New York roku 1935. Billy Bathgate (Loren Dean) je jedním z mnoha obyčejných a chudých mladíků žijících v newyorském Bronxu. Nehodlá se však smířit s životem bez vyhlídek na lepší budoucnost, a proto čeká na jakoukoliv příležitost, která by vše mohla změnit. Jednoho dne se Billymu skutečně poštěstí a narazí na svůj vzor – místního mafiánského bosse Dutche Schultze (Dustin Hoffman), na kterého udělá dojem svým žonglováním. Dutch totiž pocházel ze stejných poměrů jako Billy, a i přesto se mu podařilo stát se jedním z nejbohatších lidí New Yorku a tuší, že stejný osud může potkat i jeho, pokud jej bude následovat. Rozhodne se ho tedy vyhledat a díky své neústupnosti a kuráži pro něj začne nakonec pracovat. Brzy však zjistí, že Dutch je cholerický a agresivní vrah, který začíná ztrácet půdu pod nohama a že jej jeho partneři opouštějí. Jako např. jeho dlouholetý společník Bo Weinberg (Bruce Willis), kterému se za jeho zradu Dutch rozhodne pomstít. Svědkem této pomsty se stane i Boova uhrančivá a koketující přítelkyně Drew Prestonová (Nicole Kidmanová), kterou Dutch nařídí svému novému chráněnci Billymu hlídat. (Česká televize)

Tom Hardy

Robert Benton nedokázal filmu vtisknout potřebnou atmosféru, takže výtečné kulisy vyšly naprázdno. Tím jediným důvodem, proč snímek vidět, jsou výtečné herecké výkony ve vedlejších rolích (Hoffman, Kidman, Willis) - k čemu však to, když hlavní hrdina příběhu je totálně herecky impotentní... ()

Radyo

Nebýt pár lechtivých záběrů na Nicole Kidmanovou (dávno před Eyes Wide Shut - mimochodem i zde je Nicole takto zabírána před zrcadlem), tak se vlastně ani nebylo pořádně na co koukat. Na mafiánský film je to málo drsné, na sentimentální drama málo sladké, na kriminálku málo zločinecké. ()

Malarkey

Tolik hereckých tváří na tak průměrný film. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že průměrnost filmu hrozně přidal Loren Dean, který mi coby Billy Bathgate zatraceně neseděl. ()

gudaulin

Z každého záběru je patrné, že studio snímku věřilo a mělo ho za prestižní áčkovou investici. Luxusní herecké obsazení, bohatá výprava, výborné řemeslo, ať už jde o kameru, zvuk nebo kostýmy. Ale výsledkem je, neřekl bych nudná, nicméně velmi průměrná, snadno zapomenutelná podívaná, která, ač je to s podivem, neboduje ani v (řídkých) scénách přestřelek nebo gangsterského účtování. Likvidaci Dutche Schultze si budou filmoví fanoušci pamatovat pravděpodobně z hudebně laděného pestrobarevného Cotton Clubu, případně z dalších snímků, protože poprava tohoto známého gangstera patřila ke klíčovým momentům v historii amerického podsvětí. Filmu nepomáhá ani Hoffman a další hvězdy v klíčových rolích, snad jen Nicole Kidman uměla prodat svůj mladistvý šarm i herectví tak, aby se vám za pár dní vybavila. Největší problém možná tvoří obsazení nevýrazného Lorena Deana v roli hlavního hrdiny. Prostě film, kterým zaplácnete nudné chvíle, ale nic významnějšího od něj nečekejte. Celkový dojem: 55 %. ()

NinadeL

Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing. ()

Radko

Pozerateľný príbeh "bezmenného" gangsterského poslíčka. V priebehu služby u násilného cholerika Dutcha Schultza zažil paradoxne zrejme najšťastnejšie a naj-adrenalínovejšie obdobie svojho života. Krásnou iróniou je, že meno "bezmenného" (v zmysle zabudnuteľného, nevýznamného člena gangu) tvorí názov filmu. Vyrastal medzi partiou flákačov, ktorí, podobne ako on, snívali o lepšom živote. Naučil sa žonglovať s loptičkami, vďaka čomu si ho všimol vodca gangu. A už to šlo - poskakovanie, asistovanie pri zahladzovaní násilia a vymáhaní peňazí, hazarde. Ale aj nezvládnuteľné výbuchy hnevu šéfa. Na druhej strane bonusy - poučenia o tom,ako beží život v podsvetí (aj na základe zdravej dávky zvedavosti), zárobok, niekoľkonásobne prevyšujúci obvyklé príjmy mladíka a umožňujúci pomôcť ťažko pracujúcej matke, možnosť elegantného obliekania. No a vrcholný bonus: sex s NIcole Kidmanovovu. 70%. ()

