Host

• Itálie L'ospite (více)

Jedno zimní odpoledne se Guidovi v milostném záchvěvu přihodí událost, která smete ze stolu jeho představu o spokojeném životě a vnese pochybnosti do jeho vztahu s přítelkyní Chiarou. Cestou do lékárny, kam se vydali pro pilulku proti početí, Guido naznačí, že by ji možná neměli použít. Chiaře tak nezbývá než přiznat své narůstající pochybnosti o jejich vztahu. Je to začátek krize a Guido je záhy nucen sbalit si kufry a odejít. Ale kam? Nedokáže být sám a tak požádá své rodiče a nejbližší přátele, aby mu poskytli útočiště. Ocitá se v roli ztroskotance stěhujícího se z jednoho gauče na druhý a zároveň v neobvyklé pozici svědka cizích životů a spletitých vztahů. (Cinemax)

BOURQUE

„Hosť“ je filmom, ktorý zo seba ukazuje málo. Guido a jeho život dokážu napriek zdanlivej komplexnosti vzbudiť pozornosť. Nechápem, že ako môže mať pri boku tak skvelých a atraktívnych žien. Najväčším problémom je však to, že jeho príbeh (a tým aj samotný film) sa nesnaží dať nielenže odpovede, ale ani nápady na to, ako by sa mal človek, disponujúci podobnými problémami ako Guido, dostať sa z tých jamiek, v ktorých sa ocitne. Stálo by za to trošku viac sústrediť aj na vedľajšie postavy. Príbehu nie je tak komplexný, ako by sme očakávali. Záverečný sedenie na gauči symbolicky potvrdzuje bezradnosť nielen Guida ale aj tvorcov filmu. Z mojej strany na hranie „**“ a „***“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()