LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DEXTER099

Lidská skvrna je příběh o profesorovi,který si tak dlouho nechtěl přiznat vlastní původ i když ne tak zcela vlastní až ho doběhl paradoxně při situaci při které by mu přiznání k jeho identitě zachránilo kariéru ,ale hrdost byla větší a tak kde něco končí něco jiného začíná (jak to tak bývá) a místo další dráhy na univerzitě potkal záhadnou a smyslnou Nicole Kidman,která mu přinesla tak dlouho zapomenutý pocit lásky jako zažíval coby mladík akor po smrti své manželky ,která neunesla obvinění které přineslo zánik dalšího profesorova působení v té pokrytecké univerzitě.Nicole Kidman coby Faunii,ale nepřinesla jen hezké,ale i spoustu smutku ze ztráty vlastních dětí,bývalého manžela,který jí stále sleduje a navíc je postižen válkou ve Vietnamu.Jak už to tak bývá tak opět zde předvedl parádní herecký koncert Anthony Hopkins,ale vaše oči určitě potěší nejen účast Nicole Kidman ,ale i známé tváře v menších rolích ať už Ed Harris nebo Gary Sinis,ale i Wentworth Miller,který zde hraje mladší verzi profesora Silka.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

bublajsa

Dala bych *** a 1/2, ale kvůli náklonnosti k siru Hopkinsovi(!) jsem se přiklonila ke čtyřem místo ke třem. Prostě se mi tenhle komorní příběh líbí. Mám k němu osobní vztah. Je faktem, že teorie s černochem s modrýma očima je trochu přemrštěná (neříkám, že takový osud a hříčka přírody se stát nemůže, ale pak neměli obsazovat Tonyho), ale prostě mám tenhle film ráda. Pro jeho atmosféru, pro hlavní vztah a pocity, které mi dává. I přes to množství nedostatků. Nejsem náročná. ()

Cimr

Nejdřív jsem si říkal - co proti tomu filmu všichni namítají? Vždyť je perfektní! Ale pak tam začalo být až moc ,,nešťastných náhod" a člověk z toho cítil jakousi odtažitost. Nakonec se příběh obrátil v obyčejné, místy nudné a místy vyloženě nechutné (ty erotické scény, brrr!) vyprávění o dvou lidech, co měli prostě smůlu. A výš už film bohužel nedosáhl. ()

Turiec

Spočiatku nie je jasné, či hlavnou líniou filmu je obvinenie židovského profesora z rasizmu, alebo jeho minulosť, či súčasný vzťah s mladučkou upratovačkou. Jednotlivé scény sú tvorené viacerými flashbackmi (návratmi do minulosti) a pretože chýba výraznejšia vodiaca niť príbehom, vyznieva to chaoticky. Nie je jasné, na čo sa má divák zamerať. Human Stain ma skvelé herecké obsadenie, ale toto viac-menej komorné dielo nedalo vyniknúť žiadnej hviezde. Na konci sa dočkáme logického rozuzlenia príbehu, ale „vďaka“ počiatočnému chaosu sa až sem nemusíme dostať. Vyústenie príbehu zachránilo inak mierne podpriemerný film, a preto dostáva hodnotenie ***1/2. Záver filmu možno niekoho presvedčí, aby si ho pozrel ešte raz. Pri ďalšom vzhliadnutí by už malo byť v príbehu jasnejšie. ()

pan.Kaplan

Přes poměrně nudné tempo filmu dávám po menší, ale zralé úvaze 85%. Proč? Tím důvodem není příjemný výkon Anthonyho Hopkinse, ani překvapivá poloha herectví Nicole Kidmanové, ale dvě vedlejší postavy, které ztvárnili Ed Harris a Gary Sinise. Je to komorní drama, které si nehraje na nic jiného. Je to velmi dojemné a místy hodně hloubavé. A aktuální, protože téma rasismu není v USA dodnes pořádně vyřešeno. Hodně doporučuji. ()

Historik

Přišlo mi to nějaké unylé. Námět byl zajímavý, ale to zpracování dost nevýrazné. V podstatě jsem se celou dobu ušlechtile nudil. ()

