Vůbec nic společného

• slovenský

Celkom nič spoločné

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 118 min

Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tentokrát jeho hrdina buduje slušnou kariéru v reklamní agentuře. Balí kočky, maká na nové zakázce a bojuje s rodiči, kteří se rozhodli k odloučení. Stává se jejich nedobrovolnou vrbou a zároveň začíná chápat, co má v životě smysl. Jako nějaké rodinné drama to úplně nefunguje, coby komedie to není o mnoho lepší. Romance je rovněž pomálu. Odlehčený mix, který nemá zrovna oporu ve scénáři, navrch si tvůrci nepohlídali přepálenou délku. Jednou stačilo!!(24.7.2017)

• PetrJulian

Můj oblíbenec v tomto filmu totálně zklamal. I když za to vlastně ani nemohl - jeho výkon byl standardní, ale slabý byl film. Vše umocnila natažená dvouhodinová délka a podle mne nepovedený Hanksův dabing Ondřejem Vetchým, ten mi tam vůbec neseděl. A protože nemůžu v hodnocení zjemnit půlhvězdou, napíšu to sem - celkové hodnocení: 50%.(10.12.2011)

• Gemini

Podivný nevyhraněný film potácející se kdesi mezi existenciálním dramatem (v hooodně povrchním a odlehčeném kabátě), komedií a k tomu ještě občas nepřílš usilovně snažící se tvářit jako "romantická komedie". V hlavní roli typický mladý divný Tom Hanks coby reklamní kreativec s horou osobních problémů podává pokud možno zajímavý výkon leda tak v porovnání se zbytkem filmu, který tak nějak pozvolna plyne kupředu až ke konci, který se prostě nedá nečekat. Nicméně jsem vděčen TV Nova za jeho uvedení, protože díky téhle nudě jsem se radši zvedl od televize a šel se učit, za což jsem byl náležitě odměněn:) Podprůměrné hodnocení pro podprůměrný film.(23.1.2007)

Spousta lidí registruje úspěšnou kariéru Toma Hankse až příchodem úspěchu v podobě Philadelphie, Samotáře v Seattlu nebo Ferresta Gumpa. Každopádně už před rokem 93 měl dvojnásobný Oscarový laureát na svém kontě některá zdařilá účinkování v zajímavých kouscích. Velký, Ohňostroj marnosti, Lidé z předměstí, Dům za všechny peníze, ale i ten Žluňk! a nebo právě Vůbec nic společného. Značně odlehčené konverzační (možná) existencionální dramátko táhne právě Tom Hanks svojí uvěřitelnou bezprostřední obyčejností. V další zdejších komentářích čtu doslova o nudě.....no možná na tom něco je, ale vinu bych v prvé řadě přičítal zbytečně natažené minutáži. Jinak tenhle žánrový voříšek věrně zapadá do Hanksovy tvorby před akademiky oceněnou rolí virem HIV nakaženého právníka....nemá přemrštěné ambice, ale zároveň si drží své bezesporné kvality.(6.3.2017)

Rozhodně si nemyslím, že toto je nejhorší Hanksův film. Ba naopak. Mě se to líbilo více než trochu tupý, fraškovitý a místy nudný Dům za všechny peníze. Hanks tady podle mě podává nejlepší výkon, který do té doby předvedl. A nuda? O tom se nedá mluvit. Seriozní drama, kde Tom ztvárnil namyšleného, ambiciozního "reklamáka". Takového ho neznám, takže jsem rád, že takovou roli vzal. Spolu se Žbluňk nejlepší Hanksův film, který do té doby natočil.(6.1.2012)

• - Když David (Tom Hanks) vystoupí z letadla a rozhlíží se po lidech, kteří drží cedulky se jmény, jeden drží jméno "Isolde" a druhý "Tristan", čímž film odkazuje na francouzskou legendu. (Cheeker)