„I´m only temporary.“ - „You're more temporary than you think.“ Šerif bez respektu, zkušeností a vůle zabíjet, když je potřeba a jeho chvilkový mentor, který by výše uvedené mohl rozdávat po hrstech. Nikterak objevně, ale přitom chytře napsaný příběh, výrazná hudba Elmera Bernsteina (některé prvky si poté ukradl do Sedmi statečných), pár nekompromisních scén (doktor McCord přijíždí na svou oslavu), slušivá černobílá a pochopitelně Fonda, který v roli dobrosrdečného lovce odměn dává další štempl na výjimečnost zcela antagonické role Franka v Tenkrát na západě. Henry je pravý kovboj a ne ten faggot s šátečkem kolem krku, co hrál ve filmech s názvy Rio něco a neměl ani příjmení..(26.3.2018)

Vysoká škola šerifská, to je presne to, čo predvádza mladému šerifovi Henry Fonda. Vo výbornom westerne starej školy, kde je všetko na svojom mieste, scenár, réžia, herci a tiež presne jeden a pol hodinové trvanie. Pri vjazde koča s doktorom do mesta som mal zimomriavky, aj keď už bolo jasné, čo musí nasledovať. –––– Radši si tu hvězdu sundejte, abyste zůstal živej.(31.3.2018)

Western, který se staví čelem ke zločincům i k ne zrovna přátelsky naladěným spoluobčanům - a nevyhýbá se ani poněkud kontroverzním tématům či láskyplným citům k opačnému pohlaví. Tak nějak samozřejmě předpokládá, že správný muž se nakonec dokáže se ctí vypořádat se vším, co mu osud a scénář snaživě postaví do cesty. Vyznačuje se snad až naivní upřímností a přímočarostí - a především ne zcela podloženou vírou v sebe a světskou spravedlnost. To ovšem není na škodu, neboť trocha optimismu ve vztahu k lidskému pokolení nemůže nikterak výrazně uškodit. Slabší 4*(30.3.2018)

Šerifská hvězda je pro mě neobyčejná zejména sympatickou postavou lovce odměn (Hickman). Po dlouhé době osobnost s minulostí, která to má ale v hlavě srovnané. V jednání úsporný, realisticky smýšlející a cynický, ale čestný. Takový předobraz Raylana Givense z Justified. Oba ví, že padouchy je lepší přivážet mrtvé :-)(26.2.2012)

Za pár dní, je to už tretí snímok, od vynikajúceho amerického režiséra Anthonyho Manna, ktorý som videl, pričom sa často špecializoval na westerny, a tak dvorného kolegu pred kamerou, Stewarta, vystriedajú Fonda s Perkinsom, a ani oni neostávajú nikomu nič dlžní, pretože už samotný scenár, zaváňa veľkou zvedavosťou, zo samotného pohľadu diváka, na ktorého čaká niekoľko prekvapení... Napríklad, hneď ako vidím LOVCA ODMIEN, s tvárou Henryho Fondu, konkrétne charakter Morgan Hickman, čo doniesol so sebou, už mŕtveho vagabunda, aby si následne vyzdvihol tučnú odmenu. Pokiaľ dôjde ku transakcii, musí si ešte nejakú chvíľu počkať, a zatiaľ spoznáva obyvateľov malého mestečka, v ktorom majú momentálne - ustráchaného strážcu zákona, šerifa Owensa. Aj keď spočiatku nechce, bude zaúčať tohto bojazlivého šerifa, pretože dôvod spočíva aj v tom, že mu jeden indiánsky chlapec pomôže nájsť nocľah, a to presne u nich doma, u svojej bielej mamy. A klasicky sa do Nony zahľadí... Fakt si nepamätám, kedy naposledy som videl, ako lovec odmien učí potencionálneho kandidáta, ako byť poriadnym šerifom, a tieto posledné dve slová si dajte do úvodzoviek, lebo sa používajú odlišné metódy, ako sa k tomu dopracovať, a nakoniec, sa aj tak dotyčný k tomu odhodlá sám. - Istý, extrémne namyslený, sebavedomý a arogantný BOGARDUS, si čoskoro koleduje o poriadny výprask, alebo malému Kipovi, Morg daruje koňa, či tu mám aj doktora McCorda, ktorému sa blížia okrúhle narodeniny. Týmto chcem len povedať, že tu mám k dispozícii minimálne kvarteto všestranných postáv, ktoré ma zamestnávali, aby som sa nemal časť nudiť, či zívať, tak to ozaj nehrozí... Spoznal som odborníka na žáner, ktorý mu vtisol fenomenálny rukopis, a tak mi nezostáva nič iné, ako si pozrieť ďalšie kultové westerny, ktoré by mal ešte mať... ? Veľmi dobrý film !(8.8.2017)