MikO_NR_1909

Najzreteľnejšie momenty, ktoré môžeme vidieť t.j. milenecký pomer obstarožného muža a životnej trosky je iba dôsledkom minulých vzťahov. Postupom času sledujeme, že VŠETCI zainteresovaní sa potĺkali životnými škvrnami, v každom dozrievajú úplne inak, ale jazvy im zostali rovnako hlboké. Spomienky, agresia, vášeň, rasizmus, životné utrpenia v plynulom, hypnotickom a bezvýchodiskovom znení filmovej balady. Akurát je tá "balada" troška nevyrovnaná a svet s Wentworth Millerom je ďaleko zaujímavejší ako pozliepané scénky s Edom Harrisom. Silné 3. ()

numi

Tenhle snímek nemá příběh. Jde o studii dvou charakterů, dvou lidí, kteří si v životě prožili své a osud je spojil láskou. I když tomu Faunia (v podání výnikající Nicole Kidman) nechce uvěřit a Coleman Silk (Anthony Hopkins) zase uvěřit chce až přespříliš. A přitom z jeho strany jde možná jen o lítost a touhu najít sám v sobě odpuštění za všechny hříchy z mládí. Mezi těmi dvěmi to opravdu nejiskří, ale ono to ani jiskřit nemá. Tenhle vztah je postaven na úplně něčem jiném. Právě proto je ale škoda, že Robert Benton dal možná až přespříliš prostoru "sexuálním" scénám, které tak samotný vývoj "vztahu" posouvají více do pozadí. [leden 2005] ()

J3dla

Chvilku mi trvalo, než jsem rozpoznal Wentwortha Millera (Prison Break), Eda Harrise jsem pod těmi býlými vousy rozpoznal až podle titulků. O Nicol Kidman ani nemluvím... Celkově se mi zdálo že Lidská skvrna vyzněla tak nějak do prázdna, asi tak jako život každého z nás. ()

milicjant

No jo, přiznám se bez mučení - v polovině filmu jsem usnul. Želbohu se tak stalo v letním kině a ti pohůnci, se kterými sem tam byl, mě tam letně oděného nechali jen tak ležet. (jistě se rovněž královsky bavili) Po procitnutí v časných ranních hodinách jsem, se smířlivým konstatovámím, že Lidská skrvna opravdu nebyl film mého života, doklopýtal podchlazený domů :). ()

jajinka

Dle toho, co jsem si přečetla na obsahu dvd a co jsem viděla ve skutečnosti, mám pocit, že popisují úplně jiný film... Termín "Erotické drama" mi na něj v žádném případě neseděl... navíc mi chyběl i nějaký větší rozumný děj... ()

René.girl

Překvapuje mě, kolik lidí tenhle film nudil. Já ho hltala od začátku do konce. 75% (btw Nicol Kidman nikdy nevypadala v žádném filmu hůř, ale její herecký talent ji nikdo nemůže upřít) ()

Damiel

Očekávání bylo u mě velké, dostavilo se zklamání. Vyprázdněný film, který nevzbudí emoce. A to by, sakra, vzhledem k zápletce měl! ()

Skip

Život ve lži, je život věčného uprchlíka, a pravda nakonec každého dostihne. Námět tohoto filmu je velmi zajímavý, ovšem film samotný působí přinejmenším rozpačitě, a tak jsou nejpůsobivější až závěrečné minuty, k nimž se dostaneme bohužel dosti klopotným způsobem. ()

Lord.Jim

Zvláštní milostný příběh dvou zcela rozdílných lidí pro mě úplně uvěřitelný. Někdo tady hučí nad nahatým Hopkinsem, no tak to pardón, zas tak nahatej tam nebyl. Milostné scény mi přišly decentní. "Nevím, jestli je to má největší láska, ale rozhodně vím, že je má poslední." ()

Martin741

Film, v ktorom si Hopkins zahral cernocha ...... a tie sexualne sceny medzi nim a Nicole Kidman boli take ......ehm ....no ...... tazko uveritelne. 44 % ()