matestlust

Příjemné překvapení od celkem neznámých tvůrců. Pěkně natočená pohádka, která je místy dost temná, má skvělé kulisy, triky i herecké obsazení. A ačkoli je filmů na toto téma mraky, takže se nedá říct, že by první nápad byl v něčem tak originální, tvůrci si pěkně vyhráli s detaily a celý ten koncept funguje moc dobře. Jsem rád, že se u nás pořád točí fajnové pohádky. ()

Mikah

Obsahuje spoiler. Na pohádku se hezky dívá, ale na to, kolik se o ní mluvilo, to bylo zklamání. Časová smyčka už je okoukaná a předvídatelný byl i vývoj příběhu. Je hezké, že princezna potřebovala nějaký čas, aby se do prince zamilovala, ale bylo by lepší, kdyby se zachránila sama nebo kdyby ji zachránila přátelská nebo i romantická láska Amálie. Mám pocit, že něco takového tady bylo už stokrát. ()

Lucasion

"No... tak já jsem tady asi do počtu." Hezky česky - Tak to mi teda vyndej! Ehm. Vůbec bych nečekal, že mě takto osloví český počin. V kině už vůbec ne. Ty bych mohl spočítat na prstech jedné ruky. Ovšem tahle česká pohádka má absolutně neuvěřitelný sexappeal! To, že nápad si bere z Groundhog Day (1993) mi není proti srsti, naopak. Vizualizace je naprosto parádní a soundtrack je výborný! Příběh je mi sympatický, byl vtipný a hlavně mě bavil po celou dobou. Takže délka dvou hodin mi nevadila. Naopak to vnímám, že se mi režisér trefil absolutně do vkusu a mám svoji novou Vánoční pohádku. I když se mi příběh líbil a je vidět, že se tvůrci inspirovali všude možně, tak výsledek je slepenec těch nejlepších kousků. (Snad jen ten Avengers moment si mohli odpustit.) To, co je ale na filmu to nejlepší, tak jsou jistě herci. Na to, že zde nehraje oblíbený Trojan či Töpfer, tak můžeme slyšet alespoň oblíbeného Dvořáka jako Ústa pravdy. Princezna je velmi sympatická Natálka Germani a princ fešácký Marek Lambora. Nebo naopak? Každopádně na to, že oba vidím poprvé, tak jim tleskám. Oba jsou sympatičtí až běda. Největší poklad je však Eliška Křenková. Protože od této chvíle ji považuji za jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších českých hereček. Rozhodně se v budoucnu podívám na její další filmy. Takže i když jsem si nebyl novou českou pohádkou jistý, tak nemohl bych se mýlit více. Tohle je nejlepší český počin od Anděla páně! (89 %) ()

Morholt

Kubík vzal v tuzemské kinematografii nevyužívaný hromnicový efekt a zapracoval ho do pohádky o prokleté princezně. A vyšlo to. Má to vtip, tempo, díky hudbě i šikovně využívaným exteriérům a interiérům se v pohodě povedlo zakrýt, že by si film zasloužil štědřejší rozpočet a slušně napsané jsou i postavy, byť mají vzhledem k žánru jasně vymezené mantinely. Snad jen z toho světelného bordelu v závěru trošku bolely oči. Ale tak co už. K hercům nemám výhrady. Natalia Germani je krásná, Eliška Křenková s runami na krku k sežrání, Lambora je tu za sympaťáka a Simona Zmrzlá působí tím správným démonickým dojmem. Film, který se může v pohodě zařadit po bok TOP českých porevolučních pohádek, jako jsou třeba Anděl Páně a Sedmero krkavců. 85% ()

Coleator

Když smícháte spoustu úspěšných filmů dohromady nemusí to vždycky znamenat, že se výsledná patlanice taky povede... Na české poměry spousta efektů, ale ta úroveň je prostě mizerná... A obsazení také nic moc... Škoda, čekal jsem vzhledem k původně dost vysokému hodnocení něco mnohem lepšího... (Zaregistroval někdo další tu mizernou synchronizaci dabingu u některých herců - např. Révai a Freimanová)... ()

RelaxMan

Tak nakonec, co jsem čekal, jsem i dostal. Furt si myslím, že je to víc pohádka než první CZ fantasy, ale budiž. Jasně, viděl jsem v tom podobu se Zlobou nebo i s filmem Na hraně zítřka, ale to se dá prominout. Mám rád, když je to víc temnější než humornější, což se splnilo. Casting herců se také povedl. Pokud by vynechali ze soundtracku Elvise Presleyho, který se tam opravdu nehodil a přidalo se na temnotě, tak bych dal snad i 5 hvězd. Přeci jenom dobrých pohádek, se u nás, za posledních 20 let moc nenatočilo. ()

GeusX

Fantasy pohádka nebo pohádková fantasy, no, to je šumák. Herecky neokoukané, povedená výprava a zajímavé téma "Na Hromnice...". Výborná orchestrální monumentální hudba jak z Hollywoodského fantasy filmu, kterou si klidně pustím i samotnou. I velmi pěkná ústřední (a jediná) píseň. A také pěkný tip na výlet k Lipnici nad Sázavou - pěkný hrad jsem viděl, ale o tomto zajímavém Památníku odposlechu v lomech jsem nevěděl.  (film jsem viděl: 2x) ()

Silence

Na tuzemské poměry odvážný žánrový mix stavějící na základech klasických českých pohádek. I s omezenou výpravou a rozpočtem dokázal Petr Kubík poskládat film, který vypadá jako plnohodnotné fantasy. Nepůsobí lacině, představuje funkční svět s osobitou atmosférou, solidně napsané postavy, velmi dobrého záporáka (škoda málo prostoru), dynamickou kameru, několik opravdu působivých scén a po většinu času příjemné tempo. Nesnaží se sice používat nějaké sofistikovanější vyprávěcí postupy a nevyhne se občasným scénáristickým botám (“Povím ti něco, co jsem nikdy nikomu neřekl...” -> 1 minute later -> “Povím ti to, co jsi nikdy nikomu neřekl...” atd.), nějaké té dějové vatě, střihačskému selhání (Co ten komický pád nevěsty v mlze, který přivolává vzpomínky na Svěrákův pád z kola?), zbytečné a rušivé změně (hudebního) stylu při koláži “denních aktivit” nebo diskutabilním záběrům (jízda na lodi, manželský polibek – slow motion při 24fps, ale no tak.) Rád ale přimhouřím oko. Také proto, že jinak dokázal film najít správnou míru odlehčení, aby se nebral příliš vážně, ale zároveň se zde zbytečně nepitvoří, tudíž se snad ani jednou nedostaví pocit trapnosti a nemístnosti, který by byl vedle skvělého a velkolepého hudebního doprovodu o to výraznější. Hudba je kapitola sama pro sebe. Je opravdu pastva pro uši slyšet v českém filmu plnohodnotnou stopu, která je součástí děje – ví, kdy být “zticha”, kdy nadopovat emoce či kdy dodat působivosti – a nikoliv pouhým nezainteresovaným podkresem, “nutným zlem” či product placementem aktuálně hvězdného interpreta. To je v našich končinách téměř neviděné, ehm, neslyšené. Až šokujícně tak působí nezvládnutí další zvukové složky – postsynchronů a mixu zvuku. Česká nemoc, která v tomto případě mrzí a překvapuje o to víc... Herci se sice poměrně trefují do svých replik, často ale dabují jakoby bez zájmu. Mluvené slovo je pak mixované do zbytku stopy násilně, nepřirozeně, dominuje na úkor ostatních ruchů a zvuků a nepůsobí tak jako součást daného prostředí. Hodně scén je tak jen kvůli špatným postsynchronům přinejlepším jen ochuzena o porci působivosti... v horším případě vyzní do ztracena úplně. Je co vylepšovat, ale bije to do očí především kvůli tomu, že Petr Kubík a spol. nasadili laťku docela vysoko 7.5/10. P.S.: Nejsem si jistý, zda je druhý díl Princezny dobrý nápad, spin-off Elišky Křenkové i Simony Zmrzlé bych bral hned. ()

JohnCZ

Ta inspirace západními fantasy je sice zjevná, ale až na občas citelně televizní kameru, které se Češi stále nedokáží pořádně vyvarovat, je to fakt dobré. Mezi všemi těmi nezáživnými českými pohádkami na jedno brdo, co ČT chrlí každé vánoce, hodně svěží vítr a to jak výpravou, tak vizuálem opírajícím se o docela povedené efekty. Zápletka s časovou smyčkou aplikovaná do českého prostředí je věc stále neokoukaná, je to dobře zahrané, často vtipné a příjemně mě překvapila i hudba, které do světovosti také moc nechybělo. ()

Padme_Anakin

Přes mé počáteční rozpaky a brblání nad volbou princezny (v duchu jsem si říkala, že by se snad dala najít dvacetiletá herečka o něco líbeznější a bez kruhů pod očima) se z toho nakonec vyklubala moc pěkná pohádka.. Chvíli mi to trvalo, než jsem se naladila, ale dopadlo to dobře.. Oceňuji kreativitu tvůrců, dokázali navodit příjemnou atmosféru, překvapit zajímavými nápady a v neposlední řadě chválím výběr lokací, radost pohledět.. Opět mě zaujala Simona Zmrzlá, tentokrát i Roman Zach, no a Veronika Freimanová, ta byla báječná a v závěru jsem našla i dost pochopení a shovívavosti k princezně, přesvědčila mě, že se umí usmát i podívat.. ()

