HoneyBunny

Přiznávám, prvních asi dvacet minut jsem zařadila tenhle film mezi plejádu udýchaných, nedomrlých českých pohádek posledních dvaceti (!) let (s pár výjimkami). Ale jakmile začne působit kletba a princezna Ellena začne po vzoru Na hromnice o den více prožívat znovu a znovu ten samý den, film nabere obrátky a začne si s tropou opakování děje krásně hrát. Jako opravdu jsem si nemyslela, že v české pohádce někdy uslyším vypalovačku Little Less Conversation, aniž by to bylo výsostně trapné. Ale Petr Kubík i přes své mládí ukázal skvělé režisérské schopnosti. Umí šikovně udělat vtipnou i efektní montáž (na mysl třeba přijde scéna, s písničkou, která podbarvuje zhoubu království, nebo montáž, kdy se Ellena snaží, aby se do ní zamiloval princ Jan tak, že udělá všechno naprosto perfektně). Umí dokonce i hlubší emocionální momenty - vtipné i dojemné jsou chvíle, kdy u "Ucha" princezna doluje ze svých společníků, co chtějí slyšet. No a pak tu máme samotné hezké a sympatické mladé herce (netradiční Germani, roztomilá Křenková, Lambora s jeho luxusním hárem a pohádkovým ksichtíkem). Co nevyšlo, tak to je motivace hlavní záporačky, trochu moc záběru na dva hlavní hrady a nevyužití zkušených herců typu Dejdar, Revai nebo Zach. I tak ale velká poklona Kubíkovi, že se od tradičních českých pohádek odklonil k fantasy a taky od věčného shazování včeho mnohdy až trapným humorem. 70 % (PS: Pro připravovaný druhý díl bych se přiklonila spíš ke slovanské fantasy typu Zaklínače, oni ti druidi a černošští čarodějobijci zkrátka v českém prostředí působí jak pěst na oko.) ()

Anderton

Veľmi príjemné prekvapenie. Teda na pomery modernej českej rozprávky, ktorá je od deväťdesiatok pre mňa synonymom drastického úpadku zlatého žánru dôb dávno minulých. Princezná zakliata v čase pôsobí, akoby Kubík vôbec neriešil, ako byť lepší než tony priemerných a podpriemerných rozprávok za posledných tridsať rokov a asi to ani neriešil a točil si po svojom. Herci sú super, len tá chémia medzi ústredným párom proste chýba. Problém je tak trochu aj v tom, že oná repetetívnosť scén je občas únavná a finále je také, aké dovolilo rozpočet. Škoda, pretože som bol dlho nastavený ísť na štyri hviezdy. 70%. ()

Dzeyna

Na mě až moc fantasy. Ze začátku mi to připadalo jako 50x a stále poprvé. Potom se to překlopilo do Zaklínače. Vážně nevím, co z toho. Naprostý mišmaš. Navíc princ ani princezna nejsou charismatičtí a hezcí už vůbec ne. Kdyby se to odehrávalo na nějaké vesnici, tak by to možná ještě šlo, ale takhle mi to tam vůbec nesedělo. ()

Eawy

Osobne som zostala po videní tejto rozprávky trošku zmätená. Príbeh bol pomerne originálny, rovnako aj scenár, ale miestami som sa už nevedela dočkať, kedy sa príbeh posunie ďalej. Voľba napr. hudby v niektorých chvíľach, či pomerne "moderné" vykreslenie mladej princeznej nepôsobí síce rušivo, ale nejakú  chvíľku si musí divák zvykať na tento štýl rozprávania. Fantasy aspekt, kostýmy a  humor v rozprávke fungujú, lenže okrem niektorých hercov/postáv, je väčšina z nich pomerne nesympaticky vykreslená. Z toho dôvodu nie je možné dať tejto rozprávke viac ako 60% Možno pri druhom pozeraní zmením názor, ale nemyslím si. ()

