Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo.(23.2.2015)

Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing.(25.5.2010)

Film je hlavne o nesympatickom , vtieravom a hlupom sracovi Billym - malo kedy sa mi stane , ze mi nejaka filmova postava lezie na nervy az tak , ako mi prave liezol na nervy Billy . A co sa tyka Hoffmana , tak je to tak pol na pol - nieje az tak stvoreny pre rolu gangstera . Jediny herci ktory by ten film utiahli na jednotku , dostali malo priestoru . Willis , Tucci a Buscemi boli v svojich malych rolach vyborny . Skoda(27.7.2011)

Istá scenáristická poučka znie, že dôležitejší než hlavný hrdina je v istých prípadoch antagonista a dodáva príbehu potrebnú šťavu. V Billym Bathgateovi ale zobrali tento vzorec jeho tvorcovia až tak doslova, že hlavná postava je v podstate úplne nezaujímavá, bez charizmy a viac nás zaujímajú osudy všetkých ostatných postáv. Ide ale o slušnú dobovú gangsterku, kde si svoje minúty užívajú najmä Dustin Hoffman, Nicole Kidman a Bruce Willis. Že každý každého podráža, je tak trochu obohrané klišé, až sa človek čuduje, prečo charakterný Billy v tejto partii zotrváva.(1.8.2020)

Pozerateľný príbeh "bezmenného" gangsterského poslíčka. V priebehu služby u násilného cholerika Dutcha Schultza zažil paradoxne zrejme najšťastnejšie a naj-adrenalínovejšie obdobie svojho života. Krásnou iróniou je, že meno "bezmenného" (v zmysle zabudnuteľného, nevýznamného člena gangu) tvorí názov filmu. Vyrastal medzi partiou flákačov, ktorí, podobne ako on, snívali o lepšom živote. Naučil sa žonglovať s loptičkami, vďaka čomu si ho všimol vodca gangu. A už to šlo - poskakovanie, asistovanie pri zahladzovaní násilia a vymáhaní peňazí, hazarde. Ale aj nezvládnuteľné výbuchy hnevu šéfa. Na druhej strane bonusy - poučenia o tom,ako beží život v podsvetí (aj na základe zdravej dávky zvedavosti), zárobok, niekoľkonásobne prevyšujúci obvyklé príjmy mladíka a umožňujúci pomôcť ťažko pracujúcej matke, možnosť elegantného obliekania. No a vrcholný bonus: sex s NIcole Kidmanovovu. 70%.(27.7.2020)

• - Skutečné jméno gangstera Schultze (Dustin Hoffman ) bylo „Arthur Flegenheimer“. (sator)

• - EL Doctorow se distancoval od filmu pro velké odchylky od knihy. (sator)

• - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)