D.Moore

Snaha se cení. Ale ta úvodní půlhodina, kterou jsem musel Princezně zakleté v čase doslova obětovat, aby se začalo něco zajímavějšího dít, ta půlhodina byla nesmírně dlouhá až otravná. Zbytek filmu nicméně měl sympatický fantasy šmrnc (bohužel co chvíli něčím shozený) a potěšila mě civilnost hlavních hrdinů. Už méně potěšující byla bohužel celá zápletka včetně obligátního "co, kdo, kdy a proč" a některé vedlejší, zhola zbytečné postavy. Před uvedením do kin udělal neodbytný marketing z Princezny zakleté v čase málem hollywoodskou podívanou, jenže nic takového se nekoná, jakkoliv se o to hlavně výprava snaží. ()

troufalka

Docela překvápko! Po počátečním zdlouhavém rozjedu se dal děj do pohybu. Chvíli to vypadalo na variaci na Hromnice o den více, ale objevily se i originální prvky.  Magický prvek měl dokonce jakous takous logiku, což u většiny mystery zcela postrádám. Kdo očekával katastrofu, bude příjemně překvapen, kdo byl natěšený na skvělou zábavu, bude jen mírně zklamán. ()

Ampi

Pěkná a v československých filmových vodách vcelku originální fantasy pohádka. Sice by se jevit inspirace ve stylu Na hromnice o narozeniny princezny více nebo princezna na hraně zítřka, ale pokud ano je to v hávu pohádkové fantasy.  Děj to má pěkný a herecké obsazení taky jde. Mě se to líbilo. Jsem rád, že vzniknul druhý díl. ()

Jacinda

Oh, tak tohle bylo nečekané. Velmi nečekané. A velmi dobré! Kéž by někdo zfilmoval moje knihy. Nechcete prosím zfilmovat mooje knihy? Protože poprvé mám naději, že by to šlo. I v českých zemích. Tak především je to pohádka..nebo spíš fantasy, které se nepitvoří. Žádní uřvaní, hloupí a debilní účastníci karikaturního představení. Zadruhé - vynikající kostýmy, lokace a kupodivu i efekty. Zatřetí. V zásadě předvídatelný příběh, který ale umí překvapit! A tam, kde je očividný vývoj, tak funguje skvěle a uspokojivě. Za čtvrté. Vynikající, ale skutečně vynikající záporačka! Paní čarodějnice je důstojná, tajemná, krásná, budí respek a je uvěřitelná. Jaká slast pro mou duši proti všem těm uřvaným komickým karikaturám. A na závěr je vynikající i herecké obsazení. A pak ta hudba!!! Ach ta hudba. tomhule mohli dát špatné hodnocení jen nějací ubozí "znalci", protože na české poměry je to nevídaná špica. ()

JohnnyD

Celkom uchádzajúca rozprávka s osviežujúcim námetom, ktorý by som chcel vidieť sfilmovaným Disneym v animovanej podobe pri maximálnom kreatívnom vytržení štúdia. Konkrétne prevedenie Kubíka a spol. kolísa medzi poctivým remeslom a miestami veľmi slušne povedané "lokálnou" produkciou s mizerným strihom, parochňami, efektami, či fakt otrasnými postsynchronmi. Netypicky krásna Natalia Germani je zaujímavá voľba princeznej. ()

salahadin

A safra.... já čekal průser skrz a ono to nebylo špatné! Začnu zápory - film dává bezostyšně najevo, co všechno vykrádá, pardon, kde všude se nechal inspirovat (včetně hudby). Takže když zkousnete to nepříjemné nutkání, že se za chvíli objeví Gandalf s Billem Murraym, tak si film užijete. Je totiž vidět, že tenhle film se robil z nadšení a zapálení, že si dal někdo záležet s postavami a jejich přerodem, že tady někdo přemýšlel nad rozmotáváním děje, že herce to baví a hlavně - někdo si dal záležet, aby tu nebyly směšné či směšně trapné postavy, na které jsme bohužel v českých pohádkách tak nějak nuceně zvyklí. I když námět skoro vůbec není původní, je to filmová jízda, jak má být. Poklona tvůrcům. A pokud byste ještě přitlačili na temnou notu a odpustili si odlehčující prvky, skoro vážně bych uvažoval i nad ryze subjektivními 5*. Fakt. Za Simonku Zmrzlou, která byla...hmmmm.... :-* ()

