Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Student umění Franek se náhodou zaplete do praktik děsivého totalitního zřízení. Veškerá jeho citlivost i lidskost musí projít tvrdou zkouškou. Příběh je inspirován skutečnými událostmi z období stanného práva a počátku 80. let minulého století. (3Kino Fest)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vlastně můj první film Adama Sikory jako režiséra a scénaristy no a jeho zatím poslední film v této dvojroli. Do hlavni role si Adam obsadil svého syna, což je u mě vždycky o držku, protože mě to z českých poměrů docela zavání. Lukasz mě sice herecky nějak neinponoval a myslím si, že v Polsku jsou lepší herci na druhou stranu, rozhodně se nejedná o nějaký debakl. To třeba čeští profi synáčkové (A. Merta, D. Kraus atd. ) dokáží svým neherectvím dojebat celý film, to se tedy naštěstí nekoná. Samotný příběh je další drsnou ukázkou komunistickou "schopností" terorizovat a šikanovat vlastní obyvatele. Výpověď o nedávné minulosti Polska, ale klidně to lze aplikovat i na naši zem je syrová, bez nějakých citových opatrností, naopak oceňuji jednu téměř záverečnou scénu (u školy) , protože tý jsem věřil stejně jako chování bachařů v krimu. Vlastně to nejsilěnjší na tom není to jak se chová komoušský systém k mladýmu klukovi, který se ničím neprovinil, ale tím jak se k Frankovi zachovali jeho blízký tam ta emotivní rezonance je fakt silná + smrt krysy , fuj tajbl . Tak to je z fesťáku Kino na Granici všechno. Ještě jsem chtěl dát večer film Nina, kde hraje má oblíbenkyně Julia Kijowska, ale padám už na držku a to by k filmu nebylo spravedlivé. Takže můj poslední film na graničním fesťáku se možná jmenuje Autsajder, ale festival Kino na Granici rozhodně žádný Autsajder není, naopak je to profi fesťáček s duší filmových fans bez posraných pseudocelebrit a PR keců, ale za to s kvalitnímy bijáky. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Chalaniskovi nejak všetko v pohode prechádzalo. Sa mi zdalo, že sa v tej base mal lepšie, ako ja na vojne! Keby si film udržal úvodnú depresívnu a surovú atmošku až do konca, určite by som premýšťal o vyššom hodnotení. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Tvůrce příliš tlačí na pilu - přehání to s líčením praktik režimu 80.let, takové byly spíš v 50.letech. Umělecky nic moc. ()

Carthorias 

všechny recenze uživatele

Letní Filmová Škola 2019, film 12: V současné době, kdy v Česku z premiérského křesla vydává rozkazy estébák Babiš, a do sněmovny se v pohodě dostanou lidi jako tupá mlátička Ondráček a lidský ekvivalent řitních chloupků Grebeníček, jsou takové filmy potřeba v co největší míře. Výborně zahrané drama o důležitosti lidské hrdosti a statečnosti tváří v tvář odpornému komunistickému režimu a jeho zrůdám. Z českého prostředí bych to asi nejvíc přirovnal ke Zdivočelé Zemi, navzdory tomu, že se zde film odehraje v prostředí pouhého roku. ()

pafka 

všechny recenze uživatele

Pozitivni bylo, ze jste se dozvedeli o veznicich, veznich a veznitelich v komunistickych dobach. Ze to bylo vsude v tom rudym bloku podobne. A je to ztvarnene velmi nenasilne a bez extremu. Cemu ale nerozumim, proc se tvurci rozhodli zfilmovat tak vlastne nezajimavy, mensi nez maly, pribeh. To skutecne nemeli lepsi, zajimavejsi, barvitejsi? Vzdytdiky tomu mohli ukazat daleko vic, nez jen toto. Za to dve hvezdy dolu, velka skoda ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama