Vůbec nic společného

Nič spoločné

Celkom nič spoločné

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 118 min

Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tentokrát jeho hrdina buduje slušnou kariéru v reklamní agentuře. Balí kočky, maká na nové zakázce a bojuje s rodiči, kteří se rozhodli k odloučení. Stává se jejich nedobrovolnou vrbou a zároveň začíná chápat, co má v životě smysl. Jako nějaké rodinné drama to úplně nefunguje, coby komedie to není o mnoho lepší. Romance je rovněž pomálu. Odlehčený mix, který nemá zrovna oporu ve scénáři, navrch si tvůrci nepohlídali přepálenou délku. Jednou stačilo!!(24.7.2017)

Rozhodně si nemyslím, že toto je nejhorší Hanksův film. Ba naopak. Mě se to líbilo více než trochu tupý, fraškovitý a místy nudný Dům za všechny peníze. Hanks tady podle mě podává nejlepší výkon, který do té doby předvedl. A nuda? O tom se nedá mluvit. Seriozní drama, kde Tom ztvárnil namyšleného, ambiciozního "reklamáka". Takového ho neznám, takže jsem rád, že takovou roli vzal. Spolu se Žbluňk nejlepší Hanksův film, který do té doby natočil.(6.1.2012)

Tuším, mám pocit, že jsem právě dnes večer měla naladěno na vlnovou délku tvůrců a tohle tak trochu jiné komediální drama mi sedlo, je totiž ze života, ten, kdo už něco podobného se svými rodiči prožil, pochopí.. Tom Hanks je tu úžasně užvaněný, působí přirozeně a po pravdě řečeno zcela mě okouzlil. Navíc mě bavilo sledovat vývoj hlavní postavy, jak se pracně a ztuha dostává k tomu, aby si vyzul chlapecké boty.. Úsměv a oči Bess Armstrongové si budu pamatovat..(26.3.2020)

• alex011

Tazko sa mi to hodnoti. Musim povedat ze som mal vazny ale vazny problem vydrzat pri tomto filme. Je to najnudnejsi film s Hanksom aky som zatial videl, ale este mi nejake zostavaju pozriet. Neskutocne nudne a pocas pozerania som nechapal k comu tento snimok vobec je. Dopozerat som sa donutil len z dovodu ze tam hra prave Hanks a nechcel som nejaky jeho film oznacit ako "odpad" (odpadom oznacujem snimky, ktore su pre mna nedopozeratelne). Za dopozeranie a za Hanksa davam * a druhu * za celkom pekny zaver, kde bola aspon nejaka pekna myslienka a za cast pred koncovymi titulkami, kde som sa prvy krat pocas filmu zasmial :)(15.1.2012)

• PetrJulian

Můj oblíbenec v tomto filmu totálně zklamal. I když za to vlastně ani nemohl - jeho výkon byl standardní, ale slabý byl film. Vše umocnila natažená dvouhodinová délka a podle mne nepovedený Hanksův dabing Ondřejem Vetchým, ten mi tam vůbec neseděl. A protože nemůžu v hodnocení zjemnit půlhvězdou, napíšu to sem - celkové hodnocení: 50%.(10.12.2011)

• - Když David (Tom Hanks) vystoupí z letadla a rozhlíží se po lidech, kteří drží cedulky se jmény, jeden drží jméno "Isolde" a druhý "Tristan", čímž film odkazuje na francouzskou legendu. (Cheeker)