Deimos

60. Zlín film festival - KINO - předpremiéra 8.9. s tvůrčí a hereckou delegací/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// PLUS: především hudba, ta je světová, efekty, které nemají na českou tvorbu obdoby, neokoukané tváře, poutavý námět, dospělé vyprávění MÍNUS: Simona Zmrzlá, respektive její záporná postava mohla dostat více prostoru (připomínala mi Helu /Cate Blanchett/ z filmu Thor: Ragnarock)/// Shrnutí: Dlouho očekávaná pohádka splnila moje vysoká očekávání. Tohle je příběh, který bych chtěl vidět znovu a znovu. Tvůrcům se podařilo vytvořit snímek, který může s přehledem konkurovat světové produkci ve všech možných směrech. Navíc Lukáš Daniel Pařík je pro mě objev desetiletí, jestli tohle nebyla náhoda, tak se nám zrodil skladatel světové úrovně. Při předpremiéře bylo milé se s většinou tvůrců "vidět" naživo a dozvědět se něco víc o tvorbě filmu. V pohádce se mi velice líbila neokoukaná hlavní dvojice, herci v nezvyklých rolích a hláškující Eliška Křenková. Rozhodně doporučuji vidět v kině, atmosféra je neuvěřitelná./// Celkem 93%/// ()

666teen

Na Hromnice o princeznu více. Překvapivě nedementní , nová, česká pohádka. A termín Čáryfukyně je jistě korektní i v Bradavicích. ()

Ruut

Asi nejlepší porevoluční pohádka bez použítí žižlání a pižlání všeho druhu a vkusná variace Na hromnici o den více. Fajn je i to frackovité obsazení a samozřejmě Bouzov. ()

misterz

Konečne po dlhom čase a všetkých tých troškovinách, je tu rozprávka, ktorá má hlavu a pätu a dokáže zaujať. Dejová linka bavila, je pekne vybalancovaná, medzi humor a vážnejšie veci a na koniec aj krásne poučenie a akcia. Milé prekvapenie. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

mchnk

Výborně, ono to jde i na český způsob, přitom to neztrácí nádech tuzemské pohádky. Petr Kubík jednoduše udělal velký krok stranou, když se postavil do řady, v níž stáli tvůrci novodobých, českých pohádek, a šel po vlastní cestě, ano, přizpůsobuje se současnosti, každopádně se dostal hodně daleko, snad také cestou zakopal Zdendu Troškovic minimálně sto metrů někam pod zem. Pro mě opravdu povedené, možná až na toho Elvise v jinak skvělém soundtracku, velice dobrá atmosféra, herectví i režie a do poslední chvíle se vyvíjející příběh, sice ne zcela originální, ale jakákoli převzatá inspirace, je-li vůbec potřeba něco takového zde hledat, nakonec tvoří zajímavý příběh, který dostává v průběhu hned několik různých podob a při své délce nikterak nenudí. [Kino Citadela] ()

pornogrind

29.11.2021 Je vidět, že přicházejí Vánoce. Obchody nabízejí vánoční zboží, výlohy svítí, ulice měst jsou vyzdobeny a v televizních reklamách nabízí ty nej dárky, který zaručeně potěší každýho. A v bedně pomalu začínají dávat "nový" pohádky. Né, že bych je nějak vyhledával ale je pravda, že na nějakou tu novou pohádku(většinou nepodařenou) kolem Vánoc kouknu. Tuhle jsem chtěl vidět z jednoho prostýho důvodu. Vlastně jsou dva. Prvním důvodem je Bouzov, kterej mám pár kilometrů od města kde bydlím a druhým důvodem bylo, že v pohádce by měli hrát i moji známí. Teď už k samotný pohádce. Je fakt, že tahle pohádka vykrádá a recykluje na co si jen člověk vzpomene, takže originalitou v tomhle směru opravdu neoplývá. Na můj vkus je i zbytečně dlouhá a natahovaná. Nelíbilo se mi ani obsazení Natalia Germani do role princezny. Né, že by mi nějak extra vadila ale určitě šlo vybrat líp. Ale abych nehledal jen negativa. Tahle pohádka je v určitých směrech rozhodně cool. Song LITTLE LESS CONVERSATION - ELVIS PRESLEY vs JXL. bych tady opravdu nečekal. Pohádka má i spoustu vydařenejch efektů a chválím i výběr lokací kde se natáčelo. Takže za mě je to tak, že tuhle pohádku nebudu nikde vychvalovat ale ani nemám důvod abych ji nějak hanil. Na český poměry jde ale o jednu z těch lepších pohádek za poslední roky. Kdybych mohl dám 3 a půl hvězdy. Ať nežeru dám tu čtvrtou slabší hvězdu, protože pochybuju, že letos ještě uvidím lepší pohádku. PS: Jednoho známýho jsem tam viděl ve třech scénách a druhýho ve čtyřech scénách. 25.12.2021 EDIT - Tak se mi to po čase rozleželo v hlavě a myslím si, že 4 hvězdy jsou přece jen moc. 3 hvězd budou téhle pohádce slušet o něco víc.  V porovnání se včera viděnou pohádkou Jak si nevzít princeznu ale i tak jasně vyhrává Princezna zakletá v čase. ()

