Jarmark marnosti (TV seriál)

Vanity Fair

• Nový Zéland

Vanity Fair

Drama / Historický

Velká Británie, 2018, 5 h 45 min (Minutáž: 47–50 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Lehce ponudnělé limonádové zpracování, na které se dá koukat. Zaujali mě 22letý Charlie Rowe (černovlasý George Osborne), 29letý Tom Bateman (druhý důstojník Crowley) a 35letý Johnny Flynn (blonďatý důstojník William Dobin).(6.12.2018)

• sidonka

Ač tento příběh byl již původně psán jako satira anglické společnosti, moc mě nesedí ta soudobá móda točit historická dramata s podivně pojatou, přehnanou nadsázkou a rádoby humorem. Seriál navzdory tomu nejiskří, spíše nudně i předvídatelně plyne. Odtažité. Někteří herci příliš přehrávají a stávají se umělými karikaturami. Do toho moderní prvky, například hudba, které mi tam taky nepasují... Nad slabší průměr nevytahují film dokonce ani hezké kostýmy, exteriéry, interiéry. - Dobré je, že zde máme kromě nepřeberného množství kriminálních seriálů také něco pro ženy z oblíbeného období a prostředí. Příběh pro romantičky, který je zfilmován podle klasického díla W. M. Thackeraryho primárně není červenou knihovnou, postavy například parazitují na opačném pohlaví, kritizuje se zde pokrytectví, naivita a povrchnost, není to bezmyšlenkovité, i když toto jednodušší ztvárnění nic světoborného nepřináší.(12.2.2019)

Zatím asi nejlíp obsazená adaptace Vanity Fair, co jsem viděla - nejlepší Becky Sharp ze všech. Jinak je to pěkné, ale ničím výjimečné.(20.11.2018)

Olivia Cooke je jako Jenna Coleman ve Viktorii. V zásadě něco jako Rosamunde Pilcher na Primě. Červená knihovna, kdy i hrůzy války nikomu tak nějak nezkřiví ani vlásek a ani po dvaceti letech nikdo nezestárne ani o chlup. Soudobá hudba a Frances de la Tour tomu dodávaly šmrnc.(1.11.2018)