Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

• Francie

Shaun le mouton 2

• Francie

Shaun le mouton, le film : la ferme contre-attaque

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Francie, 2019, 86 min

Richard Phelan

Tom Howe

I v tomhle filmu najdete standardně kvalitní dávku vtípků a humoru, jak už jsme ostatně u ovčí série zvyklí. Je to pocta různým ikonickým sci-fi počinům od ET až po VALL-I (ano, nepostradatelný robot šéfky UFO hledačů je prostě skvělý a jeho scénka, kde strachy vyprdne papír ve tvaru harmoniky mě zbořila). Zatímco u jiných animáků se dohadujeme, kdo se "obětuje" jako doprovod, na tenhle film jsem dceru vytáhla ochotně sama a užily jsem si ho myslím obě stejně.(30.9.2019)

Tak dobře, Aardmane, budu dělat, že Pračlověk nikdyp nevznikl, protože druhý Shaunův film je zase super. Fantastická groteska plná nejrůznějších odkazů a legrace pro všechny - děti se baví a dospělí se baví jako děti (ověřeno, žádná fráze), humor není ani zdaleka jen o tom, že někdo křičí nebo sebou mlátí o zem, a roztomilý mimozemšťan si vás vážně získá. Kdyby už se pracovalo na dalším filmu, byl bych nejšťastnější.(5.10.2019)

Druhý Shaunův celovečerák kupodivu udržel laťku zábavnosti. Fantastická zápletka k tomu skvěle sedla a humoru pro malé i větší se z toho nadělalo opět hodně. Shaun je pro Aardmany už zajetou značkou, ale stejně to chce nápady, aby po tolika dílech seriálu ještě diváky mile překvapoval.(16.10.2019)

Šel jsem na film Ovečkou Shaun zcela nepolíben a byl nečekaně překvapený, jak moc jsme se bavil. A to nejen záplavou popkulturních (ovce obědvající na traverze jako slavná fotka zedníků na rozestavěné budově Empire State Building mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho) a hlavně sci-fi odkazů (od těch prvoplánově nejzřetelnějších jako Vesmírná odysea nebo ET mimozemšťan po mnohem nenápadnější narážky na Akta X či Příchozí; napočítal jsem jich na první dobrou přes dvacet, vidět to znovu, bude jich daleko víc, určitě jsem ledacos přehlédl), ale hlavně humorem: milým, nevtíravým a třeskutě vtipným. Škoda snad jen maličko dojáku, tolik povinného pro animáky: přestože "dojímavá scéna" trvá asi dvacet vteřin, bylo nutné do ní hned naroubovat melancholickou písničku, aby se to ještě podtrhlo? Dost to vyrušilo rytmus bláznivin, kterých je jinak Farmageddon ne plný, ale úplně přecpaný. Normálně mám nutkání (které si ve chvíli volna rozhodně splním) pustit si seriál nebo předchozí film Ovečky Shaun, což bych nečekal, že ve svým věku někdy řeknu. Ale rozhodně jo. Béé.(19.9.2019)

Ovečka Shaun a "mimozemská invázia" vo mne vzbudzovala asi iné očakávania než to, čo som dostal. No a dostal som akúsi infantilnejšiu a chaotickejšiu verziu E.T. Snažil som sa po celý čas vnímať rôzne drobnosti pre dospelých, určite potešil autoservis H.G. Wheels. Lenže po tomto malom potešení na úvod som podobných fórikov dostal asi príliš málo na to, aby som dal štyri hviezdy. Film má ale rozhodne spád, stále sa niečo deje, len mám neodbytný pocit, že tvorcovia až príliš ostražito mysleli na detské publikum.(3.11.2019)

Při sledování Farmageddonu jsem se nemohl ubránit okaté podobnosti se Strašpytlíkem, alespoň co se týká dějové linie s malým emzákem. Film nabízí nejednu humornou, nápaditou, ale i akční scénu, u které se člověk pobaví i napne, avšak primárně je to snímek cílený především na mladší publikum. Ve výsledku jde o mile natočený animovaný kousek na jedno zhlédnutí, který neohromí, ale ani neurazí.(12.10.2019)

KINO BENEŠOV - Super zábava pro děti i dospělé, příjemný nenásilný humor. 80% (with J&A)(6.10.2019)

Po svojom poslednom nemastnom neslanom filme sa Aardman vracajú na scénu s novým filmom "Shaun The Sheep: Farmageddon". A tentokrát všetko kvalitne klaplo a máme tu vynikajúci animák pre malých aj veľkých. Aardman a ich plastelínový stop motion štýl mi veľmi sedí a v tomto filme je využitý fantasticky. Film má podľa mňa skvelé tempo, originálny dizajn mimozemšťanov a srší humorom naľavo napravo. Veľká dávka vizuálneho a technického humoru, ktorý ma skoro vždy pobaví. Musím povedať, že scénka v obchoďáku je perfektná. Tá energia a demolovanie všetkého naokolo ma poriadne pobavila. Postavičky sa nezmenili a sú to presne tí istí hrdinovia, ktorých poznáme a pamätáme si ich. Či už z predošlého filmu, alebo seriálu. A vďaka tomu sme hneď priamo v akcii a dokážeme sa s týmito hrdinami baviť. A potom je tu aj zloduch filmu. Alebo je pre mňa aj ťažké povedať, či je reálne zloduchom. Myslím si, že jej dokážem celkom dobre porozumieť a ku koncu to uvidíme sami. Čo viac mám ešte k tomuto filmu povedať? Je vtipný, je energický, je nepredvídateľný, vyzerá dobre a nepotrebuje ani dialógy na to, aby nás dokázal všetkých pobaviť. Je to proste skvelé animované dobrodružstvo. Dobrodružstvo, ktoré je rozhodne hodné vášho času. Čeknite si ho a zoberte deti so sebou. Nemyslím si, že budete sklamaní. Hodnotenie: A(20.10.2019)