Vančura

Asi takhle - né že by mě to nebavilo, ale nic světoborného to prostě není, a už po pár dnech pozoruji, že se mi to začíná vykuřovat z hlavy. Největší výtku - a je mi skoro trapné zde opakovat něco, co už určitě řekli stokrát jiní - lze jistě směřovat k tomu, že ten ústřední nápad s opakováním jednoho dne není původní, ale nechť, čert to vem. To už mi tam víc vadil ten Lambora, na kterého mám alergii. Naopak Natalia Germani v roli princezny mi přišla zajímavá a bavilo mě na ni koukat, byť bych se vůbec nezlobil, kdyby si vyměnila roli s Eliškou Křenkovou, která zde zdaleka všechny herce zastiňuje a je zde naprosto excelentní. Stejně tak triky jsou na české poměry hodně dobré, a celkově jsem z toho měl prostě dobrý pocit, byť znovu opakuji, že na českou pohádkovou klasiku to prostě nemá, a silně pochybuju, že zde ještě někdy přijde někdo s něčím, co by se jí vyrovnalo. ()

Goldbeater

Pohádka o tom, kterak Češi přišli na to, že v zahraničí už před čtvrt stoletím někdo přišel s úspěšným fantaskním schématem, které by se dalo zkopírovat, aby libovolný film zkrátka divácky fungoval. Gratulace. ()

kingik

Originální (vykrádání) pohádkové pojednání, co útočí na pokoření pohádkových trvalek. Živočišně vyhlížející princezna Natalia Germani se den co den budí do stejného dne, načež je k ní povolán Marek Lambora coby sličný princ a odborník na zevní ženský genitál, aby vyřešil záhadu časové smyčky a za pomocí zázračného laserového depilátoru zbavil princeznu nežádoucího ochlupení. Zda uzříme hladké princeznino podpaží, co má vydržet dle propagačního letáku až tři týdny, je opravdu značně nejisté, ovšem v rámci pohádkové (atmo)sféry se před diváky rozprostírá poměrně ojediněle koncipovaná záležitost. Časová smyčka je v českých pohádkách něco nezvyklého, což skýtá pro tvůrce nové neotřelé obzory, zároveň to klade i jisté nároky v oblasti kreativity. A právě v tomto ohledu mně tento počin přišel slabší. Petr Kubík se profiluje coby novátorský režisér, to rozhodně, alespoň v rámci české filmové tvorby, ovšem má rezervy v gradaci dějství, potažmo vývojovém spektru postav. Zářný sexuální objev ze slovenských análních strání jménem Natalia Germani se opravdu povedl. Tahle holka film jednoznačně táhne. Horší je to s takovou Eliškou Křenkovou, která dobrodružnou výpravu za vysvobozením princezny doprovází, ta hrála a tvářila se fakt otřesně. Snést se dal i Lambora. Potíže vyvstaly i se ztvárněním postavy alchymisty Romanem Zachem, nevadil král Jana Révaie, velkým plusem byla čarodějnice Simony Zmrzlé, iniciátorka dávné kletby. Žádné pořádné pohádkové dobrodružství se neobejde bez příslušné trikové složky a technického zázemí. V tomto směru se mohlo určitě zapracovat na výrazovosti technické stránky. Místy se totiž nebylo možné zbavit faktu, že triková stránka je poměrně proměnlivá a ráz trikové složky má až amatérský nádech. Výpravně se film relativně činí, takže opuštěním hradu, kde se princezna ocitne s celým místním osazenstvem v časové pasti, snímek relativně nestrádá. Hrad Bouzov je návštěvám filmových štábů stále nakloněn, že. Je rozhodně znát, že se v žádném případě nejedná o levnou pohádku. Štáb se chtěl vytáhnout a zajistit si diváky pro avizované pokračování. Nové, respektive dříve nepoužívané, prvky jsou v českých pohádkách vždy vítané zboží, takže je třeba ocenit, že vzniklo v podstatě nové pohádkové odvětví, co zastíní případnou snahu konkurence a je natočeno na úrovni. 7/10 ()

Snorlax

Spojení nápadu z amerického filmu a několika pohádkových motivů překvapivě dobře funguje, tyhle Hromnice mají šmrnc, jsou místy i vtipné, princ není ochechulózní zrůdička, jak se stalo téměř povinností v současných českých pohádkách, princezna též není k zahození, byť její nejlepší kámoška je určitě nejen půvabnější, ale i mnohem zajímavější. Výtku bych měla k nadužívání vizuálních efektů, místy to už připomínalo americkou představu o sci-fi filmu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD