poster

Slepá skvrna (festivalový název)

 • Norsko

  Blindsone

 • angličtina

  Blind Spot

 • Slovensko

  Slepá škvrna

  (festivalový název)

Drama

Norsko, 2018, 98 min

Režie:

Tuva Novotny

Scénář:

Tuva Novotny

Kamera:

Jonas Alarik
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GudMen
  ***

  Oceňuji, že Tuva Novotny na nikoho neukazuje prstem, že se nesnaží dobrat toho, proč se stalo to, co se stalo, a jestli se tomu dalo předejít, jestli tomu někdo mohl předejít, někdo, koho bychom nyní mohli vinit. Dotyčný akt má být šokem jak pro postavy, tak pro diváky, tudíž zde nenajdeme žádné indicie, že se k němu schyluje. Na druhou stranu rozhodnutí natočit film metodou jednoho kontinuálního záběru (ve skutečnosti dva slepené záznamy ze dvou kamer), aby se slovy autorky, jak prozradila v rozhovoru po projekci, předešlo zbytečné dramatizaci, nepovažuji úplně za šťastné.(1.4.2019)

 • ledzepfan
  ***

  Síla odzbrojující iracionality Theina činu se zde nešikovně pere se zbytečnou "jednozáběrovou" formou, která nutí diváka sledovat neusledovatelné a herce zahrát neuhratelné. Chápu sice režisérčin záměr film skrz střih nedramatizovat a téma neromantizovat, ale ono by stačilo jen cca pět střihů aby se film dostal do roviny kdy by byl pořád syrový a přitom mnohem hlouběji a snáz pronikal pod kůži.... V zásadě je to dobrý film, ale ta forma víc lidí otráví než nadchne.(28.3.2019)

 • frantababaf
  ***

  První třetina protahovaná zívačka, druhá neskutečná jízda s výtečně hrající Piou Tjeltou a třetí zase zívačka. Tuva Novotny nakonec doplatila na zvolený koncept. Je to technicky i herecky obdivuhodné, ale vyzněním nakonec dost zjednodušující. 65% (Febio 2019)(30.3.2019)