Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

  • Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Luke Skywalker nechce nechat svého přítele Han Sola uvězněného v karbonitu, a proto přilétá na svou rodnou planetu Tatooine, aby ho zachránil. Solo je teď v rukou Jabby Hutta, který Sola získal z rukou lovce, Boba Fetty. O záchranu Sola se však pokusila i princezna Leia se svými přáteli. Bohužel neuspěli a jsou také v držení odporného Jabby. Luke se nechá Jabbovými poskoky naoko chytit a ve chvíli, kdy mají být on a jeho přátelé předhozeni pouštnímu monstru, všechny osvobodí. Luke následně odlétá na planetu Dagobah, kde vyhledá starého mistra Yodu. Luke po něm chce dokončení výcviku, místo toho se však od umírajícího Yody dozvídá, že je hotovým Jediem. Yoda také Lukovi oznámí, že je poslední nadějí Jediů při boji s Temnou sílou a jejími představiteli, Darth Vaderem (Lukův otec) a císařem Palpatinem. Po smrti Yody se Lukovi zjeví Obi-Wan a oznámí mu, že princezna Leia je ve skutečnosti jeho sestrou. Císař zatím dokončuje novou bitevní stanici, Hvězdu smrti. S ní hodlá úplně rozdrtit povstalce a donutit Luka, aby přešel na jeho stranu. Společně s Lukovým otcem, Darth Vaderem, by pak byli navěky neporazitelní. Luke se vrací za svými přáteli a společně s nimi plánuje útok na Hvězdu smrti. Plán je jednoduchý – část povstalců vedená Solem se má vylodit na měsíci Endoru, kde je ovládací stanice ochranného štítu Hvězdy smrti. Solo se svými lidmi má tuto stanici zničit, a tím Hvězdu připravit o její ochranu. Toho mají využít letecké jednotky povstalců a mají na Hvězdu smrti zaútočit a zničit její energetické zdroje... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (940)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dost rozporuplné vyvrcholení nejpřeceňovanějšího příběhu v dějinách kinematografie. Scény s Imperátorem a Darth Vaderem skvělé, dění na lesním měsíci zbytečně negativně poznamenané infantilními Ewoky, úvodní půlhodinka na Tatooine dokonce takřka nesnesitelná. Zábava určitě slušná, ale stavět svět Star Wars na úroveň jiných fantasy a sci-fi světů je neskutečně přestřelené. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak to se mě snad zdá na cokoli si vzpomenu to bylo uděsný vyjma několiak soubojů-honiček.Za to dvě hvězdičky.Ale i tak nesmím moc myslet na ty koaly nebo co to bylo za eskamotéry.To jako i šmoulové jsou proti nim drsńáci.A ta diskoška ??? tam chyběla fakt už jen Dáda Patrasová se svým magahitem "Chytila jsem na pasece Felixe" a blití by mohlo začít. Ještě že to skončilo ,mám chuť se přidat na temnou stranu a tenhle kýč bych zničil. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

V kvalitativní rovině Star Wars výborné (prozatímní) zakončení ságy. I když naivní, velmi naivní...zajímalo by mě, jestli E3 konečně vyřeší otázku ascendování některých Jedi na vyšší level existence, protože tady je logika přinejmenším podivná:P (psáno po E3 - E3 nic nevyřešila, a to je jenom jeden z mnoha šrámů na logice děje podle mnohých dokonalé ságy - paradoxně spíš přidala všem těm bořičům domečku z karet zvaného Dokonalá Sága Star Wars. Sakra proberte se, lidi, Lucas a jeho scénárističtí melody makers se ani náhodou nemůžou měřit s někým, jako byl na literárním poli Tolkien nebo Card) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Pro tento díl platí hodnocení jako pro předchozí. V komentáři bych chtěl dodat, že hlášky 3CPO k R2D2 mi připadly spíše trapné. Ještě, že se zde vyskytují herci jako Alec Guinness či Harrison Ford, z jejichž úst v šechny ty toporné věty zní jaksi uvěřitelněji. Jednu sekci epizod máme tedy za sebou. Pro mě to opravdu kult není... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Chápu, že infantilizace (spielbergizace) příběhu vyplývá z pojetí trilogie jako tříaktového dramatu s expozicí, krizí a katarzí. Uvolnění je ale přílišné v kontrastu s naprosto vážnými scénami, v nichž vystupuje Darth Vader. Působivé zakončování nesmrtelnými mýty inspirovaného hlavního příběhu (přičemž ony mýty se zde díky částečně fantasy stylizaci derou na povrch více než dříve) je tak neustále bržděno natahovanými akčními scénami (už jen ten nastavovaný prolog), v nichž jsou všichni kromě Lukea víceméně jen do počtu a vztahy mezi nimi se příliš nevyvíjí (vyjma dalšího "velkého" rodinného odhalení). Vyprávění je navíc zaplevelené nadbytečnými příšerkami (z nichž Ewokové jsou alespoň nechutně roztomilí), které zřejmě bylo Lucasovi líto nepoužít. Být z celého filmu použito jen závěrečných třicet minut (třeba jejich přilepením na konec předchozí epizody), nepůjde o velkou ztrátu, nepopírám zároveň, že z čistě atrakčního hlediska jde stále o výbornou zábavu. 75% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, Rex Mundi, PALINO, Indy ()

Galerie (181)

Zajímavosti (141)

  • V novější digitálně upravené verzi z roku 2004 se v posledních záběrech jako duch Anakina Skywalkera místo Sebastiana Shawa objevuje Hayden Christensen. Při oslavách po celém vesmíru je mezi Tatooine, Coruscant a Oblačné Město přidáno Naboo. Do Jabbova paláce jsou dále přidány některé scény, především pák záběry hrající kapely. Rozšířen byl také počet postav, zpěváci byli digitálně upraveni a zpívá se jiná píseň. (chmíří)
  • Zvuk kroků Dartha Vadera (David Prowse) byl kvůli zlověstnějšímu efektu nahrán v tunelech pod mostem Golden Gate. (-bad-mad-wolf-)

Související novinky

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z…

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o…

Nové Star Wars schytaly nečekanou kritiku

Nové Star Wars schytaly nečekanou kritiku

21.09.2021

Střihačka Marcia Lucas (mimo jiné bývalá manželka režiséra George Lucase) je známá především díky své práci na prvních Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, za něž obdržela Oscara. Posléze se v menší…

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David…

Reklama

Reklama