Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Seržant David Budd sloužil své vlasti v Afghánistánu, odkud si odnesl ošklivé šrámy na těle a především na duši. Jeho psychické rozpoložení se podepsalo i na rozpadu vztahu s manželkou Vicky. Nyní se David se svými dvěma malými dětmi vrací večerním vlakem podzimní tmou z návštěvy u babičky. Jeho profesionální instinkt však nikdy nespí a již brzy se díky němu má ocitnout v centru dramatického incidentu, který v mnohém předznamená události příští. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

MoiJe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to velmi britske a velmi... tiche. Par viet, sceny ako sa vozia vytahom, obhliadaju byt, tvaria drsne ci pod stresom, par viet a znova. Neviem, ci sa mi chce pozerat cely serial v tomto style, naviac o tom, ako velmi clovek (asi) nahodou hodeny ako bodyguar politika nenavidi politikov a specialne tych s nazormi ako ma ta pod jeho ochranou. Co sa zatial prejavuje tym, ze sa tvari utrpne a uprene pozera na televizne rozhovory s nou. Trochu mi vadi celkovy herecky prejav "Robba" Maddena, nesedi mi. Tvorcovia sa zjavne snazia vybudovat nejaku udrzatelnu poriadne depresivne chladnu dramu a verim, ze mnohym divakom to vyhovovat bude. Suma sumarum pilot marny nie je, ale rozhodne nie je pre vsetkych. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Těch úvodních 17 minut bylo napínavějších než většina letošního seriálové tvorby. Sakra, bylo to napínavější jak většina krimi thrillerů za poslední 3 roky. A byť jsem Maddena v hlavní roli zprvu nemohl vystát, ten suprovej scénář plnej nepředvídatelných zvratů a fakt nekompromisních rozhodnutí dělá nakonec i z něj docela sympatického herce. Teď už jen nepohnojit zbylé dvě epizody a seriálová novinka roku má seriózního kandidáta. Pilot 9/10 ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím více než slušný úvod k minisérii, kde bude zřejmě minimalismus a realističnost hrát klíčovou roli. Typicky anglicky pochmurné, úsporné s důrazem na skvělý timing scén a famózní casting. Úvod ve vlaku je prvotřídně inscenovaný nervák a bude velmi zajímavé sledovat, jak se tvůrcům poradí našponovat a scénáristicky provázat další epizody, plus pochopitelně zda neodfláknou akční scény. Zatím velká spokojenost. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Milé překvapení. Zapomeňte na „to je můj Frank“, tohle je jiný kalibr. Policie byla upozorněna na sebevražedného bombového útočníka, který se pokouší nastoupit do vlaku do Londýna. Měl tu „smůlu“, že ve vlaku je v civilu se svými dvěma malými dětmi i policajt a veterán z Afghánistánu, který obtížnou situaci u toalety vyřeší. Následně je přidělený k ministerskému kabinetu. Za odměnu. Riziko hrozby dalšího útoku je zvýšené, pár let vousatý protiteroristický zákon nestačí. Zdá se, že tu máme solidně napínavou jízdu, ve které se britská škola po nějaké době zase ukázala v plné síle. I když na zarputilého Richarda Maddena si musím trochu zvykat. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyzerá to na začiatok nového seriálového priateľstva. Presný kasting (Keeley Hawes je trocha nesympatická, ale myslím, že to bol zámer, nemá to byť zrovna najviac fajn žena na svete), skvelá atmosféra, napínavá jazda (vlakové intro je poriadny nervák) a typicky pochmúrna anglická atmosféra. Som zvedavý, čo z toho nakoniec vylezie a ako tvorcovia (ne)zvládnu akčné scény (ktoré časom dúfam prídu). Ale zatiaľ to vyzerá veľmi fajn. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama