Cory je nadaným mladým umělcem, který si kreslí vlastní komiksy. Tedy alespoň on sám se za něj považuje, přestože jeho nadšení už tolik nesdílí mladíkovi rodiče. Zrovna se u nich schyluje ke každoročním oslavám Vánoc s celou rodinou (rodiče, děda, strýc + jeho nová přítelkyně, atd.). Kvůli svému nejapnému žertu je však matkou za trest poslán do svého pokoje, kde nalezne podivný balíček s „kouzelným perem“. Začne pracovat na svém tajném komiksu Santa Jaws, aniž by si uvědomoval nebezpečí, které jim hrozí. Díky magii totiž jeho kreslený predátor ožívá a postupně začne zabíjet jednotlivé členy jeho rodiny… (SOLOM.)

SOLOM.

Syfy se minulý rok rozhodla s mírným předstihem před Vánoci natočit svůj nový žraločí shit, který opět svěřili tragické režisérce Misty Talley a ta se této role samozřejmě s velkou radostí chopila. No a jelikož se kvapem blíží vánoční svátky i letos jsem si vyhlédl pár kousků s touto tématikou. Tentokrát zde nebude nadělovat pekelný Santa, nebo zabíjet maniak v jeho kostýmu, ale máme zde odpudivého digitálního žraloka se santovskou čepicí na ploutvi a ověšeného blikajícími světýlky. A jak jistě chápete, byla to opět „pecka“ k pokoukání. Na nějakou kvalitní podívanou rovnou zapomeňte, tohle je další céčkový brak s bandou ochotnických herců, jenž zřejmě hráli za pivo a párek. Většina rozpočtu totiž padla beztak na otřesné digitální efekty, ze kterých opravdu přecházel zrak. Ještě že počet mrtvých byl celkem slušný – jenže žádné galapředstavení a hektolitry krve rozhodně nečekejte. Tu a tam troška digi krve, jednomu chlápkovi dokonce zadek lodi amputoval i nohy a on bez nich ještě chvíli poskakoval na molu, jiný je napíchnut na hrot (o ano ze žraloka se stane i jednorožec). No prostě podívaná za všechny prachy. 20% ()

ARI50 odpad!

Co ještě za smrtící filmy natočí, už od prvních sekund jsem umíral a chtěl chytnou do ruky režiséra katastrofa. ()

Israha

Spojení vánoční rodinné komedie, sharksploitation a komiksového filmu? No...zní to mnohem lépe a zábavněji, než to reálně je, jak to u podobné nízkorozpočtové soudobé produkce bývá. Dílčí nápady jsou občas až geniální, jako například ryze komiksový prvek s resetováním timeline či záporák v podobě pokryteckého majitele comicshopu, ale jako celek film selhává z mnoha důvodů, jako jsou například povětšinou šíleně křečovitý humor, nefunkčnost rodinné zápletky (aby divákovi záleželo na osudu filmové rodiny, není možné ji prezentovat jako snůšku individuí, která si v lepším případě nerozumí, v tom horším se nesnášejí a nemají potřebu to měnit) a totální nevyužitost žraločího prvku. Jako vážně, komiksový žralok se superschopnostma, ale reálně má jen santovskou čapku na ploutvi a chová se úplně normálně? Jedna z mnoha ukázek toho, že i na natočení "so bad it's good" cheesefestu je potřeba mít nápady a talent. ()

kersten

Jedna hviezda za to, že je to nezabudnuteľný film. Ešte som aj manželovi vravela: toto musíš vidieť, lebo taka kok.tina sa len tak často nevidí ()