silentname

"Princezna Zakletá V Čase" v jadre síce nemá originálny koncept, a miestami s tým nerobí niečo iné, čo by sme už nevideli v iných filmoch, ale na druhú stranu musím povedať, že ma to bavilo sledovať. Možno preto, že mi tento koncept vo filmoch sedí. Má to celkom dobré postavy, niekoľko zaujímavých zvratov, natočené je to schopne a film vyzerá dosť dobre. To musím uznať. Časti v skalách, kde máme nájsť ústa, ucho a oči sú podľa mňa super. Film vie byť vtipný, má dobré nápady a zloduch filmu v podaní Simony Zmrzlej je spracovaný kvalitne a pôsobí ako reálne veľké nebezpečenstvo. Takže film dokázal predsa len urobiť veľkú dávku elementov správne. Plus ma miestami nechal aj hádať ako budú môcť niektoré momenty dopadnúť, snaha využiť to čo sme sa naučili v predošlom súboji a podobne. Všetko dobré elementy. Ako som povedal, jediné čo filmu je treba vytknúť je fakt, že originality si moc nepobral. Ale vo svete českých rozprávok ide v mojich očiach predsa len o lepší počin, než mnohé iné ktoré posledné roky vyšli. Je to správne moderné, vtipné a dobré časti sú naozaj dobré. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Slarque

Fantasy pohádka, která dává zapomenout na každoroční televizní bídu v období Vánoc. Sice 115 minut už je docela hodně, a zejména ze začátku to moc neodsýpá, jinak převažují samé klady. Sympatické obsazení se zcela neznámými tvářemi v obou hlavních rolích a výbornými herci ve většině vedlejších, obzvlášť Eliška Křenková občas zastiňuje i hlavní protagonisty. Přes zjevně úsporný rozpočet tu máme dynamickou kameru, svižný střih, velkolepou hudbu i slušné triky. A nakonec i ten do pohádky začleněný product placement mě v tomto případě spíš pobavil. :) Nejlepší česká pohádka od Sedmera krkavců. ()

dopitak

Jedna za nápad (jakkoliv se to zezačátku bude zdát otravné), jedna za Simonu které tvůrci bohužel nesvěřili vhodnou roli. Když je čarodejnice xx krát hezčí než přincezna a její společnice, je něco špatné. ()

Arsenal83

Od začiatku som bol veľmi zvedavý, ako je možné, že moderná rozprávka má nad 80%. A nakoniec som prišiel na to, že čiastočne aj právom. Zakomponovanie časovej slučky, vtipnosť deja, atraktívne a sympatické postavy. To všetko dali tušiť zaujímavý dej. Len smerom ku koncu mi to už prišlo také príliš hrané na efekt, začalo sa tlačiť do fantasy, najmä po objavení sa zlej čarodejnice. Podľa mňa v tomto bola zbytočnosť, stačilo to uhrať našim domácim tradičným spôsobom, nemusíme do toho nátlakovo vkladať západnú fantazijnosť, tá nám zjavne nejde. ()

Chrustyn

Dost možná první český film o časové smyčce. Tentokrát v pohádkové verzi, která je až překvapivě povedená, svižná i zábavná. Herci se snaží, nepůsobí trapně a kdyby měl film více nápadů a v poslední třetině nejel na neutrál, mohlo to dopadnout ještě lépe. V české tvorbě takový malý zázrak, jako film, lepší průměr. ()

