Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50%(15.11.2012)

Gangsterský víkend, vol. 2. A opět špatně. Retro mám rád, ale gangsterské retro mi poslední dobou připadá příliš jednotvárný. Nějakej magor ovládá lidi kolem, ale nikdo neumí vysvětlit proč. I přes průměrnou stopáž je to dlouhé, hlavně části předcházející dostihům. Představa, že jste bezmocní, když vám někdo zalejvá nohy do betonu, no fuj. Kidman odhalená dost krát. Výborný dabing studia Špilberk.(28.6.2015)

Úvodná scéna na lodi: zviazaný Bruce Willis s nohami vo vedre s betónom, nad ním stojaci Dustin Hoffman, po schodoch kráčajúci Steve Buscemi s vystrašenou Nicol Kidman a všetko mlčky sleduje kto ? Billy Bathgate. Chlapec čo opustil starý život, priateľov, priateľku, mamku zarábajúcu 4 doláre týždenne, aby skúsil šťastie v inom type rodiny, aby spoznal iný typ žien, ktoré neholdujú spodnému prádlu, ktoré si nechávajú hovoriť madam aj po tom čo s nimi strávite noc. Moc vydarená gangsterka, ku ktorej som sa dostal čiste náhodou a ktorá neprávom zapadla prachom. Skvelé obsadenie sľubuje skvelé predstavenie, príbeh o upadajúcom bossovi drží pozornosť a mladý Billy sa medzi veľkými rybami nestratí. A síce by som si vedel predstaviť väčšiu drámu najmä pri zmene kabáta, tiež sa nebál pridať pár minút charizmatickému Tuccimu / Lucianovi, som spokojný. Nicol pohladila zmysly, mafiánske prostredie nekŕmilo slzami, bolo správne nekompromisné a záverečná pointa zrozumiteľná.(11.9.2016)

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*.(21.8.2018)

Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100(11.5.2017)

• - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)