gogo76

Úplnou náhodou som na čt2 natrafil na staršiu gangsterku s D. Hoffmanom a nestačil som sa diviť koľko známych tvárí tu s ním je. A čo Bruce Willis? V dobe natáčania sa jeho kariéra ešte iba nakopla, ale som rád, že som ho tu videl. Samozrejme, že film nemá tú nadčasovú osudovosť slávnych gangsterských filmov, ale napriek tomu je to poctivý dobový film s úžasným výkonom Hoffmana a priemerným a nevýrazným výkonom Lorena Deana, ktorý film podľa mnohých pokazil. Ja si myslím, že to bude skôr nedostatkom charizmy, jednoducho mu chýbala iskra. Niekto iný by s touto rolou odpálil svoju kariéru, no L. Dean zjavne nezaujal. O niečo lepšie ako priemer takže 70%. ()

Xmilden

Nijak extra zajímavá gangsterka, jenž pomalu plyne a které vévodí Dustin Hoffman. Fanoušci Bruce Willise si jej moc neužijí, protože jde docela rychle ke dnu. A to doslovně. Hlavní hrdina je takovej mladej ňouma. Nicole Kidman potěší dvěma odvážnýma scénama. ()

Fiftis

Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo. ()

misterz

Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100 ()

Anderton

Istá scenáristická poučka znie, že dôležitejší než hlavný hrdina je v istých prípadoch antagonista a dodáva príbehu potrebnú šťavu. V Billym Bathgateovi ale zobrali tento vzorec jeho tvorcovia až tak doslova, že hlavná postava je v podstate úplne nezaujímavá, bez charizmy a viac nás zaujímajú osudy všetkých ostatných postáv. Ide ale o slušnú dobovú gangsterku, kde si svoje minúty užívajú najmä Dustin Hoffman, Nicole Kidman a Bruce Willis. Že každý každého podráža, je tak trochu obohrané klišé, až sa človek čuduje, prečo charakterný Billy v tejto partii zotrváva. ()

dopitak

Gangsterský víkend, vol. 2. A opět špatně. Retro mám rád, ale gangsterské retro mi poslední dobou připadá příliš jednotvárný. Nějakej magor ovládá lidi kolem, ale nikdo neumí vysvětlit proč. I přes průměrnou stopáž je to dlouhé, hlavně části předcházející dostihům. Představa, že jste bezmocní, když vám někdo zalejvá nohy do betonu, no fuj. Kidman odhalená dost krát. Výborný dabing studia Špilberk. ()

Chrustyn

Nevýrazné retro drama z období hospodářské krize. Je tu sice Hoffman a Willis ale ke kvalitní podívané to bohužel nestačí. Nezajímavé a nudné. ()

Historik

Nevím, jaké to je jako adaptace, protože předlohu jsem nečetl, ale jako film se mi to líbilo. Srovnávat to se známými mafiánskými filmy není úplně možné, tady se na konec jednoho mafiána díváme z jiného úhlu a jinýma očima, než jsme zvyklí. A hlavní hrdina není mafián, ale dospívající, nebo čerstvě dospělý kluk, co si říká Billy Bathgate. ()

slunicko2

Nuda. 1)  Impresivní herecké obsazení a celková velkorysá výprava vytváří dojem něčeho vekého. Ale je to jen dojem. V reálu se budete dost nudit._____ 2)  Kdyby byl film omáčka, řeknu, že chutnal(a) jako kvalitní UHO (universální hnědá omáčka známá ze školních jídelen a podobných vyvařoven dříve a někde možná i dnes)._____ 3)  Přesný koment: gudaulin***. ()

pankreminek

Neprávem zapomenutá gangsterka o klukovi, co se vlastně náhodou dostane k mafii. Hrozně milé překvapení, ať po stráncé filmové, či jakékoliv jiné. Za mě jasných pět. ()