Labyrint záhad (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2015, 10x21 min

Arnošt Vašíček

Tomáš Jirman (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

• sator

Je to takové mysterium "za každou cen" bez nějakého přesahu-všechny na bázi strachu,mě zajímají mysteria která duši povznáší.... 01. Kámen smrti (Pernštejn), 02.Otisky nadpřirozena (Šenov),03. Neviditelní zabijáci (Smrt Perštejna,) 04. V kůži vlka,05. Tajuplné objevy,06. V obklíčení duchy,07. Nedobytné šifry,(4.9.2019)

Jeden z nejlepších a nejzajímavějších seriálů o záhadách v ČR.(10.3.2016)

• Yarwen

Směs pověstí, nejasností, demagogie či přímo nesmyslů, divák musí těžce čekat na chvíli, kdy se dozví něco, co má hlavu a patu. Jedna slabá hvězda jen za líbivé záběry exteriéru a tu malou špetku něčeho, co si člověk v rámci hodnotných informací snad může odnést (15%).(25.6.2016)

Labyrint záhad mne ke sledování nalákal jednoznačně kvůli člověku, který se tak říkajíc v dobrém vše spískal. Tím nebyl nikdo jiný než spisovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček. Bývaly doby, kdy jsem byl na jeho názory velmi zvědavý a věřil jsem jeho hypotézám možná více než on. S přibývajícími roky, zkušenostmi a vědomostmi se však na ty stejné názory dívám s mnohem vetším despektem a zapojuji selský a hlavně svůj rozum. Každopádně jeho zkušenosti z cest a nabyté vědomosti stále velmi obdivuji a velice rád bych si s ním sedl na několik piv a hodil řeč, či spíše bych naslouchal jeho příběhům. Co se týče seriálu Labyrint záhad, mám na něj rozporuplné názory - na jedné straně stojí můj obdiv k již řečenému a chválím odvahu za vyslovené názory, na druhé některé z nich musím v mírným úsměvem zavrhnout jako nesmysl a přejít je v tichosti, abych neurazil. Některé díly se mi hodně líbily, hlavně ty o moravských hradech Pernštejn, Svojanov a Sovinec či o české díře do pekla hradu Houska. Na opačné straně oblíbenosti a nejméně věrohodné pak byly díly o duchách, upírech či vlkodlacích, to beru jako čistou fantazii. Tradičně jsem hltal informace o řádu templářů, který považuji za jeden z nejzáhadnější spolků v historii a v tomto díle se objevil další hrad a to Veveří u Brna, kde jsem již několikrát byl. Dalším takovým místem bylo městečko Klášterec nad Orlicí, v němž stojí kostel Nejsvětější Trojice s tajemnými kresbami na fasádě, které se také v jednom z dílů objevilo - není však nadto vidět vše na vlastní oči, což bych u upírů, fextů a vlkodlaků rozhodně nechtěl. Suma sumárum, Labyrint záhad stojí určitě za shlédnutí, sám jsem jej viděl už dvakrát a v budoucnu nevylučuji i další podívání, přičemž po tom druhém uděluji seriálu tři záhadné hvězdy ***.(1.5.2018)

Spočiatku som si povedala, že je škoda, že tvorcovia dokumentov nepátrali trochu hlbšie, proste, že sa nedopátrali pravde. Potom som im bola vďačná, že to neurobili. Každý dokument za sebou zanechal stopu tajomstva a magických ponúk. Ja si určite urobím okružnú cestu po týchto českých pamiatkach. Prihováram sa k tomu, aby projekt pokračoval. A ďakujem aj za Bratislavu, ktorá tu bola spomenutá. Nechali nám stopu a je na nás, aby sme študovali a pátrali. A asi to bol aj účel celého projektu. Hoci nejde o úplnú dokonalosť, predsa len dám plný počet hviezdičiek.(13.11.2018)