Reklama

Reklama

Znovu a lépe

  • USA Time Freak (více)
Trailer 1
Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi
USA, 2018, 104 min

Geniální student fyziky Stillman miluje svou dívku Debbie a je předurčen pro velké věci. Po roce známosti mu Debbie zčistajasna oznámí, že se s ním rozchází. Stillman se ale nevzdává. Udělá to, co by udělal každý génius se zlomeným srdcem. Se svým nejlepším přítelem Evanem přemýšlejí o tom, co  mohlo rozchod způsobit, kdy se to mohlo stát. Uprostřed toho všeho vymyslí jak zkonstruovat stroj času, který mu poskytne druhou šanci v lásce. Je jenom nutné dostat se v čase přesně do onoho kritického okamžiku... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (37)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nepříliš umně podané a koncepčně zbytečně roztahané. Ano, znělo to dobře - citově rozpolcený mladý génius Ass Butterfield, jenž sestrojí stroj času, aby zabránil rozchodu se svojí životní láskou, časové smyčky a paradoxy a komické situace s komickým nej kamarádem Skylerem Gisondem, špetka romantiky i scifi, případně kozy Sophie Turner pro divácké obveselení. Cestování časem je střídmě a vesměs nudně podané a každá pasáž je natahovanější než harmonika. Není divu, film vychází z předělávky kraťasu stejného režiséra, byl by zázrak, kdyby se Andrew Bowler ukázal ve světle scenáristického génia a dokázal dopsat do stopáže 104 minut tak chytlavé pasáže, aby divák postupně nezhynul od nudy. A že je to postupem času přebujele dlouhé, je citelně znát už po nějaké době. Herecké obsazení nepředvádí nic mimořádného. Roboticky disponovaný Butterfield vůbec nejde do páru se Sophií Turner, šaškující kámoš Gisondo po nějaké době vyhází svoji vtipnost, kterou možná ani neměl, jen šlo o to ukrátit jeho nesmyslným frisbee výstupem a problémem s řídnoucí kšticí minuty z nekonečného příběhu. Předkládaný materiál vystačí tak na půl hodiny, po třičtvrtěhodině jsem byl pln pocitu, že film už nemá co nabídnout, navíc v naprosté většině nebylo postaráno o divácký komfort, tedy patřičně zabavit diváka a nabudit jeho zvědavost, jak to bude s osudem hrdiny dál, stejně tak žádný z úseků nepřevýšil režijní průměr. Avizované drama by se i hodilo, jen jsem jaksi na něj po celou dobu nenarazil. Výsledek je tedy zhola průměrný. A kozy nikde. 5/10 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Bol som zvedavý kam sa posunie Sophie Turner, ktorá si veľmi solídne rozbehla kariéru v mega úspešnom seriály Hra o tróny. A musím uznať, že to s ňou vyzerá veľmi dobre... zatiaľ. Je to typ herečky, ktorá dokáže uhranúť a stiahnuť na seba celú pozornosť diváka. No škoda, že nemá šťastnú ruku pri výbere filmov. Námet výborný, ale nakoniec z toho vyšla len nejaká časopriestorová hatlanina, ktorá nedávala ani hlavu ani pätu. A chcelo to aj niečo viac o tom vynáleze, aspoň principiálne, aby si film užili aj náročnejší scifi diváci. Avšak samozrejme nič z toho... ešte šťastie, že tu hrala tá Sophie Turner. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Time Freak" v zásade skoro funguje ako jednoduchý film, no začína sa miestami zbytočne zamotávať do svojich vlastných nápadov a najmä mám pocit, že trvá zbytočne dlho. Mal som pocit asi 2x, že film už bude končiť, no reálne potom pokračoval ďalej s ďalšími dejovými líniami. Možno v reále pridali pár veci, a pôsobí vďaka nim koniec možno trošku silnejšie, no na druhú stranu mám pocit, že sme to úplne nepotrebovali. Okrem toho ani neviem či sme sa na konci niečo reálne naučili. Osobne ak môžem dať odporúčanie, tak viac som odniesol z filmu "When We First Met". Lepšie tam rozobrali príbeh, nezamotali sme sa v tom a sledovalo sa to jednoducho. Tu sme miestami vracali niektoré momentky, kde už miestami som mal pocit, že to tvorcovia preháňajú. Herecké výkony sú funkčné, no keby mám niekoho pochváliť, tak asi Sophie Turner. Som rád, že tentokrát som ju videl v lepšom filme ako naposledy. Zasluhuje si to. Vizuálne je film okey, no nemá nič zaujímavé v tomto smere, čo by stálo výrazne za zmienku. Čo viac ešte dodať? Podľa mňa dobrý koncept, ktorý sa ale ku koncu strašne skomplikuje. Výsledne je to film na jedno pozretie. Komédia je pre mňa trošku nedotiahnutá, dráma je v pohode a aj romantické časti filmu. Ak vám to stačí, tak s tým budete v pohode. Zvážte si sami. Hodnotenie: C ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Dokud se to nese na vlně komedie, je to vtipné, je to milé a Sophie Turner je super, i když ta chemie tu zrovna moc nefunguje. Jakmile se to překlopí do roviny dramatické, tak už to skřípe dost, milá naivita se překlopí v absurditu a filmu rychle dochází dech. Samotné finále ale nakonec docela fajn. ()

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

A morální ponaučení tohohle filmu je, že mít naprostou kontrolu nad životem vaší milované je zcela v pořádku... a dokonce i potom, co se ona milovaná dozví, že několik let byla totálně uvězněná v představách svého geniálního psychopatického boyfrienda o šťastném partnerském životě, ale hlavně i jejích vlastních snech a ambicích!!! Asa Butterfield je děsně roztomilej a všechno, ale tohle by přece neprošlo nikomu! Šilenost!!! A kdyby to skončilo tak o 5 minut dřív, mohlo to být i docela dobrý:( ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se na Salt Lake Community College v Utahu. (rafix)

Reklama

Reklama