Davidovi se podařilo získat důvěru seržantky Rayburnové a další vyšetřování dosavadních útoků skutečně naznačuje, že existuje možnost spiknutí v nejvyšších politických kruzích. Po prozrazení osobní povahy jeho vztahu k Julii a pokusu o sebevraždu je ale Davidova důvěryhodnost opět v troskách. Dramatický zvrat, který celý případ nabere, ovšem vyrazí dech všem zúčastněným. (Česká televize)

Esgalnor

Závěrečná epizoda těsně balancuje na pomezí nesmyslnýho přestřelenýho úletu a dokonale natočenýho napínavýho politickýho thrilleru. A je to Richard Madden se svou postavou (Davidem Buddem), který misky vah naklání k nadšeným pěti hvězdičkám. Jistě některé části (asi hlavně procházka po městě i vystřídání všech postav při vyjednávání) byly dost přestřelené, ale celých těch 75 minut vkuse jsem se o Davida bál, kousal si nehty a napjatě seděl na kraji židle. Twisty byly všelijaké, rozhodně ale naprosto nečekané. Některé geniální, některé trochu přehnané, každopádně vždycky vyvolaly solidní šok. A 75 minut konstantního napětí v čele s 40minutovou geniálně zpracovanou doslova bombastickou scénou. ()

tron

Máloktorému filmu sa darí to, čo poslednej časti Bodyguarda - ponúknuť nervák, ktorý diváka drží pod krkom viac ako hodinu. Všetky dejové linky sú plus mínus dôstojne uzavreté. Myslím, že David Budd si takýto koniec zaslúžil. Aj my. V jednotlivostiach to nesedí (fakt pochybujem, že by bezpečnostné zložky dovolili takú prechádzku mestom "len" preto, že im v ceste stála jedna žena), ale no a čo. A identita toho, kto za tým všetkým stál, vás prinúti minimálne povedať si "fúha, tak to som vážne nečakal - a to som čakal skoro všetko". ()

Kaka

Důstojné vyvrcholení skvělé minisérie, kde do poslední chvíle divák neví co se stane o minutu později. Nepředvídatelnost chování postav a vyústění celého komplotu je jedna z největších deviz celého seriálu a u šesté epizody to platí o to víc. Výborný nápad s bombou. Je to extrémně napínavé a zábavné. ()

castor

Za mě je finále zklamáním. To, co začalo jako solidně zrežírovaná hra s divákem, se zoufale sype jako domeček z karet. Leccos v posledním díle mi hnulo žlučí, zvraty na úkor smysluplnosti mají bohužel zelenou. Vadilo mi chování Davidových kolegů při jeho počínání s bombou (to bylo nahoru dolů), vadilo mi umělé vyložení karet atentátnice Nadii, vadilo mi, jak Budd vše dokonale vyřešil a na všechny darebáky ještě stihl s grácií ukázat. A pak byl se svou manželkou-modelkou (která zřejmě zapomněla na svůj čerstvý vztah) samý úsměv. Někdo zmiňuje nedávného Jacka Ryana, ovšem to byl jiný level. Tady se tvůrci utrhli ze řetězu a k přímočaré akci a slušnému tempu přidali i hodně nelogických momentů. ()

Wysch

40min set piece se sebevražednou vestou je tak ballsy, že snad i vyrovná ten třetí závěrečný a skorem fantasmagorický twist s Nadiou natolik, abych i poslední epizodě mohl dát plnou dardu. Protože těch 40 minut jsem si kousal nehty a upřímně si říkal, že ten Richard Madden si to neskutečně dává. ()

Remivsremi

A finále zdárně ukončilo tuto thrillerovou jízdu. Dobré herecké výkony, zajímavé a poutavé zvraty, uvěřitelné postavy a dusná atmosféra. Mít to o něco větší rozpočet, všichni bychom zírali jak blázni, ale i tak se jedná o kvalitní počin, který by neměl uniknout vaší pozornosti. ()