Megalodon (TV film)

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 87 min

• Israha

Pravdivá synopse filmu by se dala popsat asi takto: "Další z mnoha levných a křečovitých ód na americké námořnictvo. V hlavní roli hrdinná multikulti posádka bitevní lodi. Dále hrají: zlý ruský Ivan a jeho nohsledi; M. Madsen, který se asi ztratil a na natáčení se přimotal omylem; digitální šmouha ve tvaru velkého žraloka." O ničem. Některé fláky z dílny Asylum se určitě stanou kultovními (Sharknado už to dokázalo nyní), ale celá společnost jako taková nikdy nebude "novodobou Tromou", protože až příliš často produkuje převážnělé, generické, spotřební nudárny za pár šupů, jako je tento Megalodon. Jedna hvězda za to, že se na obrazovce pořád něco děje a celkem rychle to celé uteče.(30.10.2018)

• LIVINGDEAD

Já tušil, že to bude odpad, ale přesto jsem doufal, že alespoň na 20% to bude. Žralok vypadal nadějně. Jenže místo žraloka se řešily americko-ruské boje... a ti neherci, strašné. 💩💩💩💩💩(31.12.2018)

• SOLOM.

Už samotná zápletka ve mně nevzbuzovala příliš důvěry a co teprve spojení Asylum a Syfy. Takže je asi všem jasné, že na nás čeká jen další céčková podívaná, balancující na samotné hranici odpadu. K mému velkému překvapení tu však Madsen i samotný Megalodon hráli spíše druhořadou roli. Zatímco ten první tu a tam prohodil nějaký ten trapný dialog (a povětšinu času byl zavřený v kajutě), obrovský predátor se na scéně mockrát neobjevil. Jeho digitální zpracování nebylo vyloženě katastrofální, to však neznamená – že by to byla nějaká pastva pro oči. Prostě klasický asylácký podprůměr. Většina zápletky se však točila okolo americko – ruského hrdinství, debilních dialogů, vlastenectví a vzájemné nevraživosti. Která začne každému záhy lézt neskutečně na nervy. Takže rovnou zapomeňte na nervy drásající souboje s Megalodonem, důmyslné pokusy jak ho zabít (přece jenom byste je čekali, když už máte po ruce válečnou loď – a s nejlepším nápadem přijde kuchař), nějakou solidní akci. Spíš je to přehlídka chabého scénáře a podprůměrných hereckých výkonů. V mých očích jde o jeden z nejslabších filmů roku 2018.(24.3.2019)

videl jsem ...odpadl jsem smchy...... megalodon co ma skoro 50 m fakt macek skoda že ho odbouchli ,mohli mu dat smouvu na dalši nudný film se žraloky....¨ k celému tomu ději ... mno supr ....zachrana ruského ivana co povida že je velrybař a miluje žraloky ....mno užasny dialog celkove .... žralok co ma dosah 500 m aby zacitil krev ??? pokud vim tak tito tvorové citi ohodně dále kapku krve ve vodě ale budiš cosi tam placnout museli aby divak neusnul u TV že joo zpracovani toho megalodona to i ta pet lahev nabarvená vypadá věrohodneji ....pohyby toho žraloka animace jak z 60 let min stoleti ...přitom se stači podivat na jeho přibuzného Carcharodon carcharias a mate žraloka i na inspiraci .... vytupky na hlavě ale fakt nema ..... doporučuji to zkouknout pro obecenstvo co se rado boji u takových filmu ale ichtiologové a lidé co se vyznaji ve žralocich radeji si dejte lahev vina pokecejte o všem možném ...ušetři to váši nervovou soustavu ...(5.1.2019)

• beso74

Ďalší útok na nepozorného diváka, chce si pozrieť blockbuster so Stathamom a namiesto toho si dožičí mockbuster od Azylákov. Navyše, v ktorom tu ani tak nejde o tu prerastenú prarybu. 70% diania totiž zaberie konflikt s posádkou ruskej ponorky. Nuž staré dobré časy amerických filmárov sa vracajú, nepriateľom Ameriky číslo 1 už nie sú teroristi a Al Khaida, ale starý, dobre známy a neskutočne zákerný Ivan. Takmer celý film je natočený zdola, kamera kdesi z podlahy sníma hercov, vyzerá to neskutočne neprirodzene, ale asi to má zakryť skutočnosť, že loď nie je najväčšia a určite nie sú na mori. Michael Madsen vyzerá a sa správa ako keby strávil niekoľko večerov s partiou Vladka Weissa. Skrátka, celé je to príšerné, Megalodon je mega-sračka. Jediný moment, čo stál zato je Madsenov dialóg s rybičkou, bohužiaľ je to v úplnom závere a dovtedy treba ten film pretrpieť.(21.10.2018)