marhoul

Dvě nejkyselejší a princezna Lambora. Vyjma Veroniky Freimanové, která je příjemnou, hezky hrající ozdobou každého počinu a Marka, který se do pohádky přirozeně hodí, pročež je příjemný, neoplývá arogancí typu Dyka, doslova pohádkový týpek, hraje dobře jen strážný vpravo, Křenková ze sebe vyrazila až dvě herecké polohy, jednu lze nazvat „nádech", druhou „výdech“, artikulace taky stále na ránu, druhým prknem je nesympatická princezna, které po roli šlapky v Amnestiích akorát vypáčili z držky žvýkačku, na svém projevu nezměnila lautr nic, a kozy tohle všechno nezachrání. Při pohledu na ty dvě si člověk rád zavzpomíná na pohádkově rozkošnou Khek Kubařovou nebo Zuzi Kajnarovou, a asi si nafackuju, protože v nejvypjatějších okamžicích i na tu příšernou Lucku Vondráčkovou, a to je co říct! Germáni zde hrají dvacku, přičemž v reále je tato stará-mladá, vizuálně stará i na svůj přiznaný věk a to tak, že fest, čili dvacetilatá princeznička vůbec ne, pánové Révai a čaroděj pro změnu hrají starce, no šaloné celé, přičemž příběh špatný nebyl, Hromnice ani runice mě nijak nepohoršovaly. Dvě za jízdu na koních, parádní Simonu Zmrzlou a několik čárymáry, děcka to ale nedokoukaly. Říkaly cosi o nudě, frňákovníku a Bosaně ze Tří veteránů. Dospěláci se k cíli dokopali jen ze srandy. Soudě dle místních ohlasů se může zdát, že pohádkovému publiku stačí skutečně málo. Třeba mizerné postsynchrony a ze dva ze tři letecké záběry na zámek. Njn., není každá Alena Vránová. Myslím tu nádhernou Alenu Vránovou, která když si dupla nožičkou s výkřikem: "Zavaž mi střevíček!", miloval tu namyšlenou nánu každý, že? ()

Jirka_Šč

Velmi váhám, jak Princeznu zakletou v čase ohodnotit. Na jednu stranu na můj vkus až příliš současné, s občas nedotaženým scénářem a viditelným dabingem, na druhou stranu svěží, solidně udělané a od jiných pohádek odlišné (a ano, dělali to se srdcem). Nápad časové smyčky je sice nepůvodní, mě se však zřejmě ještě dlouho neokouká. Příjemně cynická a chladná princezna, zajímavá alchynistka, trochu dřevěný, přestože pochopitelný princ. Možná se v budoucnu podívám ještě jednou a jsem zvědavý na dvojku. ()

heyda

Ze začátku docela nejisté, ale postupně čím dál lepší. Sice bych pár věcí ještě doladil (holt Hvězdný prach to není), ale jinak fantastická pohádka, která umí pracovat s hudbou - naposledy to dovedl Lotrando a Zubejda. Hudba fakt velkolepá. Dále bych pochválil herecké výkony a scénář, který dává smysl, dialogy jsou vtipně sakrastické. S vyšším rozpočtem, preciznější režií to mohla být úplná bomba. Takhle je to sice jen malá bombička, ale já jsem za ní nesmírně rád, proto přimhouřím oko, ucho i pusu a dám za plný počet. :-) ()

Stanislaus

Princezna zakletá v čase je vedle Sedmera krkavců, obou Andělů Páně a Hodinářově učni bezpochyby jednou z nejlepších pohádek z naší produkce od roku 1993 výš. Příběhově jde o mile a umně natočenou kompilaci Zloby, Na hraně zítřka a do jisté míry i Warcraftu (kdo viděl, pochopí), která nesází na ukvičené charaktery, banální děj a ploché postavy, nýbrž se snaží překročit tradiční pohádkové hranice (jako například zahraniční Hvězdný prach), což se jí daří. Herecké výkony jsou vcelku uvěřitelné (i přes místy viditelné postsynchrony) a realistické - vedle sympaťáka Marka Lambory a civilní Natalie Germani mě překvapily "hubatá" Eliška Křenková i démonická Simona Zmrzlá. Princezna rovněž zaujme slušnými vizuálními efekty, nepřeslechnutelně okázalým hudebním doprovodem (krásná píseň Tam za řekou), kameramanskou prací a netradičními kostýmy (viz "pánské" princezniny šaty). Rozhodně se jedná o velké překvapení na poli svého žánru a zaslouží si diváckou pozornost. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, a jelikož jsem byl vážně spokojený, tak si přidám. ()

