Komentáře uživatelů k filmu (145)

 • kleopatra
  ****

  Chci být servírka v řecký restauraci a chci, aby se tam přišel ucházet o práci chlápek, kterej zrovna přišel z lapáku, vypadal jak Al Pacino, měl jeho šarm a vyřídilku a mě, zklamanou životem a chlapama, trpělivě a romanticky uháněl. A ještě jeden podružný detail - chci vypadat jak Michelle Pfeiffer :-)).(19.12.2005)

 • Lima
  ****

  Báječná lovestory, která pohladí po duši, rozesměje a dojme. Herecký koncert dvojice Pacino - Pfeiffer.(19.6.2002)

 • Galadriel
  ****

  Romantická komedie, která sice nění nijak objevná, ale Al Pacino a Micehlle Pfeiffer jsou naprosto výborní a myslím, že kdyby se před každou ženou objevil takový muž, jako Frankie, tak by musela jeho kouzlu prostě podlehnout. Přestože jde o přímočarý příbeh s dopředu jasným koncem, krásně se na něj dívá a je tak pohodový a uvěřitelný, že každá romantická duše musí podlehnout.(24.8.2008)

 • Malarkey
  ***

  Taková poměrně obyčejná romance, která má to štěstí, že má na svém kontě takové herecké legendy, jako jsou Al Pacino a Michelle Pfeiffer. Ti jediní totiž do celého toho příběhu vnášejí příjemnou náladu. Všechno ostatní je tak nějak navíc. A skutečnost, že vše se odehrává v newyorkské restauraci u Řeka je opravdu jenom skutečnost, která s řeckou kuchyní má asi tak společného, jako hamburgr s pitou.(14.3.2016)

 • Enšpígl
  ***

  Tak po osmi letech se Al s Michelle zase sešli před kamerou a opět předvedli svou vynikající hereckou formu. Samotný příběh mě ale zase až tak šťastným neudělal. Uměl bych pochopit otálení Frankie, ale chování Johnnyho mě spíš než romantický přišlo vlezlý, navíc ty kecy co tam ze sebe produkoval Johnny, to mě přišlo jako kdyby byl pan zeměkoule, na druhou stranu upřimnost jeho chování byla odzbrojující a jeho nekonečná trpělivost by se mě hodila při čekání v supermakertu ve frontě.(26.10.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,773,535Tržby Celosvetovo $28,200,000║ suchopárne /35%/(6.5.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: Terrence McNally .. Po herecké stránce určitě zážitek. Ústřední duo Pacino - Pfeiffer hraje téměř dokonale. Samo o sobě by to ukrylo mnoho nedostatků, naštěstí zde nebylo co skrývat. Velice hezká civilní lovestory. 75%.(21.12.2005)

 • Superpero
  ****

  Skvělý film, kde postavy mají normální práci, uvěřitelný dialogy a prostě se chovaj tak nějak všedně. V dnešní době hypervyumělkovaných romantických komedií to působí až neuvěřitelně. On vůbec skoro padesátiletej Al Pacino opravdu není tradiční hlavní představitel do role svůdníka. Herecky mě tam nadchla Michelle Pfeiffer. Nikdy jsem jí nijak extra nemusel, ale tato role jí sedla.(21.6.2011)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby americke : $22,773,535(3.1.2007)

