poster

All or Nothing: Manchester City (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

USA, 2018, 6 h 29 min (Minutáž: 46–54 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davered
  ***

  Zpocatku velezajimavy nahled do kabiny profesionalniho tymu, postupem casu ale stale vic stereotypni a znacne sterilni PR video. Prospelo by tomu zkraceni tak na 3-4 dily. Ovsem ukazuje to jaky je Guardiola genius a jeho hraci o to vic, protoze rozumet jeho taktickym pokynum by evidentne bylo, i vinou Pepovy sverazne anglictiny, nad sily bezneho smrtelnika.(2.7.2020)

 • Pítrs85
  ***

  Byl jsem v pokušení, jakožto fan United, tedy toho lepšího klubu z Manchesteru (shut up :-), mrsknout tenhle dokumentární seriál do odpadu!, ale jelikož nejsem cunt, tak musím zcela objektivně uznat, že se to těm bleděmodrým hlučným sousedům (zasvěcení vědí) fuckt povedlo. Samozřejmě to není materiál pro diváky ČT Art, ale fotbaloví fanoušci (nebo prostě lidi, co mají rádi sport) to určitě docení, pohled za oponu celého tohohle spektáklu. A já si můžu jen povzdechnout a dál ManCity závidět nejlepšího manažera na světě (Guardiola) a taky ten fakt, že jim fandí Liam a Noel Gallagherovi. A taky si představit, jak by tenhle seriál vypadal v podání ManUnited v té legendární sezóně 1998/99, protože fuck off City.(16.9.2018)

 • kendees
  *****

  Kvalitně zpracována neuvěřitelná sezóna Manchesteru City, ve které doslova zničili Premier League a překonali téměř všechny její historické rekordy. Díky pohledům do zákulisí si člověk uvědomí, kolik lidí za celým úspěchem stojí. Není to jen zásluha hráčů a manažera, kteří sklízí největší obdiv. Lékařský tým má o zábavu po každém zápase postaráno, pradleny jsou v maximální permanenci i během Vánoc, kuchaři vyvařují o sto šest a kitman, krom toho, že suší kopačky, je největším bavičem kabiny. Guardiolovy proslovy, hlášky a gesta jsou pilířem každého dílu. I přes své vtípky a mnohdy dost kamarádský přístup k hráčům, má uvnitř týmu obrovský respekt. Perfektní jsou také občasná nahlédnutí do vyjednávání přestupů, strategie klubu, prodlužování smluv a osobních životů fotbalistů – konverzace mezi Kompanym a jeho tchánem Paulem, coby fanouškem Manchesteru United, byla pro mě osobně jedna z nejvtipnějších pasáží celé série. Manchester City se během uplynulé dekády změnil k nepoznání. Arabský majitel nalil do klubu obrovské peníze. Ty ale nebyly investovány jen do přestupových částek za hráče a jejich platy, jak se možná může zvenčí zdát. Zázemí, akademie, personál, vše se nejen rozšířilo, ale také několikanásobně zkvalitnilo za velmi krátký časový úsek. Klubová téměř stoletá historie není nic moc, takže je jasné, že její nejúspěšnější kapitola se začíná psát až teď. Pro fanouška Premier League a diváka sezóny 17/18 naprostá nutnost. „We are tired.“ – „Fuck you!“(20.8.2018)

 • DaViD´82
  ****

  Největší výtkou je, že se ani náznakem nezabrušuje do kontroverzních témat kolem Citizens. Jakoby dohoda byla jasná. Ano, pustíme štáb tam, kam nikdo nikdy neměl přístup, ale výměnou bude, že se nebude vyptávat a dotýkat témat, která by nám byla proti srsti. Čili řešení finančního fair-play, pohled do zákulisí tradičního klubu uměle vyhnaného petrodolary, které však nepřinesly kýžené ovoce (v době vzniku dva tituly, jeden FA Cup a několik trofejí druhé kategorie za dekádu, to není adekvátní kvalitě a financím do týmu vložených), nic takového tu není. Vůbec se neřeší aspekty, jak se změnil tým v očích ostatních klubů, jaké to je hrát v týmu, kde se sestava lepí nakupováním nadražených hotových hráčů spíše než koncepcí, jaké to je hrát pod Guardiolou, jehož sázka na pohlednou hru přináší ovoce v dlouhodobých soutěžích, ale ne ve vyřazovacích bojích, kde je třeba to někdy taky prostě "ukopat", jaké to je motivovat kádr superhvězd bezmála ze dne na den ze soubojů v Lize mistrů na utkání s třetiligovým týmem, jak uřídit tým takových individualit, kde každý chce být na výslunní apod. Nic takového tu není. Celkově působí optika "pokřiveně", vůči City poklonkově a v důsledku nevěrohodně. Zcela tu pak chybí přesah, který se podařilo dostat do obdobně koncipovaných sérií o Sunderlandu či Dortmundu. Přesto všechno je nepopiratelné, že čistě jako "nekonfliktní záznam úspěšné sezóny a letmý pohled do zákulisí chodu velkoklubu" to je strhující a fantasticky podané. Má to nejeden silný moment a když je nejhůře, tak vášnivé Pepovo křepčení utáhne i slabší momenty. Čili máte-li slabost pro Manchester City (či vás škodolibě těší aktuální zašlapání United), Pepu, De Bruyneho, Companyho či Premier League, tak není důvod se nepodívat. Máte-li ambice se dozvědět i něco mimo naaranžovanou produktovou "Man City" brožurku, tak zde nepochodíte. PS: Psáno pohledem fanouška Spurs, které Amazon pro novou sérii All or Nothing sleduje v aktuální "koronavirové" sezóně 2019/2020. A tam se PR brožurka asi čekat nedá. Zkažená sezóna, nástup Josého, zranění kompletního útoku, ještě výraznější rozkmotření fanoušků s už tak nenáviděným Levym, dopady nového stadionu na přestupy... Pokud i z toho dokáží udělat PR agitku, tak všechna čest producentům.(27.4.2020)

 • Cedr
  *****

  Dokonale p(r)odaný dokument o sezóně 2017/2018 fotbalového klubu Manchester City. Zrežírované tak bravurně a chytlavě až to není fér vůči ostatním dokumentům. Fotbalovým fanouškem moc nejsem, o anglické lize mám jen pasivní znalost, ale pohled do zákulisí byl tak poutavý, až se mi tomu stále nechce věřit jak rychle jsem to celé zhltl.(21.8.2018)