Labyrint záhad (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2015, 10x21 min

Arnošt Vašíček

Tomáš Jirman (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

• Asmodin

Přehled strašidelných míst v ČR a výpovědi svědků - spíše doporučuji Po stopach duchů.(10.3.2016)

• Yarwen

Směs pověstí, nejasností, demagogie či přímo nesmyslů, divák musí těžce čekat na chvíli, kdy se dozví něco, co má hlavu a patu. Jedna slabá hvězda jen za líbivé záběry exteriéru a tu malou špetku něčeho, co si člověk v rámci hodnotných informací snad může odnést (15%).(25.6.2016)

Labyrint záhad mne ke sledování nalákal jednoznačně kvůli člověku, který se tak říkajíc v dobrém vše spískal. Tím nebyl nikdo jiný než spisovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček. Bývaly doby, kdy jsem byl na jeho názory velmi zvědavý a věřil jsem jeho hypotézám možná více než on. S přibývajícími roky, zkušenostmi a vědomostmi se však na ty stejné názory dívám s mnohem vetším despektem a zapojuji selský a hlavně svůj rozum. Každopádně jeho zkušenosti z cest a nabyté vědomosti stále velmi obdivuji a velice rád bych si s ním sedl na několik piv a hodil řeč, či spíše bych naslouchal jeho příběhům. Co se týče seriálu Labyrint záhad, mám na něj rozporuplné názory - na jedné straně stojí můj obdiv k již řečenému a chválím odvahu za vyslovené názory, na druhé některé z nich musím v mírným úsměvem zavrhnout jako nesmysl a přejít je v tichosti, abych neurazil. Některé díly se mi hodně líbily, hlavně ty o moravských hradech Pernštejn, Svojanov a Sovinec či o české díře do pekla hradu Houska. Na opačné straně oblíbenosti a nejméně věrohodné pak byly díly o duchách, upírech či vlkodlacích, to beru jako čistou fantazii. Tradičně jsem hltal informace o řádu templářů, který považuji za jeden z nejzáhadnější spolků v historii a v tomto díle se objevil další hrad a to Veveří u Brna, kde jsem již několikrát byl. Dalším takovým místem bylo městečko Klášterec nad Orlicí, v němž stojí kostel Nejsvětější Trojice s tajemnými kresbami na fasádě, které se také v jednom z dílů objevilo - není však nadto vidět vše na vlastní oči, což bych u upírů, fextů a vlkodlaků rozhodně nechtěl. Suma sumárum, Labyrint záhad stojí určitě za shlédnutí, sám jsem jej viděl už dvakrát a v budoucnu nevylučuji i další podívání, přičemž po tom druhém uděluji seriálu tři záhadné hvězdy ***.(1.5.2018)