 • monolog
  *****

  Většina lidí se pro tu pravou lásku vrhá do prvních vztahů, na jaký narazí. Ti šťastnější získají aspoň dostačujícího životního partnera a ti ostatní mají smůlu a pravděpodobně ze své osamělosti nevyjdou, nebo v ní zůstanou hodně dlouho. Tenhle film je o takovýchto osamělých lidech. Oproti Pretty Woman je to mnohem reálnější a možnější a vlastně jakoby příběh sousedů z vedlejšího bytu, který by se tak snadno mohl stát i vám. Jenže Pretty Woman je jednoduchá pohádka. tady tohle je složitej život. A pro mnoho lidí, kéž by to byl skutečnej složitej život. . . . . Chtěl jsem přiložit text písničky, o které tam je vlastně pořád řeč, ale je moc dlouhá. Tak ji tu převyprávím: Frankie a Johnny byli milenci a strašně se milovali. Byla to ta jediná pravá láska, na niž si vzájemně přísahali věrností až do smrti smrťoucí. Když jednou Frankie šla do hospody jen na pivko na stojáka, barman jí povídá o tom, jak tam Johnny necelou hodinu dřív špásoval a hustil do děvčice jak lusk Nellie Blie. Tak Frankie v záchvatu žárlivosti začala prohledávat okolí a hned v druhé zadní uličce našla Johnnyho a Nellie, jak to spolu pečou na zadním sedadle jeho taxíku. No do Frankie vjel blesk a zaběhla rychle do domu, kde ze staré skříně vytáhla novou čtyřiačtyřicítku, kterou jí Johnny koupil na obranu. Vyšla k taxíku a aniž se nějak dál rozmýšlela, vyprázdnila celý zásobník skrz dveře rovnou do Johnnyho, ani nevěděl, co ho smetlo. Když přijeli policajti, Frankie seděla na zadních schodech a v šoku se houpala dopředu a dozadu. Jenže soudce to neobměkčilo, protože jí napařil elektrický křeslo a tak se Frankie na té své poslední cestě aspoň ohřála. A ponaučení? Žádný není, snad jen, že v chlapovi není vůbec nic dobrýho. Ten vás holky vždycky zničí.(13.12.2005)

 • Boss321
  ****

  Frankie a Johnny není ta nejlepší romantická komedie jakou jsem viděl, ale mě tahle úžasná lovestory překrásně pohladila po duši svojí lidskostí a zanechala ve mě velmi milý pocit. Úžasný herecký koncert Al Pacina a Michelle Pfeiffer. Pro mě nejlepší film režiséra Pretty Woman Garry Marshalla......(30.1.2008)

 • EdaS
  ****

  Příjemně civilní romance s báječnými herci. Co víc si přát?(6.2.2004)

 • gudaulin
  ***

  Filmová romance, která se opírá o dvě velká herecká jména v hlavních rolích. Michelle Pfeiffer i Al Pacino odvádějí svůj slušný (nad)standard, ale aby sami o sobě dokázali projekt vykopnout do nadoblačných výšin, to neumí. V první půli, kde svoji roli hraje i prostředí řecké restaurace a obraz je oživen množstvím rázovitých postaviček zaměstnanců podniku a jeho hostů, si snímek udržuje úroveň slabších 4 hvězdiček, ve druhé půli, kde film přejde do intimnější polohy a ústřední dvojice začne řešit své (po)city, film místo aby gradoval, začne ztrácet. Scénář jednoduše nemá tu sílu, jakou by potřeboval. Celkový dojem: 60 %.(18.7.2017)

 • Aluska88
  ****

  Desítky, snad tisíce (možná přeháním:) filmů obsahují obvyklá vztahová schémata setkání dvou lidí, kteří se zamilují a v průběhu děje řeší svůj vztah. Průměrná, hezká, ale zároveň také očekávaná linie. Podobnou romantiku tak dokáže ze stálých vod často "vylovit" dokonale k sobě pasující ústřední herecká dvojice, která svou silnou osobností a uměním excelentně zastíní všechny ostatní nedostatky a slabiny. V případě tohoto filmu není setkání Frankie a Johnnyho ničím výjimečné, stejně jako jejich charaktery. To, co jim dodává na přitažlivosti a vyzvedává jinak obyčejný děj do výšek, je skvělá herecká dvojka v podání Ala a Michelle. Úžasně jim to spolu pasuje a chemie mezi nimi taktéž zdatně pracuje.(4.6.2011)

 • StarsFan
  ****

  Tři objektivní důvody pro tři hvězdičky. 1) Garry Marsall natočil mnohem civilnější a uvěřitelnější romantickou komedii než Pretty Woman, které ale zároveň nechybí šarm jeho slavného trháku o prostitutce. 2) Celý ten film provází příjemná hudba. 3) Michelle a Al. Čtyři subjetivní důvody, proč tomu hodit hvězdičky čtyři. 1) Miluju Řecko, řeckou povahu, řeckou kuchyni, a i když se Frankie a Johnny odehrává kdesi v New Yorku, něco z té atmosféry přece jen nabízí. 2) Al Pacino je v tomhle filmu tak šíleně temperamentní a... ehm, k sežrání, že si ho prostě nejde nezamilovat. 3) Chci domů taky chlapa, který bude umět takhle vařit. 4) Nemám ráda černobílé postavy a ta neuvěřitelná civilnost a opravdovost sálá z každého okamžiku tohohle filmu. Závěr? Subjektivita vždy zvítězí nad objektivitou.(4.6.2008)

 • NinadeL
  *****

  Okouzlující odpověď na Zjizvenou tvář. Kam se hrabe Moje tlustá řecká svatba (romkom, která čerpá ze stejného prostředí). Jistě, je to zatížené divadelní předlohou, ale o to je to promyšlenější, dialogy lépe fungují a v rámci filmové reality je možné se povznést nad čas a stísněný prostor jídelny a bytu Frankie. Konečně závěrečná montáž je něco dokonale povznášejícího a dává to světu řád a nekonečnou naději pro každého. Michelle nenosí prakticky žádný make up a její kouzlo je tak odzbrojující, že je to až neuvěřitelné. Pacino nám v podstatě ukazuje jen milou tvář Tonyho Montany, ale i to je víc než dost.(14.2.2013)

 • castor
  ****

  Starosvětsky přímočarý režisér Garry Marshall rok po fenomenálním úspěchu Pretty Woman lehce zostřil hrany a vypráví příběh z vězení propuštěného kuchaře, který se snaží zaujmout láskou zklamanou servírku. Ta se nečekanému vztahu brání, ale dvoření zamilovaného kuchaře nakonec podlehne. Oba leccos prožili, leccos ztratili, dávno nevěří na prince na bílých koních. Ale ještě si dají šanci. A Marshall tak znovu dokazuje, že okoralá divácká mysl se ráda nechá vyburcovat k nadějeplnému snění. Al Pacino je jistota, víc ovšem tentokrát zaujme nedůvěřivá a zklamaná Michelle Pfeiffer. Moc fajn návrat.(9.11.2017)

 • paascha
  ****

  Od doby, co jsem viděl Míšu s oparama v Eastwicku a Ala jako šéfa advokátní firmy, nějak mě to za srdce nechytá. Jinak ovšem romantika jako hrom. Nebo jak říkal můj kámoš, hrobmantika jako ovar!(24.11.2011)

 • Šakal
  ****

  Zacpěte si uši...... říká se, že člověk má v životě dostat alespoň jednu šanci. Tak jsem ji tedy Garry Marschallovi dal. A doufal jsem ( vzhledem k faktu, že obě hlavní postavy hrají jedni z mých nejoblíbenějších herců(ček), že to NEPOSERE. A On to ( Garry ) neposral :o) Frankie a Johnny je příjemné civilní romantické drama o " dvou ztracených duších , které si byly souzeny ". U takovýchto typů snímků vždy záleží na ústřední herecké dvojici, jestli ta pověstná chemie mezi nimi funguje. Pokud ANO, u diváků má snímek z 1/2 vyhráno.Zde bylo po pár minutách jasné, že vyhráno tento snímek má. Jak Michelle Pfeiffer jako servírka Frankie, ( která si nese velkým šrám z dosavadního života ), tak i charismatický Al Pacino ( jako čerstvě propuštěný vězeň Johnny, který přichází dělat kuchaře do restaurace, kde Frankie obsluhuje ) podávají EXCELENTNÍ herecké výkony. Napadá mě hodně přízvisek k tomuto snímku, já však zůstanu pouze u jednoho - snímek ze života, tj. lidský hřejivý snímek. Ano, ten snímek není dokonalý ( na druhou stranu..., to není ani sám život :o), pár " much " by se našlo, ale já mu je pro tentokrát milerád odpouštím, za tu náladu, kterou ve mně vyvolal. Za tu lehkost, vtipnost, svěžest s jakou byl ( díky oběma hercům ) převyprávěn. p.s. jako bonus, jedna z nejromantičtějších filmových scén. Nikoliv Kate a Leo, ale Frankie a Johnny a jejich společné čištění zubů - to je ŽIVOT.(31.5.2010)

 • misterz
  ***

  Príjemná a romantická drámička o potrebe mať pri sebe niekoho blízkeho, hlavne nebyť sám. Našlo by sa tu aj zopár úsmevnejších momentov, ale snímok ladí prevažne do tej drámy, na diváka tu stále číha niečo smutné v pozadí. Čo to je sa divák dozvie na záver. Bohužiaľ, je tu aj dosť nudných pasáží, takže celkovo to na mňa nezapôsobilo tak, aby som zdvihol hodnotenie na nadpriemer. 65/100(11.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace