Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing.(25.5.2010)

Nevím, jaké to je jako adaptace, protože předlohu jsem nečetl, ale jako film se mi to líbilo. Srovnávat to se známými mafiánskými filmy není úplně možné, tady se na konec jednoho mafiána díváme z jiného úhlu a jinýma očima, než jsme zvyklí. A hlavní hrdina není mafián, ale dospívající, nebo čerstvě dospělý kluk, co si říká Billy Bathgate.(5.5.2011)

Mohol to byť zaujímavý krimi gangsterský príbeh, keby tu nebolo toľko hluchých miest a pridal by sa ešte nejaký nápad. Od tak nabitého snímku slávnymi menami som čakal podstatne viac... O chalanovi, ktorý mal podľa môjho názoru viac šťastia ako rozumu. Alebo to bolo tou jeho "nevinnou tváričkou"? Neviem, no nebolo to podstatné, celkový dojem to aj tak nepomohlo vylepšiť. Herci sa snažili ako mohli, ale žiaľ atmosféru to nemalo ani za mak žiadnu. Ani príbeh spolu s postavami si ma nedokázali nejak bližšie pripútať, skôr naopak, často som sa nudil. Skrátka, od tejto gangsterky nič prevratné nečakajte. Slabší priemer. 55/100(11.5.2017)

• aLPaC

Robert Benton se pokusil navázat na úspěšné gangsterské filmy roku 1990 (Kmotr 3, Mafiáni, Millerova křižovatka), ale tak nějak se mu to nepovedlo. Možná pro ne moc dobrý scénář, jenž do děje vmíchává milostné drama jednoho ubožáka s mladinkou Nicole Kidman, která ačkoliv má krásnou tvářičku, zbytek těla nestojí za nic. Možná proto, že ačkoliv natočil řadu výborných filmů, u tohoto specifického žánru mu chybí zkušenost a jiskra Martina Scorseseho nebo de Palmy. Nevím, ale i přes plejádu hereckých hvězd mě to naprosto nudilo. Nejvíce mě mrzí nedostatek prostoru pro mého oblíbence Steva Buscemiho.(22.3.2012)

Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50%(15.11.2012)

• - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)