corpsy

Na území od Ašu až po Novú Sedlicu, sa už desaťročia nevedia točiť rozprávky. Ich TV inscenačný prednes, láme divácky pohľad, ich trápne herecké osadenstvo kláti divácke zmysli a ich očividné, patetické vysávanie ´´coolových´´ inokrajných námetov a spôsobov prevedenia, drtí divácku mentalitu. PRINCEZNIČKA ma vtom len uistila. Nie, proste nie. Nemáme prostriedky, nemáme rozpočet, nemáme lidi. A lepšie to už, vďaka zmýšľaniu ľudstva ako celku, to už nebude. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - No teda, česká tvorba, která zaválela. Velmi zdařilá pohádka po všech stránkách. 80% (A+J) ()

zdepapepa

Povedená a pěkná pohádka pro celou rodinu. Společně s klasickým pohádkovým prostředím a klasickým fantasy/sci-fi konceptem mě bavily realistické reakce postav, které tomu dávaly punc uvěřitelnosti. Celkově však jako největší plus jasně dominuje klasický televizní/filmový koncept adaptovaný do pohádky. Nezbývá tedy než vyhlížet (nebo pátrat v již natočených) další podobné klasické koncepty, které by mohly být hezky pohádkově výživné - např. záměna těl, fantastická cesta do těla, dvojníci, klonování, cestování v čase, paralelní světy, svět je jen virtuální realita, atd. Případně udělat homage na nějaký slavnější film, např. formou unreliable narrator, cesty do záhrobí a zase zpět, superhrdinové, heist movie, případně si tam může člověk doplnit svůj oblíbený film. ()

Bakllazaan

Dosud nejakčnější českou pohádkou byl Kuky, takže sem rád, že se konečně něco podného podařilo s živými herci. Přestože epicko fantastický svět se podařilo vytvořit, scénář je místy opravdu prapodivný. Důvod zakletí princezny se dozvíme někde za půlkou filmu a backstory vedlešjších postav také, takže kromě informace, že se musí zabít čarodejnice a rozbít zakletí, nemá se divák moc čeho chytit. ()

Praxis

Opticky jsou to spíš čtyři hvězdy, ale když si uvědomím, že naprosto průměrné štědrovečerní pohádce dám hvězdičky tři, tak tohle je o dva řády výš. Velmi zábavný mix různých žánrů, sympaticky nesympatická Germani, jejíž slovní přestřelky především s Křenkovou baví skoro pokaždé, a poněkud toporný Lambora. To vše se odehrává v extrémně výpravném vizuálu, na kterém je vidět sakra každá koruna. Navíc vůbec hlavní zápletka je něco, co se v téhle fantasy pohádce vyskytuje, velmi neobvyklé. Na český rybníček bych se nebál dokonce říci, že naprostý unikát. Jo a nemůžu zapomenout na velkolepou hudbu od Paříka, který mě začal zajímat. Rodí se nám tu druhý Hans Zimmer. Shrnuto, podtrženo. První Anděl Páně trpící chudičkou výpravou, dostal, po 17 letech, vážného kandidáta na pozici nejlepší české novodobé pohádky. 88% SHLÉDNUTO V RÁMCI PROJEKTU ZAKULTUROU.ONLINE - podpořte umělce. Tahle pohádka stála 179 Kč, ale nelituji jediné koruny, kterou jsem jí dal. ()

KIT.HL

Asi nejvíce "exoticky" působící Čeká pohádka, co byla doposud natočená. Srovnání s filmem Na hromnice o den více se nabízí po pár minutách, leč to bylo vtipnější. Délka příliš dlouhá, obsazení bez šťávy, ale je zde skvěle obsazená Eliška Křenková, což mě překvapuje samého. Suché krátké hlášky z jejich úst pobaví a okoření... ()

Wysch

Tak samozřejmě je to uvědomělý, vhodný pro 21. století, kdy žena zachraňuje svět. Některý herci topornější a někdy expozice bije do očí. Někdy efekty lacinější, někdy logické návaznosti slabší. Ale už přes patnáct let čekám, kdy někdo v Česku natočí fantasy, které bude užívat západních postupů a slovanských reálií a mytologií. A k tomu má překvapivě tahle pohádka vystavěná samozřejmě na principu třeba Hromnic nebo Edge of Tomorrow sakra blízko. A už jen za to za čtyři. A Křenkovou narovinu miluju. ()

ArsenalEagle

Přesně podobné domácí pohádkové perly se musí o to víc ocenit, porovnáme-li je s chabou konkurencí. Moderní, stylová pohádka s povedenými efekty (inspirace Doktorem Strangem čistě náhodná), decentním humorem a prvky fantasy, přesto s důrazem na ty správné hodnoty a vlastní kouzlo žánru. Místy jsem si připadal jako v Groundhog Day, což ale vlastně není špatně, protože jde o vynikající film. Lokality jsou skvělé, Bouzov je správně pohádkový, hudba mě opravdu překvapila a téměř celou dobu byla spot-on, záporačka je správně temná. Kolem a kolem jsem opravdu spokojený a kvůli propastnému rozdílu v kvalitě oproti konkurenci pálím plnou. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD