poster

All or Nothing: Manchester City (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

USA, 2018, 6 h 29 min (Minutáž: 46–54 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blazis34
  *****

  Já jakožto vyloženě cílová skupina nemohu tomuto seriálu nic vytknout. Naprosto jsem se těšil na každý díl, hltal každou minutu, každý Pepeho proslov či krásný záběr ze hřiště. Práci Guardioly obdivuji asi nejvíce ze všech trenérů. Jeho koukatelný fotbal a zároveň velice úspěšný, mě ohromně baví. Mohl bych v superlativech pokračovat, ale bylo by to asi zbytečné. Jsem moc rád, že takovýto dokument vznikl a doufám, že není poslední. Dávám jasných 5 hvězd.(1.2.2019)

 • celticek
  *****

  Nelíbilo se mi to tak moc jak Sunderland 'til I die, ale pořád je to obrovská pecka. Náhled do jednoho z nejbohatších klubů na světě. Z netflixu padá jeden dokument lepší než druhý. Jsem fanoušek United, Guardiolovy motivační proslovy mě moc neberou, každopádně poskládal skvělý tým. Řemeslnému zpracování nejde nic vytknout.(9.4.2020)

 • kendees
  *****

  Kvalitně zpracována neuvěřitelná sezóna Manchesteru City, ve které doslova zničili Premier League a překonali téměř všechny její historické rekordy. Díky pohledům do zákulisí si člověk uvědomí, kolik lidí za celým úspěchem stojí. Není to jen zásluha hráčů a manažera, kteří sklízí největší obdiv. Lékařský tým má o zábavu po každém zápase postaráno, pradleny jsou v maximální permanenci i během Vánoc, kuchaři vyvařují o sto šest a kitman, krom toho, že suší kopačky, je největším bavičem kabiny. Guardiolovy proslovy, hlášky a gesta jsou pilířem každého dílu. I přes své vtípky a mnohdy dost kamarádský přístup k hráčům, má uvnitř týmu obrovský respekt. Perfektní jsou také občasná nahlédnutí do vyjednávání přestupů, strategie klubu, prodlužování smluv a osobních životů fotbalistů – konverzace mezi Kompanym a jeho tchánem Paulem, coby fanouškem Manchesteru United, byla pro mě osobně jedna z nejvtipnějších pasáží celé série. Manchester City se během uplynulé dekády změnil k nepoznání. Arabský majitel nalil do klubu obrovské peníze. Ty ale nebyly investovány jen do přestupových částek za hráče a jejich platy, jak se možná může zvenčí zdát. Zázemí, akademie, personál, vše se nejen rozšířilo, ale také několikanásobně zkvalitnilo za velmi krátký časový úsek. Klubová téměř stoletá historie není nic moc, takže je jasné, že její nejúspěšnější kapitola se začíná psát až teď. Pro fanouška Premier League a diváka sezóny 17/18 naprostá nutnost. „We are tired.“ – „Fuck you!“(20.8.2018)

 • NightPorter
  *****

  Vybornej dokumentofotbaloserial. Pep je jeste silenejsi a zaroven to vypada i genialnejsi obdoba naseho France Straky:-D Spousta emoci pri zranenich hracu, spousta smutku, kdyz Rahym dvakrat netrefi prazdnou, ale hlavne spousta radostiiii. Fakt parada. Jen jak tu nekdo pise, kdyby to bylo o sezone 98/99 a jistych jeste hlucnejsich sousedech, uzil bych si to asi vic. Ale nastesti mame The Class of 92.(5.1.2019)

 • DaViD´82
  ****

  Největší výtkou je, že se ani náznakem nezabrušuje do kontroverzních témat kolem Citizens. Jakoby dohoda byla jasná. Ano, pustíme štáb tam, kam nikdo nikdy neměl přístup, ale výměnou bude, že se nebude vyptávat a dotýkat témat, která by nám byla proti srsti. Čili řešení finančního fair-play, pohled do zákulisí tradičního klubu uměle vyhnaného petrodolary, které však nepřinesly kýžené ovoce (v době vzniku dva tituly, jeden FA Cup a několik trofejí druhé kategorie za dekádu, to není adekvátní kvalitě a financím do týmu vložených), nic takového tu není. Vůbec se neřeší aspekty, jak se změnil tým v očích ostatních klubů, jaké to je hrát v týmu, kde se sestava lepí nakupováním nadražených hotových hráčů spíše než koncepcí, jaké to je hrát pod Guardiolou, jehož sázka na pohlednou hru přináší ovoce v dlouhodobých soutěžích, ale ne ve vyřazovacích bojích, kde je třeba to někdy taky prostě "ukopat", jaké to je motivovat kádr superhvězd bezmála ze dne na den ze soubojů v Lize mistrů na utkání s třetiligovým týmem, jak uřídit tým takových individualit, kde každý chce být na výslunní apod. Nic takového tu není. Celkově působí optika "pokřiveně", vůči City poklonkově a v důsledku nevěrohodně. Zcela tu pak chybí přesah, který se podařilo dostat do obdobně koncipovaných sérií o Sunderlandu či Dortmundu. Přesto všechno je nepopiratelné, že čistě jako "nekonfliktní záznam úspěšné sezóny a letmý pohled do zákulisí chodu velkoklubu" to je strhující a fantasticky podané. Má to nejeden silný moment a když je nejhůře, tak vášnivé Pepovo křepčení utáhne i slabší momenty. Čili máte-li slabost pro Manchester City (či vás škodolibě těší aktuální zašlapání United), Pepu, De Bruyneho, Companyho či Premier League, tak není důvod se nepodívat. Máte-li ambice se dozvědět i něco mimo naaranžovanou produktovou "Man City" brožurku, tak zde nepochodíte. PS: Psáno pohledem fanouška Spurs (a Burnley), které Amazon pro novou sérii All or Nothing sleduje v aktuální "koronavirové" sezóně 2019/2020. A tam se PR brožurka asi čekat nedá. Zkažená sezóna, nástup Josého, zranění kompletního útoku, ještě výraznější rozkmotření fanoušků s už tak nenáviděným Levym, dopady nového stadionu na přestupy... Pokud i z toho dokáží udělat PR agitku, tak všechna čest producentům.(27.4.2020)