Time Freak

Scénografie:

Tom Lisowski

Kostýmy:

Jacqueline Newell

Po dlouhé době jsem viděl romanťák ve své naturální podobě. Je to typický nonšalatní romantický humor s prvky Sci-Fi co neurazí a rozhodně ani nenadchne. Chvílemi mi to připadalo jako vyprávění mé babičky o historkách z mládí :-) Ale některé scény se opravdu povedly a nelze nad touto romantickou komedií lámat hůl. Rozhodně jsem u toho neusnul, ale taky jsem nepadal ze židle smíchy :-) Jelikož jsem ovšem občas romantickej idiot, tak se mi to i docela líbilo :-) Proto zlatá střední cesta na 50% . Pokud máte rádi Sci-Fi, tak nekoukejte. Pokud máte rádi komedie, tak nekoukejte, ale pokud se rádi občas kouknete na ujeté romanitické komedie, tak to rozhodně stojí za podívanou.(17.1.2019)

Nepříliš umně podané a koncepčně zbytečně roztahané. Ano, znělo to dobře - citově rozpolcený mladý génius Ass Butterfield, jenž sestrojí stroj času, aby zabránil rozchodu se svojí životní láskou, časové smyčky a paradoxy a komické situace s komickým nej kamarádem Skylerem Gisondem, špetka romantiky i scifi, případně kozy Sophie Turner pro divácké obveselení. Cestování časem je střídmě a vesměs nudně podané a každá pasáž je natahovanější než harmonika. Není divu, film vychází z předělávky kraťasu stejného režiséra, byl by zázrak, kdyby se Andrew Bowler ukázal ve světle scenáristického génia a dokázal dopsat do stopáže 104 minut tak chytlavé pasáže, aby divák postupně nezhynul od nudy. A že je to postupem času přebujele dlouhé, je citelně znát už po nějaké době. Herecké obsazení nepředvádí nic mimořádného. Roboticky disponovaný Butterfield vůbec nejde do páru se Sophií Turner, šaškující kámoš Gisondo po nějaké době vyhází svoji vtipnost, kterou možná ani neměl, jen šlo o to ukrátit jeho nesmyslným frisbee výstupem a problémem s řídnoucí kšticí minuty z nekonečného příběhu. Předkládaný materiál vystačí tak na půl hodiny, po třičtvrtěhodině jsem byl pln pocitu, že film už nemá co nabídnout, navíc v naprosté většině nebylo postaráno o divácký komfort, tedy patřičně zabavit diváka a nabudit jeho zvědavost, jak to bude s osudem hrdiny dál, stejně tak žádný z úseků nepřevýšil režijní průměr. Avizované drama by se i hodilo, jen jsem jaksi na něj po celou dobu nenarazil. Výsledek je tedy zhola průměrný. A kozy nikde. 5/10(11.12.2018)

Těšil jsem se a celkový dojem je veskrze pozitivní - má to příběh, má to duši, byla i docela sranda. Hudba i herci fajn. Svému oblíbenému subžánru časové smyčky však neodpustím obří botu v logice v závěru a hromady nevyužitého humorového potenciálu, tam šlo ždímat ještě řádově víc. Ke zhlédnut rozhodně doporučuju, ale nepřehánějte to jako s Farallonem 5, tolikrát bych nikomu nepustil ani Star Wreck VI. :)(4.1.2019)

Dokud se to nese na vlně komedie, je to vtipné, je to milé a Sophie Turner je super, i když ta chemie tu zrovna moc nefunguje. Jakmile se to překlopí do roviny dramatické, tak už to skřípe dost, milá naivita se překlopí v absurditu a filmu rychle dochází dech. Samotné finále ale nakonec docela fajn.(4.6.2019)

• KlárkaS

A morální ponaučení tohohle filmu je, že mít naprostou kontrolu nad životem vaší milované je zcela v pořádku... a dokonce i potom, co se ona milovaná dozví, že několik let byla totálně uvězněná v představách svého geniálního psychopatického boyfrienda o šťastném partnerském životě, ale hlavně i jejích vlastních snech a ambicích!!! Asa Butterfield je děsně roztomilej a všechno, ale tohle by přece neprošlo nikomu! Šilenost!!! A kdyby to skončilo tak o 5 minut dřív, mohlo to být i docela dobrý:((8.6.2019)

• - Natáčelo se na Salt Lake Community College v Utahu. (rafix)