Velice solidní gansterka, která sice jakoby zapadla ve stínu všech těch De Palmů, ale má co nabídnout. Pozoruhodné obsazení hlavních i vedlejších rolí mi přineslo uspokojení a pominula jsem díky tomu místy nedokonalou výpravu. Na rok 1935 to bylo málo přesné, nicméně v rámci praxe počátku 90. let stále ještě akceptovatelné. Hoffman si zde vystřihl řádného primitiva a Kidman překvapila potlačením své bujné rezavé kštice a pikantní erotikou (ano, Spalující touha nebyla jediným argumentem pro její odhalení). Dále jsem ocenila tradičně ironického Willise, Buscemiho a Tucciho. Překvapila mě mladá Moira Kelly a dál jsem si už jen užila příjemné vyprávění o Billy Bathgateovi, žonglérovi, který měl štěstí. Samozřejmě naprosto ignoruji slovenský dabing.(25.5.2010)

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*.(21.8.2018)

Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50%(15.11.2012)

Je to ďalší zvláštny film, ale dobrý a opäť neviem prečo je tak málo známy, keď sú tam najväčšie hollywoodske hviezdy. Film je najskôr akási nemastná gangsterka, potom romantický film a opäť nemastná neslaná gangsterka. Herci sa tu ale skutočne zišli vo veľmi silnom zložení. Dustin Hoffman ako Dutch Schultz bol asi najsvetlejšou stránkou filmu, Nicole Kidman ako jeho milenka za ním veľmi nezaostávala a vyzerala nádherne, Bruce Willis... ten na plátne dlho nepobudol, Steve Buscemi takisto, ale pôsobil serióznejšie, než ako som u neho zvyknutý a Stanley Tucci ako Lucky Luciano by si zaslúžil nejakú hlavnú postavu v dobrom mafiánskom filme. Romantický film to nieje, na ten treba dvoch a nielen Nicole Kidman a na dobrú gangsterku by to chcelo napríklad nejakú poriadnu prestrelku, viacej pútavejších postáv a drsnejšie vykreslenie prostredia. Mňa to ale dokopy bavilo.(23.2.2015)

Film je hlavne o nesympatickom , vtieravom a hlupom sracovi Billym - malo kedy sa mi stane , ze mi nejaka filmova postava lezie na nervy az tak , ako mi prave liezol na nervy Billy . A co sa tyka Hoffmana , tak je to tak pol na pol - nieje az tak stvoreny pre rolu gangstera . Jediny herci ktory by ten film utiahli na jednotku , dostali malo priestoru . Willis , Tucci a Buscemi boli v svojich malych rolach vyborny . Skoda(27.7.2011)

• - Dustin Hoffman byl oproti svému předobrazu Dutchovi Schultzovi o 20 let starší. (sir-dave)