helianto

„Čas je tvým služebníkem, využij ho moudře.“ Tak, a já si tu pětihvězdu k pohádce, kde „jen láska silnější než strach, může zlomit strašlivou kletbu“, dám. Třeba to pomůže a zlomí se ta zoufalá kletba našich současných filmových a televizních pohádek už doopravdy (no, neříkejte mi, že to není kletba, nebo přinejmenším prokletí). Vždyť naše vrcholné pohádky charakterizují slova: „bylo – nebylo, v minulém století v zemi československé…“. Na svět přišlo ještě několik málo životaschopných pohrobků po rozpadu na dva samostatné suverénní státy, ale i z těch bylo jen nemnoho opravdu dobrých, dosahujících velikostí svých moudrých a vtipných předků. Princezna v čase zakletá mi připadala jako zjevení naděje, jako ne černá, ale očistná bouře, co vyčistí vzduch a ukáže svět krásnější a barevnější. Po dlouhé době hlavní hrdinové, princ a princezna, vypadali FAKT jako princ a princezna (zvlášť s princi to bylo poslední léta opravdu špatné, nějak se nám, chlapci, zkrátka nerodili), příběh se zajímavou zápletkou, dobře, pohádkově, ne hloupě, napsaný scénář s normálními dialogy (prakticky téměř neobsahovaly jakoukoliv známku stupidity), zajímavý hudební doprovod, krásné, fakt pohádkové záběry, krásné exteriéry. Jen rozjezd se mi zdál trochu pomalý a ten vtip, na který jsme zvyklí, ten tam taky až tak není, což ovšem na druhou stranu nemusí být na škodu, neumím-li to s humorem, radši žádný než špatný. Už loni nám vysvitla Vánoční Hvězda, doufejme, že už se začíná rozednívat. ()

BMW12

Já jsem nadšený! Konečně česká pohádka, kde jsem věřil, že se to odehrává v době králů, princů a princezen. Skvělé prostředí, nádherný hrad Bouzov, krásné kostýmy a konečně také pohádka s prvky fantasy. Hlavní děj v podobě opakování stejného dne jsem sice už několikrát viděl, ale bavilo mě to. Hudba také výborná, až na toho Elvise, ta píseň se do pohádky absolutně nehodí. Za mě se však jedná asi o nejlepší českou pohádku za poslední roky. Je to moderní, je to fantasy, je to vizuálně i dějově výborné. ()

honajz

Tak moc bych chtěl dát víc... Lokace, výprava, nasvícení, kamera, vše na špičkové úrovni. Dokonce i triky super. Jenže to celé padá s neživotnými postavami a strašně, ale tak strašně mizerným scénářem, až škoda povídat. Nějaké seznámení s tou trochou postav, co se zde objevuje, je strašně chaotické a nijaké - třeba princezna je od začátku prezentovaná jako pěkný fracek, který potřebuje leda na prdel. Že někdy před koncem jí princ sdělí něco, proč v ni neztratil důvěru, to už je sakryš pozdě, pozdě! Princ samotný je vlastně pojatý jako takový ňouma, který za celou dobu nic neudělá a nepomůže - zas si na vše nakonec stačí princezna sama. Nějaký vztah mezi nimi dvěma je tu naprosto odbyt. Celé mi to připomnělo svou „psychologií“ Slunečnou nebo Sestřičky - a podobně i chování herců. Křenková hraje totálně šíleně, i když asi měla jen suše hláškovat, ale ona má takové „charisma“, že bych jí spíš věřil, že je lesba do princezny zamilovaná. Zachův čaroděj, kdyby jen trochu šišlal, tak v něm zas vidím doktora z toho nekonečného seriálu. Divné, že se jedné čarodějce postavil až takhle pozdě (na co čekal celou dobu?!) a že vlastně i princezna čekala do posledního dne. Á propos. Vykradené je to odevšad, co se dalo - ze všech těch filmů o stále znovu se opakujícím dni, dokud hlavní postava něco, z Rebelky, fakt i z toho Harryho Pottera, z Merlina, co vás napadne. Jenže poskládané je to tak nudně, že se člověk cítí při koukání jako na trní a chtěl by postavy popohnat, aby se aspoň něco dělo. První půlhodina je asi nejnudnější a nejvatovitější. Pak se aspoň začnou opakovat dny, ale je jich tolik, že to postrádá vtip - a to dokonce i když do toho hoděj píšničku od Presleyho (!). Stejně tak posléze furt a furt ty samé scény u zlé čarodějky, bez nápadu, gradace, čehokoliv zajímavého... Kdyby se to celé líp poskládalo, zkrátilo, líp pracovalo s postavami, tak to vážně není marné, ale takhle ne, soudruzi, jen za snahu body dávat nebudu. ... Btw, nějak mi uniklo, proč tam hraje Dejdar, na takovou pidiroli mohli angažovat kohokoliv. ()

