Japonsko z výšky

• Francie Le Japon vu du ciel (více)
Francie, 2018, 3 h 35 min (Minutáž: 43 min, Alternativní 5x52 min)

Režie:

Xavier Lefebvre

Hudba:

Vincent Jacq

Epizody(5)

Tajemná historie, malebná krajina i zajímavá současnost země vycházejícího slunce. Dechberoucí cesta Japonskem nám odhalí úžasnou přírodu, každodenní život i tvář země na prahu 21. století. Postupně poznáme celou fascinující zemi v rytmu jednotlivých ročních období, od ostrova Hokkaidó na severu až po Okinawu na jihu. (Česká televize)

Recenze uživatele Pete k tomuto seriálu (6)

Japonsko z výšky (2018)

Vizuální klenot, který neklouže jen ve výšce nad povrchem, ale noří se i do hloubky lidských momentek. ()

Divoký sever (2018) (E01)

Hokkaido: jeřábi, potápěč fotograf, výrobci sýrů, správce onsenu, chov koní, tržnice v Sapporu, zpěvačky Ainu ()

Ze země sněhu do Tokia (2018) (E02)

Sever Honšú: odklízení sněhu z tratě vláčku v Cugaru, kuchař mnichů Šugendó, hostinská s recepty z tradičních místních surovin, chovatel lososů, pěstitel rýže, výrobce meteobalónů, prodavač na rybím trhu v Cukidži, malířka hory Fudži z lázní Sentó ()

Kolébka tradic (2018) (E03)

Střed Honšú: výrobce katan, umělecký zahradník, učednice na Gejšu Maiko, výrobce ručního papíru waši, pěstitel wasabi, získávání mořské soli historickou metodou, malá karatistka, učitel techniky ohňostroje ()

Země bohů (2018) (E04)

Jih Honšú a Šikoku: mladá obyvatelka Hirošimy, chovatel ústřic, poutníci na Šikoku, výrobce olivového oleje, hrnčíř z Bizenu, výrobce masek pro divadlo Kagura, instruktor paraglidingu nad písečnými dunami v Totori ()

Ostrovy pokladů (2018) (E05)

Kjúšú a Okinawa: milovník Onsenů v Beppu a provozovatelka jednoho z nich, pěstitel čaje, křesťanský profesor z Nagasaki, kněz ze souostroví Goto, ilustrátorka dětských knih, aktivistka na Okinawě, hlava klanu Monšú, potápěč na jeden nádech na Yonaguni ()