atypické. P.S.: Naháňačka na začiatku cez Paríž a na diaľnici sú top momenty pre tých, ktorý tam hľadajú akčné scény. Osobné hodnotenie: 73% (***) (10.4.2019)

Pocta umění plná všelijakých drobných pomrkávání na znalce filmů a malířství, kterou bych si užil daleko víc, kdybych byl znalec filmů a malířství. Akčních scén tam na můj vkus vecpali až moc, zato hororové snové scény se povedly na výbornou. 75% (LFŠ 2019)(28.7.2019)

Jedná se samozřejmě o zcela jiný typ filmového zážitku, než na jaký jsem uvyklý, je proto pravděpodobné, že mi mnohé uniklo a mnohé jsem nedocenil. Nicméně napínavý a mnohovrstevnatý děj, který zaujme sám o sobě a jenž odkazuje na nejrůznější filmové i žánrové postupy, je výtečně doplňován přiléhavým animovaným ztvárněním, které pro změnu odkazuje na všeliké možnosti výtvarného umění a jeho realizované avantgardní formy. Závěrečná nejistota ohledně odpovídající interpretace pak dotváří celistvý dojem snímku jednotného po tematické, myšlenkové i formální stránce.(10.5.2019)

Pro uměleckého neznalce, který má už dost Marvelovek je tenhle film velice příjemná změna. Animace je velice netradiční v tom nejlepším slova smyslu. Děj zajímavý a akční scény vyšperkované. Pěti hvězdičkám brání jen má osobní neznalost referencí z uměleckého světa, kterými je film pravděpodobně prošpikovaný.(16.9.2019)