Jinny

Přísně vzato by si Princezna zakletá v čase zasloužila tři velmi solidní hvězdy, ale v rámci toho, že se jedná o českou filmovou produkci a navíc současnou pohádku trochu přimhouřím oko. Nejedná se o klasicky postavený pohádkový příběh, určitá lyričnost a rýmování příběhu tu prostě chybí. Petr Kubík si vypůjčil něco ze Zaklínače, něco z disneyovek a něco z romantických komedií. Nicméně smíchal to dobře, debut se mu povedl a přidávám si ho do kratičkého seznamu současných českých režisérů, co zvládají technické aspekty filmu a umějí vizuálně vyprávět. Natalii Germani i Elišku Křenkovou kamera miluje a holky vypadají sakra dobře, Marek Lambora je potěcha pro oko a za tu princovskou roli plnou trop, která mu předepisuje nezachraňovat dámu v nesnázích, mu dávám palec nahoru. Natáčení spolufinancovala Prima, takže s trochou štěstí tuhle pohádku uvidíme v televizi letos kolem Vánoc. Je pravděpodobné, že bude o třídu někde jinde než cokoliv, co nabídne Česká televize, takže neváhejte. ()

claudel

Filmová výzva, žánry - pohádka. Nechápu ty nadšené ohlasy, že se jedná o nejlepší českou pohádku za poslední léta. Dokážu si to vysvětlit u velmi mladého publika, které už tolik neregistruje klasickou a tradiční českou pohádku. Princezna zakletá v čase totiž nepůsobí vůbec česky a dokonce mi tak nepřipadají ani naše hrady, které jsou skvěle nasnímány. Kdybych neznal Křenkovou, Lamboru, Zacha a spol. tak bych měl pocit, že sleduji zahraniční pohádku. Povedla se sexy zlá čarodějnice v podání Simony Zmrzlé, sympaticky a věrohodně působil Roman Zach a jako vždy se mi líbila Eliška Křenková. Filmy využívající časovou smyčku mohou udělat terno anebo také působit zmateně či nudně. A já jsem se celou dobu docela dost nudil, přemáhal jsem spánek. ()

Necrotongue

Ani netušíte, jak velkou jsem měl chuť přihodit téhle vcelku vyvedené české fantasy nějakou tu hvězdičku navíc. Jasně, časová smyčka nebyla ničím novým, ale příběh mě bavil, s klidem můžu pochválit i různí efektové, takže vyšší známka by neměla být problémem, jenže... Herecké výkony. Nevím, jestli už jsou naši herci tak zblblí z "pásové výroby" různých seriálů na všech možných televizních stanicích, ale jen u Veroniky Freimanové, Simony Zmrzlé, Marka Lambory a nečekaně i u Martina Písaříka jsem měl pocit, že je natáčení bavilo, ostatní se spíš jen zúčastnili. Zvlášť mě zaujala Amélie; nevím, jestli ji chtěl mít režisér tak super cool, nebo podala Eliška Křenková tak unylý výkon, v každém případě se celou dobu tvářila, že musí místo účasti na divoké párty umývat okna v celém baráku. U Natalie Germani jsem měl zase celou dobu pocit, že by místo prince Jana uvítala raději nějakého fotbalistu s lukrativním zahraničním angažmá, a pořád jsem musel myslet na to, že by určitě byla hvězdou Lebensbornu. Je fakt škoda, že herci tuto jinak povedenou věc nepodpořili lepšími výkony. ()

Earl_23

Českému divákovi stačí málo. Princezna zakletá v čase rozhodně nedosahuje kvalit aktuálního hodnocení (86%), byť je to povedený počin. Princezna je zakletá primárně v dlouhé stopáži a v nepovedeným československém dabingu. Pro cílovou skupinu to bude fajn strávený čas, pro zbytek hledání chyb. Nemůžu se zbavit toho, že z filmu šlo vytěžit mnohem více. Mimochodem, Křenková neumí mluvit? ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD