Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Per z nábožensky založené rodiny odchází do Kodaně studovat na inženýra. Seznamuje se s židovskou rodinou Salomonů, kterou zaujme jeho vizionářský projekt, využívající vodní a větrnou energii. Navíc se sblíží s jejich dcerou Jakobe. Plány jsou připraveny, ale postupně se ukazuje, jak silná bývají rodinná pouta. Výpravná adaptace jedné z nejoblíbenějších dánských knih Henrika Pontoppidana. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Konev 

všechny recenze uživatele

Děj je krásný, celý film uteče jako voda, ale na konci jsem cítil hořkost, jak dokáže náboženská demagogie, nepokora a sobectví zničit život člověka. Na konci jsem 2 x ukápnul slzičku: když mu synek přinesl ten nový mlýn a když mu bývalá snoubenka řekla, že by neměnila. Kvůli těmto dvěma scénám stálo za to vidět celý film. ()

Kritickej 

všechny recenze uživatele

6/10 Tenhle film mě zaujal jen podle traileru a čekal jsem od něj trochu něco jiného. Místo výpravného dobrodružství o uskutečnění jednoho projektu jsem dostal psychologickou sondu o chlapíkovi, kterej je dost v prdeli. Sice je to i tak dost zajímavý, ale ta délka je fakt vražedná. Na začátku mě hodně bavilo, že na tomhle filmu se nešetřilo a ta historie z něj opravdu dýchá. Ale jak čas ubíhal, čím dál víc jsem si uvědomoval, kam to směřuje, a byl naštvanej, že jsem nedostal, co jsem chtěl:-) ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele

Šíleně dlouhé, ale pěkné. Per pochází z velmi chudé rodiny, jeho otec je náboženský fanatik a despota, přesto má docela velké sebevědomí. Zamíří si to do skoro nejbohatší rodině v Kodani a poblázní hlavu nejstarší dceři. Když má ale dojít na lámání chleba - ke svatbě, stane se něco ... ale na to se opravdu podívejte sami a u filmu vydržte. Konec je taky velmi dobrý. ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Príbeh o dvoch rozdielnych rodoch. V jednom prípade sága bohatej židovskej rodiny z Kodane a druhom vidiecka katolícka rodina, kde mladý Per sa odmieta podriaďovať cirkevnému statusu otca a odchádza s holou riťou na štúdia do Kodane presadiť sa so svojimi technickými vynálezmi. Vďaka tomu sa votrie do bohatej židovskej rodiny, naplniť svoje ciele. Tento samoľúby, egoistický kretén, kde vstúpi, zanecháva len bolesť a sklamanie. Veľmi dobre rozpracované, podľa knižnej predlohy, s veľmi pôsobivými hereckými výkonmi a vôbec celkove kvalitným celým realizačným tímom. Tento projekt je zrelý na nomináciu Oscara, za cudzojazyčný film. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co mě napadne, když si vzpomenu na tento film? Že byl sakra dlouhý, ale jakože fakt dost. 162 minut o klukovi, kterej si neviděl do huby a postupem času se před plátnem proměňoval, je dost snad pro každého. Na druhou stranu je ale námět prý v Dánsku povinnou četbou a tak chápu, že do zfilmování chtěl někdo dát svoje srdce. Mělo to svoje momenty a kvůli těm stojí za to ty skoro tři hodiny vydržet. Jestli bych film měl nějak pojmenovat, tak jako totální epické rodinné drama z dánského prostředí. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Název filmu se objeví dvakrát. (griph)

Související novinky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální…

Reklama

Reklama