Nejako nechápem, prečo sú všetci tak bytostne posadnutí filmom "Tenkrát na západe". Henry Fonda hral vo veľa iných a podľa mňa lepších kovbojkách. Za všetky by som spomenul Šerifská Hvězda, ktorá je pre mňa najlepším westernom aký som kedy videl. Výborná kamera, ako vždy skvelý Henry Fonda, sympatický Anthony Perkins, správne nesympatický záporák Bogardus, zbytočne nenaťahovaný dej a prestrelky ktoré nenudia. Jediná škoda, že v nefarebnom snímku nevyniknú Henryho modré oči...(16.9.2008)

Western, jak má být: rozervaný klaďas, poťouchlý dareba, vykukové, dobráci, krasavice, děti i neurčitý dav. K tomu napětí, mrtvoly, silácké řeči, štěpné hlášky, nějaké to moudro (to závěrečné od Fondy mne utvrdilo, že 4 * jsou správně). Děj nekomplikovaný, ale ne trapný - v rámci žánru paráda.(2.6.2018)

Vynikající role pro Henryho Fondu v roli cynického Morgana Hickmana, bývalého šerifa, jenž přijíždí do malého města v ohrožení. Podmanivá je dramatická hudba Elmera Bernsteina. (promítáno v kině Ponrepo roku 1989)(19.10.2016)

Herecky koncert H.F...na tohle se fakt da koukat!(12.9.2018)

Asi první klasický western, který jsem viděl celý a celý mě bavil.(11.8.2019)

Povedený western,H.Fonda jako lovec přijíždí do města s mrtvolou a už ho místní nemají rádi včetně místního mladého šerifa A.Perkinse,i přesto se lovec ubytuje ve městě a postupně ho místní začínají potřebovat,dobré herecké obsazení nechybí ani přestřelky v roli padoucha L.V.Cleef.(11.8.2019)

Na rok 1957 to vskutku musela být zajímavá podívaná. Z dnešního pohledu mi ovšem přijde western vcelku nezajímavý. Westerny 50., 60. a 70. let byly hodně kvalitní nejen díky obsazení, ale i tématům, která jsou dnes už vyčerpaná. Tohle ovšem byl spíše slabší kousek. V příběhu se toho zase tolik neděje a na opravdové rozuzlení si počkáme do závěru, ke kterému vše směřuje. Je to ve skrze očekávaný závěr, což ale nelze filmu vyčítat, neboť u westernů to tak bývá. Škoda jen, že toho zajímavého není víc i mezi tím čekáním na souboj "dobra" a "zla". Když vzpomenu na Sedm statečných či Tenkrát na západě, který byl mimochodem taky chudší na děj, tak byly filmy doslova nabité akcí. Tenkrát na západě sice ne, ale zde zase hrály roli detaily a neuvěřitelně vyeskalované napětí v několika záběrech. Zde se o to tvůrci snaží, ale ten úspěch není tak velký. Zkrátka, díky hereckému obsazení je to kvalitní western, ale podle mého názoru a vzhledem k historii westernů v USA, jsou i jiné, které si zaslouží silnější hodnocení a proto tento jen za tři.(27.3.2018)

Neprávem polozapomenutý western...přitom hvězdné obsazení, vynikající dialogy a prokreslení charakteru hlavních postav. A vynikající hudba Elmera Bernsteina, která už tehdy silně připomínala svými motivy posléze k dokonalosti napsanou hudbu k legendárnímu westernu Sedm statečných. Prostě Anthony Mann zase nezklamal.(27.3.2018)

1 2 3 následující >>