poster

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

 • Česko

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

 • Česko

  Návrat Jediho

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda VI - Návrat Jediho

 • USA

  Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

 • USA

  Return of the Jedi

 • USA

  Revenge of the Jedi

 • Slovensko

  Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1983, 131 min (SE: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Jednoznačně slabší než Impérium vrací úder. Chybí ta lehkost jdoucí ruku v ruce s tahem na branku, namísto toho tu dostáváme trapné infantilní scény jako disko u Jabba Hutta a tlupu roztomilých medvídků. Až na úplné finále a polonahou Leiu je Návrat Jediho docela nuda, která kdyby se nemohla opřít o skvěle rozehranou story z minulých částí, by byla přímo k nevydržení.(11.7.2013)

 • Tosim
  ***

  Pro tento díl platí hodnocení jako pro předchozí. V komentáři bych chtěl dodat, že hlášky 3CPO k R2D2 mi připadly spíše trapné. Ještě, že se zde vyskytují herci jako Alec Guinness či Harrison Ford, z jejichž úst v šechny ty toporné věty zní jaksi uvěřitelněji. Jednu sekci epizod máme tedy za sebou. Pro mě to opravdu kult není...(27.12.2004)

 • novoten
  ****

  Skywalkerovi do cíle určitě nekulhají, ale těch klopýtnutí tam pár je. Velmi pozvolný nástup hlavních postav na scénu se totitž dost míjí účinkem a až když vzal Luke do ruky světelný meč, dostal jsem konečně atmosféru klasických Star Wars. Co ale Návrat ztrácí na začátku, získává na konci. Finální hodinka s konečným zkřížením mečů, neustávající akcí, posledními odhaleními a neodvratným loučením uchvacuje i dojímá najednou.(20.5.2006)

 • H34D
  ****

  Režisérsky i scenáristicky velice podobné episodě IV (tzn. nic moc, opět některé neakční scény zavání nudou), avšak pořád je to svět Star Wars, který prostě nemůže být špatný, navíc parádní závody v lese a velkolepý závěr se spolehlivě postarají, aby Jediho návrat neznamenal žádné zklamání... Naopak ve mě možná i zanechal příjemnější pocity, než obecně lépe hodnocená episoda V. PS: Co měli jako znamenat ti oživlí plyšoví medvídci? Snad Georgemu Lucasovi nedochází nápady, protože inspirovat se při pohledu na svou postel nebyl úplně nejlepší nápad. 8/10(8.4.2008)

 • JFL
  ****

  Závěr ságy přináší návrat nejen titulního jediho, ale i lucasovské nevážnosti, rozvernosti a naivity. Ačkoli si to fanoušci nehodlají přiznat, zdejší dovádění s ewoky nebylo nesoudným úletem či odklonem vůči zamýšlenému vývoji stylu. Naopak "Impérium vrací úder" je vinou fanfikčního přístupu režiséra Irvina Kershnera onou anomálií v Lucasově pohádkové space opeře. Jestliže pátá, původně druhá epizoda postavila pilíře starwarsovského fandomu, pak šestá / třetí nevyhnutelně vzbuzuje nelibost fanů, když styl navrací zpět k naivitě prvního filmu, doslovně konstatuje cílení na děti a mimoděk podkopává vše pro fandy svaté - příkladem za všechny budiž Boba Fett, který se z cool badasse stává směšným joudou s dehonestujícím a nedramatickým skonem. Největší nenávist se snesla na roztomilé ewoky, které z předního místa na fanovském hitlistu posunl až Jar Jar Binks. Ewokové se stali personifikací dětinskosti série a tedy i zosobněním domnělé zrady Lucase na jeho domněle dospělých fanech. Jenže ač to zní děsivě, jestli si někdo zaslouží pokárat, je to Irvin Kershner, který udělal to nejhorší, co mohl – ukázal, jaký by Star Wars sága měla potenciál, kdyby nebyla v rukou George Lucase, který ji vždy koncipoval jako spektakulární sci-fi pohádku pro celou rodinu.(11.10.2015)

 • - V novější digitálně upravované verzi z roku 2004 se v posledních záběrech jako duch Anakina Skywalkera objevuje místo Sebastiana Shawa Hayden Christensen. Při oslavách po celém vesmíru je mezi Tatooine, Coruscant a Oblačné Město přidáno Naboo. Do Jabbova paláce jsou dále přidány některé scény, především pák záběry hrající kapely. Rozšířen byl také počet postav, zpěváci byli digitálně upraveni a zpívá se jiná píseň. (chmíří)

 • - Spoiler: Jedinými, kdo se objevil ve všech dílech ságy a přežil i tento díl, jsou roboti C-3PO a R2-D2. (DominikV)

 • - Harrison Ford si přál, aby na konci filmu obětovala jeho postava život pro ostatní. "Myslel jsem, že by smrt Hana Sola dodala celé sáze více vážnosti a hlouby, ale Lucas mě nechtěl nechat těmi milými medvídky zabít." (Lucasion)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace