• misterz
  ***

  Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100(11.5.2017)

 • Fiftis
  ****

  Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo.(23.2.2015)

 • NinadeL
  *****

  Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing.(25.5.2010)

 • aLPaC
  **

  Robert Benton se pokusil navázat na úspěšné gangsterské filmy roku 1990 (Kmotr 3, Mafiáni, Millerova křižovatka), ale tak nějak se mu to nepovedlo. Možná pro ne moc dobrý scénář, jenž do děje vmíchává milostné drama jednoho ubožáka s mladinkou Nicole Kidman, která ačkoliv má krásnou tvářičku, zbytek těla nestojí za nic. Možná proto, že ačkoliv natočil řadu výborných filmů, u tohoto specifického žánru mu chybí zkušenost a jiskra Martina Scorseseho nebo de Palmy. Nevím, ale i přes plejádu hereckých hvězd mě to naprosto nudilo. Nejvíce mě mrzí nedostatek prostoru pro mého oblíbence Steva Buscemiho.(22.3.2012)

 • Historik
  ****

  Nevím, jaké to je jako adaptace, protože předlohu jsem nečetl, ale jako film se mi to líbilo. Srovnávat to se známými mafiánskými filmy není úplně možné, tady se na konec jednoho mafiána díváme z jiného úhlu a jinýma očima, než jsme zvyklí. A hlavní hrdina není mafián, ale dospívající, nebo čerstvě dospělý kluk, co si říká Billy Bathgate.(5.5.2011)

 • - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace