11 minut (festivalový název)

• Polsko

11 minut

11 minút

(festivalový název)

11 Minutes

Thriller

Irsko / Polsko, 2015, 81 min

80 minút naťahovaných niekoľko prelínajúcich sa udalostí, ktoré niekam vedú, a až do posledne minúty nevieme kam. S výraznou posilou zvukovej zložky (miestami až nepríjemne agresívnej) a neustále sa zrýchlujúceho strihu. Nakoniec sa z toho síce vyklube samoúčelná hračka s pseudofilozofických blábolom, ale aj tak fandím Poliakom, že zvládajú podobné žánrovky, ktoré dokážu udržať pozornosť a nie sú na smiech.(29.3.2016)

Thriller to byl, ale některé zbytečné dialogy, které navíc byly dlouhé jak týden do výplaty a pak nepříliš objasněné scény ve filmu mě donutily se čas od času podívat na hodinky. Průměrných 50%(6.4.2016)

Naprosto šílený zástupce Bordwellovy parametrické narace. Film, co "přežvýká a vyplivne". Padesát let (!) od Walk-over a Skolimowski stále režíruje za deset. Zvláštní poklonu pak skládám střihačce, protože tohle musel být sakra oříšek.(24.3.2016)

Obrovská filmařská energie ve prospěch banality. Skolimowski je jeden z posledních režisérských "dědků s koulema", který dokáže i v pokročilém věku točit jako o generaci mladší tvůrci. Jak formálně (právě tady), tak tematicky (Essential Killing). Tady to tak úplně nevyšlo, ale věřím, že ještě jeden dobrej film v sobě má, takže do toho. Neznalým režisérova díla bych doporučil Deep End a Moonlighting.(28.3.2016)