Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Margaret a Pete sú milenecký pár, hľadajúci spoločné zamestnanie. Po tom, čo prijmú lákavú pracovnú ponuku, cestujú na motocykli cez anglický vidiek a na lesnej ceste sa dostanú do kolízie z luxusnou limuzínou. Ich motocykel sa pri nehode poškodí, na čo sa im majiteľ limuzíny Jason Mountolive za incident ospravedlní. Zároveň trvá na tom, aby si odpočinuli v jeho honosnom sídle. Dvojica však už krátko po príchode do prepychovej rezidencie zisťuje, že s naoko distingvovaným domácim pánom čosi nie je v poriadku. (Karamanlis)

(více)

Recenze (15)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Stará dobrá Anglie se svými duchy, mysterii, pohanstvím, satanismem. Vcelku nevadí zasazení příběhu do současnosti, jelikož valná část se odehrává na odlehlém panství, kterému dominuje starobylý dům jako vystřižený z gotických horrorů. Dvojice Američanů se sem dostává souhrou náhod, což se jim tak zpočátku jeví. Nádherné scenérie s prastarými věkem pokroucenými stromy, anglické divoké zahrady, vesnice s roubenými domy. Krátký příchod bouře je snímán přes zkroucené siluety stromů s temnými hrady na obzoru... Interiéry domu jsou přepychové, dovedně zachycené výtvarným okem kamery. Hudba (Michael J.Lewis) zní pompézně, občas, třeba při úprku na koních, mezi westernem a Bondem, jindy je rozverná, pak zase teskně zádumčivá až strašidelně temná. Gore efekty jsou umírněné, ani přehnaně krvavé, ani jen v náznaku. Kdesi uprostřed a přitom dostačující. Mladá žena se svým přítelem postupně zjišťují, že dům a jeho obyvatelé i hosté skrývají strašlivé tajemství... Bavil mě odkaz na Omen (útok psů) i souznění s Fulcim (vraždící zrcadlo). Jedna z nejlepších scén pro mě byla útok smrti v bazénu na jednu ze zasvěcených - kamera, hudba, střih - dokonalé. Dědictví mě prostě bavilo... ()

movie 

všechny recenze uživatele

Snímek podle scénáře jednoho z dvorních Hammer Films autorů, Jimmyho Sangstera, se do roku 1978 už zoufale nehodí. Z THE LEGACY jsou cítít pozdní 60. léta na sto honů a přátelé, celkem to smrdí. Publikum, které v té době prošpikovaly kusy jako THE OMEN, EXORCIST nebo ROSEMARY'S BABY, muselo tohle dílo příjmat jen velmi těžko. Celé je to taková hodně softová báchorka pro babičky nebo studenty prvního stupně základní školy, ovšem tak trochu v hávu To je vražda, napsala! Fanoušek žánru zde může ocenit solídního Sama Elliotta, jinak asi nic. ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Dalsi z vlny satanistickych horroru, ktere se vyrojily v sedmdesatych letech. The Legacy je ovsem rize anglicka zalezitost, a to nejen zemi vyroby, ale i nezamenitelnou atmosferou. O tu se stara predevsim starobyle sidlo, ve kterem se vetsina deje odehrava a typicky britske chovani vetsiny postav. Pribeh bohuzel neni nicim objevny, hammerovsky scenarista Jimmy Sangster uz mel sva nejlepsi leta zasebou, a za opravdovymi perlami subzanru (Omen, Sentinel) znacne zaostava. Nastesti film nudi pouze v nekolika malo sekvencich (pokus o utek autem), ktere jsou navic vyvazene povedenymi umrtimi. Hodnotim lehce nadprumerne predevsim kvuli atmosfere. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Nenápadný okultistický horor, režírovaný Richardom Marquandom päť rokov predtým, než natočil svoj majsterštyk - slávnu epizódu Hviezdnych vojen Návrat Jediho. Ťažko tu hľadať nejaké vyslovene strašidelné momenty, satanistická zápletka však v spojení so zlovestnou atmosférou rozľahlého vidieckeho sídla, nápaditými vraždami a postavami, ktorých zámery sú neodhadnuteľné vcelku funguje. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý okultný film s dôrazom na atmosféru a obsahovú stránku. Niektoré situácie mi síce prišli mierne pritiahnuté za uši, no celkové vyznenie vôbec nie je zlé. V závere sa ale mohlo trocha viac hororovo pritlačiť, takto mi to prišlo v kontexte hlavných postáv až moc cukríkové. Lepší priemer. 65/100 ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama