LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

honzic

Zpočátku to vypadalo nadějně, ale pak to trochu zmatečně přeskakuje, aby to vyvrcholilo v nic moc zajímavý závěr. Velká škoda. Hodnocení: 55 % ()

albiebennett

Tenhle film mě zlákal především kvůli zajímavému obsazení a jsem rád, že to u toho nezůstalo. Film přenáší na diváka přenáší svou atmosféru. Přestože je to drama, které není až tolik dramatické nemůžu říct, že by mě film nudil, řekl bych, že je to lehce podceněný film. ()

Pasternak

Šel jsem na film podle hereckého obsazení, ale byl jsem více méně zklamán. Film byl natočen podle románu, ale nepovedl se na plátno převést ani zajímavý příběh. Jindy vynikající herci působí velmi průměrně a celé je to jakési umělé. Robert Benton se velice snažil, aby byl divák dojat, což působilo velice podbízivě. Takže vznikl lehce podprůměrný snímek s krásnou hudbou...ale nic víc. ()

Otan

Řeknu to asi takto,ještě že to skončilo,tak jak to skončilo,protože pak už bych tomu fakt nerozuměl.Propadák to ale není,dá se na to podívat. ()

skok01

No, asi jsem čekal více od filmu pod který se podepsal a ve kterém hraje můj oblíbený Herec A. Hopkins... Nicméně i přesto všechno musím konstatovat, že jde o docela zajímavý, poutavý a propracovaný snímek, s vynikajícími hereckými výkony v hlavních rolích. Jde o snímek hlavně o síle slova, o lidské hlouposti, stupiditě, lehkomyslnosti, domýšlivosti, vykonsturované lži, ale také o křehkosti, lásce, rodině a síle rozhodnutí a přesvědčení. ()

danick

Základní zápletka je o nerovném vztahu dvou zkrachovalých existencí - starého děkana prestižní školy a mladé drsné uklízečky. On tají celý život svůj černošský původ, je kvůli domnělému rasistickému výroku donucen odejít ze školy(!), poté mu zkolabuje manželka. Ona je od dětství obtěžována otčímem, po útěku z domova se protlouká, je týrána svým mužem a nakonec tragicky přijde o děti. Tak tohle rozehrání by slibovalo určitě větší zahuštění děje, než nakonec na plátně můžete vidět. Naštěstí herci jako A.H., G.S. i N.K. hrají. Na konci navíc bohužel chybí nějaká výraznější katarze, to, že příběh končí tragicky vám skoro nedojde a jestli mělo být nejsilnějším momentem přiznání se profesora ke svému původu, pak mě to emočně nevyvedlo z normálu. Do FK na TV2... ()

babuca

50% obzvlášť nudné scény Hopkinsa a Kidman......mali sa viac venovať príbehu ,, bieleho černocha ,, bol by to oveľa lepší príbeh. Ich vzťah mal byť podľa mňa len okrajovou záležitosťou a bolo by to... Súhlasím z názormi, že Harris a Sinise neboli vôbec využití a ich postavy mohol zahrať kde kto ()

phoenix9

Milostné scény medzi Hopkinsom a Kidman nestáli za veĺa , ale nebolo ich moc naštastie. To boli jediné minusové body filmu, pretože inak je to síce malý film , ale s dobrým príbehom, a kvalitným obsadením na ktoré sa dobre pozerá. 70 % ()

aspik83 odpad!

Jako proč? Něco tak nudného jsem viděl naposledy u doktora, když jsem v čekárně hodinu a 3/4 zíral do stěny... A možná to bylo i tajímavější... ()

Parisienne09

Film mě velmi příjemně překvapil, protože před pár lety jsem četla původní román Philipa Rotha a přemýšlela o tom, jak by asi vypadalo filmové zpracování...a inspiraci zjistit, jestli už náhodou Lidská skvrna nebyla zfilmována, mi dalo až ohlášení premiéry další adaptace Rothovy knihy Pražské orgie. Film je opravdu dobrý, zejména výkony Nicole Kidmanové, Anthonyho Hopkinse i Garryho Sinise. Přiznávám, že můj zážitek z filmu výrazně ovlivnilo předchozí přečtení knihy, takže mám pochopení i pro komentující kolegy, kterým film přišel "o ničem". Možná podobně některým divákům přijdou filmy Ingmara Bergmana. Lidská skvrna není pro široké publikum, ale pro filmový klub. ()