Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50%(15.11.2012)

Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo.(23.2.2015)

Pozerateľný príbeh "bezmenného" gangsterského poslíčka. V priebehu služby u násilného cholerika Dutcha Schultza zažil paradoxne zrejme najšťastnejšie a naj-adrenalínovejšie obdobie svojho života. Krásnou iróniou je, že meno "bezmenného" (v zmysle zabudnuteľného, nevýznamného člena gangu) tvorí názov filmu. Vyrastal medzi partiou flákačov, ktorí, podobne ako on, snívali o lepšom živote. Naučil sa žonglovať s loptičkami, vďaka čomu si ho všimol vodca gangu. A už to šlo - poskakovanie, asistovanie pri zahladzovaní násilia a vymáhaní peňazí, hazarde. Ale aj nezvládnuteľné výbuchy hnevu šéfa. Na druhej strane bonusy - poučenia o tom,ako beží život v podsvetí (aj na základe zdravej dávky zvedavosti), zárobok, niekoľkonásobne prevyšujúci obvyklé príjmy mladíka a umožňujúci pomôcť ťažko pracujúcej matke, možnosť elegantného obliekania. No a vrcholný bonus: sex s NIcole Kidmanovovu. 70%.(27.7.2020)

Z každého záběru je patrné, že studio snímku věřilo a mělo ho za prestižní áčkovou investici. Luxusní herecké obsazení, bohatá výprava, výborné řemeslo, ať už jde o kameru, zvuk nebo kostýmy. Ale výsledkem je, neřekl bych nudná, nicméně velmi průměrná, snadno zapomenutelná podívaná, která, ač je to s podivem, neboduje ani v (řídkých) scénách přestřelek nebo gangsterského účtování. Likvidaci Dutche Schultze si budou filmoví fanoušci pamatovat pravděpodobně z hudebně laděného pestrobarevného Cotton Clubu, případně z dalších snímků, protože poprava tohoto známého gangstera patřila ke klíčovým momentům v historii amerického podsvětí. Filmu nepomáhá ani Hoffman a další hvězdy v klíčových rolích, snad jen Nicole Kidman uměla prodat svůj mladistvý šarm i herectví tak, aby se vám za pár dní vybavila. Největší problém možná tvoří obsazení nevýrazného Lorena Deana v roli hlavního hrdiny. Prostě film, kterým zaplácnete nudné chvíle, ale nic významnějšího od něj nečekejte. Celkový dojem: 55 %.(29.7.2020)

Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100(11.5.2017)

• - Skutečné jméno gangstera Schultze (Dustin Hoffman ) bylo „Arthur Flegenheimer“. (sator)

• - Spory mezi Dustinem Hoffmanem a režisérem Robertem Bentonem vedly ke zpoždění filmu, jehož náklady se tak zvýšily na čtyřicet milionů amerických dolarů. (sator)

• - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)