Kibera: Příběh slumu

Martin Páv

Martin Páv

Petr Racek

Ondřej Mataj

Na české poměry naprosto unikátní počin!(2.11.2018)

Brutální ukázka něčeho o čem nemáte ani tucha. Přitom je to čistý optimismus. Ani náhodou to tam takhle optimisticky probíhat, prostě z čisté logiky nemůže. Záběry jsou ale parádní! Vyprávění příběhu také. Nejde co vytknout, skoro. Hudba výborná. Děkuji za promítání v Metropolu Olomouc!(25.11.2018)

Hodnotím kladně už jen to, že takový film v našem prostředí vznikl. Také, že si film drží myšlenku, kterou dle debat s tvůrci od počátku měl a za výborný hudební doprovod.(26.11.2018)

Dobrý a citlivý film - jen jsem se během sledování nemohl zbavit pocitu, že jsem ho už viděl. Hodněkrát. A to u dokumentu taky neni dobrý. 3 a 1/2(29.10.2018)

• - Martin Páv se svým štábem využil toho, že si získal důvěru místních a mohl pořídit množství výmluvného materiálu z jejich soukromí. [Zdroj: Cinema 12/2018] (Stoka)

• - „Kibera“ je jednak núbijský výraz pro les, jednak název největšího afrického slumu. [Zdroj: časopis Cinema 12/2018] (Stoka)