1 proti všem

(pořad)

Nová, interaktivní a zábavná show s názvem „1 proti všem“. Show, která nemá v televizním světě konkurenci. Ve středoevropské premiéře ji čeští diváci uvidí jen na Primě, poprvé už v sobotu 1. září ve 20.15. V živém vysílání se hraje až o 15 milionů korun a platí jediné – velká zábava, při které může vyhrát opravdu každý! Tipují se totiž odpovědi na neuvěřitelné experimenty a úkoly, na které se nedá najít správná odpověď ani na internetu, ani vyčíst v encyklopediích. Stačí jediné: mít chytrý telefon, stáhnout si aplikaci a pustit se do tipování v této unikátní show. Žádný tip v neuvěřitelných soutěžních experimentech není špatně a vyhrát může každý, kdo si tipne alespoň jednou během vysílání pořadu. Vůbec poprvé v historii v tomto formátu se na obrazovce setkají dvě moderátorská esa Libor Bouček a Leoš Mareš.
Připravené jsou neuvěřitelné úkoly a otázky, jejichž odpovědi nenajdete ani na internetu, ani v encyklopediích a knížkách. Kolik nafukovací balónků vynese do vzduchu malou holčičku? Kolik dětí utáhne letadlo? Kolik kuželů zůstane stát, když mezi nimi prokličkuje prasátko? To jsou jen některé ze soutěžních úkolů, které diváci uvidí přímo na obrazovce. Každá otázka je experiment a správnou odpověď odhalíme hned po tipování v přímém přenosu, na vlastní oči. Tipuje jeden soutěžící ve studiu proti milionům českých diváků. Kdo s koho? Kdo získá miliony korun? Každý díl show má sedm soutěžních kol, v každém tipuje správnou odpověď na soutěžní experiment vždy jeden soutěžící ve studiu proti divákům u obrazovek – tedy proti všem, proti milionům českých diváků. Zvrat může přijít každou chvíli a vyhrává ten, kdo je nejblíž správné odpovědi. Bude to soutěžící ve studiu, nebo průměr tipů diváků u obrazovek? Soutěžící ve studiu má tři nápovědy: svou rodinu, která je s ním v živém přenosu ve studiu, dvě VIP tváře a diváky ze svého kraje, odkud přijel. Vyhrát může každý. (TV Prima)

mh.mail

40% - Moc nechápu ty hejtery, kteří se tu rozčilují, že to není žádná soutěž, protože nejsou nutné znalosti, ale tipovačka. Asi by si měli najít, co slovo soutěž znamená. To, po čem vzdychají, je soutěž vědomostní, "1 proti všem" je soutěž tipovací. Kdysi dávno dávali v televizi pořad "Hra pre šiesty zmysel", který byl postaven na podobném principu, byť samozřejmě značně střízlivěji pojatý. Stejně tak nechápu nevraživost vůči moderování Leoše Mareše nebo Libora Boučka. Ač nepatřím do jejich fanklubu, nepřijde mi, že by jejich moderování bylo nějak závratně strašné. Myslím, že oba pánové jsou obstojnými moderátory a např. Leoš Mareš rozhodně není tak hloupý, jak si někteří myslí. Zrušení pořadu je podle mě ukvapené. Sice mi to, že pořad po pár dílech skončí, nijak zvlášť nevadí, aplikaci jsem si nestahoval, ale rád jsem se na něj podíval a zkoušel si tipovat doma. Dokonce bych řekl, že dopadl lépe než "Kde domov můj speciál". ()

SOLOM.

Ani se nedivím, že tato „show“ končí. Nic extra to tedy nebylo a spíš si tvůrci uvědomili, že se jim angažování dvou nejdražších moderátorů absolutně nevyplatilo. Oni si namastili kapsy (nechápu, za co berou takové prachy), diváci se nudili a pár lidí snad vyhrálo nějaké ty peníze (a to ještě možná). Nějak mi tento pořad chybět nebude… ()

kingik odpad!

Zazvonil zvonec a soutěžním ideálům je konec. A tak nám tuhle švédskou trojku na sobotní večer předčasně stopli. Proč předčasně? Inu, mohlo se ještě tolik stát. Vždyť fakír, co chodí po vejcích, byl vejška. Králík, co skáče přes překážky, byl mega. Ale hádanku typu - už je nikdo nikde nechce, ale pořád otravují, co je to? Bouček a Mareš. Tak ta nezazněla. Ke vší škodě byl by to jediný zábavný moment za uplynulé tři soboty. Dával jsem jim týden, maximálně dva. Ale snaživá felace asistentky Angie na čas dokázala soutěži prodloužit životnost. To snad zase ten Kazma spískal, zařídil, aby diváků byla před sobotními obrazovkami tv Prima jen hrstka. A povedlo se. V natáčení dalších šílených kousků z dílny inteligentní dvojice B&M se už nepokračuje. Ovšem zbylé tři díly budou likvidovat neurony až do října, pokud se nestane zázrak a Angie se nenapije balené vody, na kterou kdysi dělala reklamu, a jednoduše polkne třítýdenní nálož chrchlající v ústech před národem. Mobil se staženou aplikací téhle prudce debilní hry na odhad rovnou zahoďte. 0/10 ()

