Det som göms i snö

• angličtina The Truth Will Out
Švédsko, (2018–2021), 9 h 8 min (Minutáž: 41–43 min)

Hudba:

Kåre Bjerkø

Robert Gustafsson, Maria Sundbom Lörelius, Johan Ulveson, Louise Peterhoff, Christopher Wagelin, Ia Langhammer, Ingela Olsson, Erik Johansson (více)

Série(2) / Epizody(13)

Svojský, miestami psychicky nevyrovnaný detektív Peter Wendel (Robert Gustafsson) je po návrate do výkonu služby požiadaný, aby zložil nový tím vyšetrovateľov, ktorý sa bude zaoberať prípadmi nevyriešených vrážd. Novozaložený kolektív však hneď od úvodu vykazuje narušené vzťahy na pracovisku, no a aby toho nebolo málo, v kombinácii s čerstvou vraždou, sa v médiách objavuje informácia, v ktorej sériový vrah Klas Levén () tvrdí, že je neprávom odsúdený za dávne zločiny, ku ktorým sa pôvodne sám doznal. Na ramenách Petra Wendela je teraz všetká zodpovednosť, aby potvrdil, respektíve vyvrátil Levénove tvrdenia... (*CARNIFEX*)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Det som göms i snö (2018)

1.seria: Velmi dobra, nenapadna a rydzo "severska" zalezitost, so vsetkym, co si pod tym predstavite. Zaujimave osobnosti vo vysetrovacom tyme, ziadny "Scherlock-ovia" zato vsak charaktery, ku ktorym sa da zaujat divacke sympatie a stotoznenie, urcite odporucam. Zaujimavy kriminalny pripad. 85% Druha seria je este o cosi temnejsia a bez toho, aby som ju vyspoiloval radsej vysetrovane pripady nespomeniem ani "zo siroka". Sprevadza nas nou rovnaka znama, "zvlastna" policajna zostava. A hoci su obcas "zasnene" stavy hlavneho vysetrovatela trochu otravne, pribeh, atmosfera i napatie to polahky prekonaju. Rozhodne odporucam. Sem-tam su sposoby zucastnenych trochu naivne, ale nebiju moc do oci. Silne stvorhviezdie. 85% ()

Season 1 (2018) (S01)

Velmi dobra, nenapadna a rydzo "severska" zalezitost, so vsetkym, co si pod tym predstavite. Zaujimave osobnosti vo vysetrovacom tyme, ziadny "Scherlock-ovia" zato vsak charaktery, ku ktorym sa da zaujat divacke sympatie a stotoznenie, urcite odporucam. Zaujimavy kriminalny pripad. 85% ()

Episode 1 (2018) (S01E01)

Zaujem rozhodne vzbudilo, len sa pri tych serverskych menach zo stareho pripadu musim zorientovat. ;) Len okrajom - rozbita rodinka je uz "tradicny pattern" v podobnych kriminalkach. Asi nejde natocit krimi s detektivom, ktory by zil vo fungujucej rodine. Zrejme je ten stereotyp. ()

Season 2 (2021) (S02)

Druha seria je este o cosi temnejsia a bez toho, aby som ju vyspoiloval radsej pripady nespomeniem. Sprevadza nas nou rovnaka znama, "zvlastna" policajna zostava. A hoci su obcas Petter-ove "zasnene" stavy otravne, pribeh, atmosfera i napatie to polahky prekonaju. Rozhodne odporucam. Sem-tam su sposoby zucastnenych trochu naivne, ale nebiju moc do oci. Silne stvorhviezdie. 85% ()

Episode 1 (2021) (S02E01)

Podareny otvarak a navrat k nasmu "zvlastnemu" vysetrovaciemu tymu. Trapny moment s "tehulkou" pobavil, som zvedavy ako sa toto napatie bude prejavovat pocas vysetrovania. Zaujimavy prepoj medzi typkom z detstava a sefikom. 80% ()

Episode 2 (2021) (S02E02)

Vyborna hoci drsna epizoda.  V decaku to musi byt citlive dieta ozaj velmi hnusne. ()