Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo.(23.2.2015)

Robert Benton nedokázal filmu vtisknout potřebnou atmosféru, takže výtečné kulisy vyšly naprázdno. Tím jediným důvodem, proč snímek vidět, jsou výtečné herecké výkony ve vedlejších rolích (Hoffman, Kidman, Willis) - k čemu však to, když hlavní hrdina příběhu je totálně herecky impotentní...(1.10.2003)

Nebýt pár lechtivých záběrů na Nicole Kidmanovou (dávno před Eyes Wide Shut - mimochodem i zde je Nicole takto zabírána před zrcadlem), tak se vlastně ani nebylo pořádně na co koukat. Na mafiánský film je to málo drsné, na sentimentální drama málo sladké, na kriminálku málo zločinecké.(6.6.2003)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $15,565,363Tržby Celosvetovo $16,501,363(8.12.2008)

• mandes

rozpočet : $48 million tržby americke : $15,565,363(15.12.2006)

Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing.(25.5.2010)

• Xmilden

Nijak extra zajímavá gangsterka, jenž pomalu plyne a které vévodí Dustin Hoffman. Fanoušci Bruce Willise si jej moc neužijí, protože jde docela rychle ke dnu. A to doslovně. Hlavní hrdina je takovej mladej ňouma. Nicole Kidman potěší dvěma odvážnýma scénama.(12.12.2011)

Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100(11.5.2017)

• Chrustyn

Nevýrazné retro drama z období hospodářské krize. Je tu sice Hoffman a Willis ale ke kvalitní podívané to bohužel nestačí. Nezajímavé a nudné.(7.11.2011)

Gangsterský víkend, vol. 2. A opět špatně. Retro mám rád, ale gangsterské retro mi poslední dobou připadá příliš jednotvárný. Nějakej magor ovládá lidi kolem, ale nikdo neumí vysvětlit proč. I přes průměrnou stopáž je to dlouhé, hlavně části předcházející dostihům. Představa, že jste bezmocní, když vám někdo zalejvá nohy do betonu, no fuj. Kidman odhalená dost krát. Výborný dabing studia Špilberk.(28.6.2015)

Nevím, jaké to je jako adaptace, protože předlohu jsem nečetl, ale jako film se mi to líbilo. Srovnávat to se známými mafiánskými filmy není úplně možné, tady se na konec jednoho mafiána díváme z jiného úhlu a jinýma očima, než jsme zvyklí. A hlavní hrdina není mafián, ale dospívající, nebo čerstvě dospělý kluk, co si říká Billy Bathgate.(5.5.2011)

Neprávem zapomenutá gangsterka o klukovi, co se vlastně náhodou dostane k mafii. Hrozně milé překvapení, ať po stráncé filmové, či jakékoliv jiné. Za mě jasných pět.(7.8.2014)

• danecek24

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Nicole Kidman(14.12.2008)

Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50%(15.11.2012)

Film je hlavne o nesympatickom , vtieravom a hlupom sracovi Billym - malo kedy sa mi stane , ze mi nejaka filmova postava lezie na nervy az tak , ako mi prave liezol na nervy Billy . A co sa tyka Hoffmana , tak je to tak pol na pol - nieje az tak stvoreny pre rolu gangstera . Jediny herci ktory by ten film utiahli na jednotku , dostali malo priestoru . Willis , Tucci a Buscemi boli v svojich malych rolach vyborny . Skoda(27.7.2011)

• JohnSmith

Jak mladý chudý kluk k mafii došel. Slabé, nudné, nezajímavé, až na Willisovi betonový pantofle.(18.8.2018)

• aLPaC

Robert Benton se pokusil navázat na úspěšné gangsterské filmy roku 1990 (Kmotr 3, Mafiáni, Millerova křižovatka), ale tak nějak se mu to nepovedlo. Možná pro ne moc dobrý scénář, jenž do děje vmíchává milostné drama jednoho ubožáka s mladinkou Nicole Kidman, která ačkoliv má krásnou tvářičku, zbytek těla nestojí za nic. Možná proto, že ačkoliv natočil řadu výborných filmů, u tohoto specifického žánru mu chybí zkušenost a jiskra Martina Scorseseho nebo de Palmy. Nevím, ale i přes plejádu hereckých hvězd mě to naprosto nudilo. Nejvíce mě mrzí nedostatek prostoru pro mého oblíbence Steva Buscemiho.(22.3.2012)

Úvodná scéna na lodi: zviazaný Bruce Willis s nohami vo vedre s betónom, nad ním stojaci Dustin Hoffman, po schodoch kráčajúci Steve Buscemi s vystrašenou Nicol Kidman a všetko mlčky sleduje kto ? Billy Bathgate. Chlapec čo opustil starý život, priateľov, priateľku, mamku zarábajúcu 4 doláre týždenne, aby skúsil šťastie v inom type rodiny, aby spoznal iný typ žien, ktoré neholdujú spodnému prádlu, ktoré si nechávajú hovoriť madam aj po tom čo s nimi strávite noc. Moc vydarená gangsterka, ku ktorej som sa dostal čiste náhodou a ktorá neprávom zapadla prachom. Skvelé obsadenie sľubuje skvelé predstavenie, príbeh o upadajúcom bossovi drží pozornosť a mladý Billy sa medzi veľkými rybami nestratí. A síce by som si vedel predstaviť väčšiu drámu najmä pri zmene kabáta, tiež sa nebál pridať pár minút charizmatickému Tuccimu / Lucianovi, som spokojný. Nicol pohladila zmysly, mafiánske prostredie nekŕmilo slzami, bolo správne nekompromisné a záverečná pointa zrozumiteľná.(11.9.2016)

pekny film about kid with a luck...7/10(27.12.2009)

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*.(21.8.2018)

Velice dobře obsazený film s dobře vypadajícími kulisami navíc okořeněný Nicole Kidmanovou, která se tu ale vůbec nestydí a můžete jí hned několikrát vidět v plné kráse, navíc v jejích teprve 24 letech je na co koukat. Jinak ale celkem slabý příběh s ne zrovna parádním koncem.(27.10.2013)

<< předchozí 1 2