• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Horor

Indie, 2018, 128 min

Město se připravuje na několikadenní slavnost. Radost se však mísí se strachem. V těchto dnech se nocí pokradmu plíží děsivá čarodějnice, jenž unáší muže, po kterých zůstává pouze oděv, neboť jí bylo v minulosti ublíženo a ona si žádá pomstu a naplnění svého uzmutého „štěstí“. V tomto městě žije i vyjimečně nadaný syn krejčího (Rajkummar Rao), pro kterého jsou tyto příběhy a obavy pouhou povídačkou. Jak se však nejen on, ale i celý zbytek města brzy přesvědčí, tak za každou povídačkou se skrývá i kus pravdy, ne-li pravda skutečná..... Velmi rozporuplný a špatně uchopený pohádkově laděný romantický horor. Námět výborný, ale to zpracování..., opravdu velká škoda, neboť dvě třetiny filmu jsem se opravdu bavil a moc se mi líbily. Mám rád tyto „temné“ a tajuplné romantické příběhy, ale poslední třetina zabila vše, a to naprosto fatálním způsobem. Mohu se jen ptát, proboha proč? Kouzlo, postavy, nápady, atmosféra..., to vše bylo během pár okamžiků totálně roztříštěno a rozdupáno. Místo, aby vše gradovalo a stupňovalo se napětí, tak přišel totální zkrat a zhroucení příběhu do sebe sama. Rajkummar Rao a Shraddha Kapoor se mi moc líbili, a to jak jejich postavy, tak samotné herecké výkony, což platí zajisté i o zbytku „filmové partičky“. Dokonce i tyto sympatie však vzaly za své... Jako by to v jednu chvíli převzal do rukou někdo jiný a vše krutě odbyl, protože někam spěchal, či mu došly peníze. S písněmi, natož vyjimečnými, se to rozhodně nepřehánělo, což je opět škoda. Zprvu jasné a silné čtyři hvězdy klesaly na čisté čtyři, poté přišel zkrat a já se nestačil divit. Pro mě osobně nelehké a těžké hodnocení, ale to zklamání se prostě muselo projevit. Končím tedy na silných třech hvězdách s dovětkem, že nechápu, jak někdo mohl pokazit takto dobře rozjetý příběh.(19.3.2019)

Veľmi pekný soft horor. Príbeh čarodejnice mstiacej sa obyvateľom mesta za svoju zmarenú lásku kým ešte čarodejnicou nebola a skupinke priateľov, ktorí sa mesto snažia od nej oslobodiť. Vtipné, milé,zaujímavé.(28.11.2018)

Lehce strašidelné indické béčko o městě, ve kterém Stree odnáší muže a syn krejčího se právě zamiluje do mladé záhadné dívky. Asi 2/3 to mělo nějakou atmosféru, která s jedním odhalením padla, ale na konci to zase trochu šlo. “Ó, Stree, přijď zítra!”(1.12.2018)

• kaylin

U snímku „Stree“ mám prostě problém s tím, že tvůrcům nejde primárně o hororový žánr, ale pořád jim jde hlavně o to, aby se zalíbili divákům. Takže je tu láska, tajemná, i když zase ne tolik, a pak je zde i trochu té srandy. Tenhle guláš prostě v hororu fungovat nemůže a já primárně snímek jako horor hodnotím. „Stree“ je slabý čajíček, na který se zvládne podívat kdokoli. Kohokoli to ale bavit nebude.(4.3.2019)