borohub

No čekal jsem to daleko horší. Po různých sračkách jako hlas, superstar, československo má talent atd.. docela příjemná změna. Některé experimenty byly zajímavé (některé méně), samotný koncept soutěže je zvláštní - minimálně divácká část je čistě loterie a téměř nemotivuje tipovat správně - přitom by stačilo aby se losovalo skutečně z těch "správných" tipů, ale chápu že by to už nesledoval téměř nikdo. Nejvíc tuto soutěž sráží samotní moderátoři - Bouček s Marešem jsou jedním slovem příšerní (upřímně nechápu popularitu tohoto dua), dále tu máme afektovanou "Angie" (nebo jak si přezdívá), která je snad ještě trapnější než duo moderátorů. Určitě tomu dám ještě šanci, každopádně si ale myslím, že prima očekávala trošku větší úspěch. zatím 65% ()

kubilov

1 proti všem byla velkolepá televizní show vysílaná na televizi Prima, která však byla po pouhých šesti dílech ukončena, a to přesto, že šlo o vůbec nejdražší soutěž, kterou druhá největší česká komerční televize vyrobila. Pořad byl vysílán naživo a stál v něm vybraný soutěžící proti všem ostatním divákům ať už v televizním studiu, nebo u televizních obrazovek. Obě strany musely co možná nejpřesněji odpovědět na záludné otázky. Kdo byl přesnější, získal peníze. Interaktivita byla zařízena tím, že diváci soutěžili prostřednictvím mobilní aplikace, do které své odhady a tipy zanášeli. Televize Prima však soutěž, ve které mohl vítěz vyhrát až 1,5 milionu korun, zastavila a po pár dílech definitivně zrušila. Hlavním důvodem byla nedostatečná rentabilita pořadu, na který se v atraktivním čase v sobotu večer dívalo v průměru jen něco okolo 300 tisíc diváků. V předposledním pátém díle, na který jsem se zaměřil, soutěžila matka tří dětí paní Klára z Hradce Králové. A disciplíny, ve kterých měla co možná nejpřesněji odhadovat správnou odpověď, byly vskutku obskurní. Z celkem sedmi soutěžních kol stojí za zmínku například disciplína, kde věčně mladý zpěvák Pavel Vítek sfoukával dortové svíčky, nebo ta, ve které český mistr v driftingu sekal během zatáčky katanou přilepenou na kapotu svého BMW salátové okurky připevněné lepící páskou na dopravních kuželech. Byť spoustě spíše nenáročných diváků, toužících po oddechové televizní zábavě, by se 1 proti všem mohlo líbit, pozornějšího diváka tento pořad zřejmě neuspokojil. Nejvíce do očí bijící byla až zarážející nevelkolepost a nevýpravnost, která byla prudce v kontrastu s masivní letní reklamní kampaní a rekordním rozpočtem. Celá inscenace prostě místy působila až příliš lacině, byť na několika scénách a disciplínách vynaložené finance vidět byly. Drtivou většinu akčních pokusů by si ale ze svého jinak poměrně skromného rozpočtu mohl dovolit i typově podobný pořad Zázraky přírody na České televizi. Jako další zásadní negativum považuji angažování hned trojice moderátorů – Leoš Mareš, Libor Bouček a Angeé Svobodová, přičemž potenciál především prvních dvou jmenovaných nebyl vůbec dobře využit. Mareš dostal za úkol provázet pořadem daného soutěžícího – kladl mu ve studiu otázky, nabízel nápovědy a jinak bavil publikum. Bouček se Svobodovou obstarávali jednotlivé pokusy, ze kterých poté vycházely soutěžní otázky. V takovémto typu pořadu, kdy nejde tak úplně o moderátory, je angažování Mareše s Boučkem, tedy dvou ze tří nejdražších českých moderátorů, finančně i logicky nesmyslné. Tvůrci se raději měli rozhodnout pro jednoho z nich a scény s pokusy přenechat na mladou a neokoukanou dívku, která totiž byla vzhledem k malému času na obrazovce omezena do role stereotypní blonďaté pomocnice. Třetím a posledním negativem, které zmíním, je zcela nevhodně zvolený formát. 1 proti všem je v podstatě soutěžní pořad Clever, vysílaný na televizi Nova v minulé dekádě, nebo již zmíněné Zázraky přírody z veřejnoprávní televize. Poslední ranou bylo nasazení soutěže proti stále oblíbené estrády Tvoje tvář, má známý hlas na Nově. () (méně) (více)