Blízká setkání ovčího druhu. Farmageddon nedává moc příležitostí vydechnout si od smíchu. Popkulturní narážky srší zleva i zprava. Jednou je to sonický šroubovák z Doctora Who, jindy autoopravna H. G. Wheels nebo ovce imitující dolly zoom z Čelistí. Slovy klasika: Ooh yar yar.(18.9.2019)

Objektívne rovnako výborné ako prvý film, ale tentokrát som ja nebol taký odviazaný. Asi som medzičasom zvážnel alebo čo..(4.11.2019)

Těch pár odkazů na slavné sci-fi nemůže odstranit fakt, že se jední o roztomilý animovaný film plný situačního humoru... Jako, že někdo šel zahnul za roh a spadnul do kanálu... a to je málo... Děcka se ale bavila...(7.10.2019)

Příjemná groteska se srdcem a popkulturními odkazy.(27.10.2019)

Že to bude dobré, v to jsem tak nějak doufal, ale že se mi to bude líbit až tak, to jsem fakt nečekal. Už dlouho jsem neviděl tak dobrý animák. A tohle je animák, který mě dokázal dost pobavit, měl příběh, co se mi moc líbil (už jenom kvůli tomu, že mám hodně rád sci-fi a příběhy o přátelství člověka s mimozemšťanem), všechny postavy mi tu byly sympatické a dokonce to celé fungovalo i bez toho, aniž by tu někdo nějak (srozumitelně) mluvil, což se povedlo i v prvním filmu. Pokračování se mi ale (asi kvůli příběhu) líbilo o něco víc. A taky dost oceňuji ty vtipy skryté v obraze (to by se líbilo Greenawayovi), hodně záběrů, ve kterých bylo pole a všechny možné narážky na všemožné slavné sci-fi. Ještě musím dodat, že i když ten příběh je jednoduchý, je dost dobře promyšlený, a to se u současných animáků nestává moc často. Celkově jsem fakt rád, že jsem na to šel a taky jsem rád za to, že po dlouhé době zas můžu nějakému animáku dát 5* (naposledy to bylo v březnu 2019 u Hledá se Dory). Btw, chci předplatné časopisu Top Field. 5*(19.10.2019)

Sci-fi a ovečka Shaun je kombinace, která se neodmítá. I když je vám tolik, kolik je. A stejně je věk jenom číslo, že jo. Takže mezi bandou usoplenců s jejich dospělým doprovodem jsem srdnatě vlezla do sálu. A bavila jsem se celou dobu - spousta odkazů, vtípků, narážek... Ten typ filmů, který si užijete na maximum, pokud máte už něco nakoukáno. Bezva relax. Pět nedám jen proto, že mi animace emzajdy přišla vzhledem k zbytku trochu odfláklá, ale to už rýpu. .(20.10.2019)

V kině nás bylo jen pár, hlavně rodiny s dětmi, a pak já s přítelkyní. Ona tvrdila, že se bavila asi dvakrát (ale kecá, usmívala se skoro pořád), ale není na scifi, takže si to neužila tak, jako já (krabice od pizzy vede), výbuchy smíchu byly hlavně ode mne v tom tichu, kdy děti nedokázaly dospělé vtípky pochytit. Ale já si to dám určitě znovu :-)(9.10.2019)

Dobrý film, ale přece jenom zaměřený především na malé publikum. Na dvojici W&G to nemá. Viděno v kině plném dětí, ty si to maximálně užívali, včetně opakování všech zvuků, které postavy ve filmu vydávají.(6.10.2019)

Pači sa mi ten humor, a da sa povedat že som dostal po čo som si do kina prišiel, spokojnost z milej a velmi vtipnej rozpravky a zaslužene ****.(7.11.2019)

Děti sjíždějí Shaun the Sheep často, takže jsem věděla do čeho jdu.Bavily se nejen děti ( hlavně v crazy pasážích) ale i dospělí. Chtěla bych mít autorovu fantazii, ta smršť vtipných nápadů byla vážně skvělá.(5.10.2019)

Pro me zklamani. Nejvetsi for z mohutneho rihnuti? 3 za to, ze se muj mladej bavil (a to byl cil).(7.10.2019)

Skoro lepsi jak prvni film ovecky Shaun. Ale Pravda je ze sem se u toho dost pobavil takze za me 88%(10.10.2019)