• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Robert Downey Jr. je momentálne v kurze a tak voľba obsadiť ho dáva zmysel, no zároveň to bola sj voľba správna, rola výstredného doktora a milovníka zvierat mu sadla. Celkovo obsadenie nejde hodnotiť inak ako pozitívne. Rovnako musím pochváliť slovenský dabing, ktorý sa vydaril a aj dabéri boli vybraný veľmi dobre (trochu zamrzela absencia Petra Kociša, ale ale aj Štefan Skrúcaný bol správna voľba). Horšie sú na tom vizuálne efekty, ktoré na dnešnú dobu veru neohúria. Rovnako tak príbeh je klišé, aj keď dobre prevedené klišé. Celkovo sa jedná o príjemne-priemerne strávený čas. Deti sa pri tom zaručene zabavia, a neurazí to ani dospelých, môže byť !(16.1.2020)

• Tom Hardy

Chtěl bych strašně vidět poradu, kde se řešilo, o čem to bude a někdo na konci s vážnou tváří prohlásil "a pak drakovi vytáhne ze zadku dudy" a všichni producenti začali tleskat a hodili na stůl 175 milionů. Ale to byl upřímně jen poslední hřebík do rakve filmu, který až obdivuhodným způsobem selhává ve vyprávění i střihu (obdivuhodným proto, že na něm opravdu nepracovali žádní idioti a rozhodně se nemohli vymlouvat na nedostatek financí). Nejbolestivější pohled je každopádně na Downeyho, jehož Dolittle je v zásadě neschopná postava nehodná sympatií a jindy charismatický sympaťák je tlačen do jakési podivné jacksparrowské polohy, ovšem bez potřebných hlášek i vtipných scén. Čistá bolest. Viděno v originále.(20.2.2020)

• tron

Režisér Texaského masakru motorovou pílou: Počiatku, producent Kým si spal a scenárista Opustenej s Katie Holmes uvádzajú... novú rozprávku. Ono, nebol to zlý nápad. Hollywoodsky návrat k legendárnej postave, ale ignorovanie filmov s Eddiem Murphym zo súčasnosti a naopak jej návrat do starého Anglicka a odklon od sitkomu smerom k veľkolepému trikovému dobrodružstvu? Prečo nie, bez debaty to malo potenciál na úspešnú rodinnú sériu s obrovskými rozpočtami. No, lenže to bol masaker. Na filme je vidieť radikálna prestrihanosť, výmena režisérov a rôzne iné ťažké zákulisné ťahanice a problémy. Už hlavná zápletka o otrave kráľovnej je úplne mimo. Scenár často nedáva zmysel, potenciálne skvelé vtipy sú zavraždené behom jedinej scény (márne som čakal, že z „Jeffa“ sa stane šťavnatá vedľajšia postavička), iné nápady sú WTF (jazdenie na pštrosovi alebo veverička považujúca Tommyho za vraha veveričiek, ale aj od tohto nápadu je čoskoro upustené a odchádza do zabudnutia). Miestami budete vyložene trpieť (ústredný zloduch Műdfly a jeho vojenský pomocník). Tempo je strašné, hlavne úvod je hrozný, trvá asi 40 minút, kým sa to aspoň ako-tak rozbehne. Potom, keď už sa zmierite s tým, že vás žiadny zázrak nečaká, tak sa čiastočne upokojíte, ale stále je to trochu ako keď vám vŕtajú zub a nakoniec vás to nebolí až tak, ako ste sa báli. Robert Downey je trápny, ostatní sú na tom ešte horšie (vrátane Antonia Banderasa, ktorý sa snažil, ale potom mu namaľovali obočie a bolo po Desperadovi). Čo sa mi vyložene páčilo? Výprava „pirátskeho“ ostrova a bláznivá akčná scéna s prepadnutím na mori. Už dávno som nebol na komédii resp. rodinnom filme, pri ktorého premietaní v kinosále panovalo také hrobové ticho. Občas zaznie dobrá hláška alebo sa tvorcom nejakým zázrakom podarilo vytvoriť asi štvorsekundový, relatívne vtipný nápad. Ale nebudete sa smiať, iba sa v lepšom prípade raz za 20 minút slabo pousmejete. Kino Považan NMnV 2020(19.1.2020)

• liskam

Točeno jako komedie... mě to ale přišlo spíše smutné. Tolik prachů tolik talentovaných lidí a nakonec taková nekonsistentní zbytečnost. Škoda(7.2.2020)

Cesta Tonyho Starka se po Endgame uzavřela, a tak si řekl, že si odskočí ke zvířátkům rozličných druhů a velikostí, s nimiž bude klábosit a bude je léčit svérázně po dolittlovsku. Člověk je po novém Lvím králi a zejména po Pí a jeho život zmlsaný, co se počítačově vytvořených zvířat týká, takže musím podotknout, že se v případě Dolittla mohli tvůrci přece jenom snažit o něco víc. Vedle toho mi přišla humorná stránka poněkud zmatená - došlo na okatě dětský, černý, ale i lehce fekální humor. Na druhou stranu jde však vesměs o pohodovou oddychovku, která v kině utíká, místy mile pobaví i překvapí, ale rozhodně nečekejte žádný hlubší příběh. Bonusovým bodem na závěr byla titulková píseň Original od Siy.(16.1.2020)

• kepiash

Je mi jasné, že cílová skupina ocení především pěkné barevné vizuální zpracování a spoustu roztomilých zvířátek. My starší ročníky bohužel už těžko přehlížíme různé nedotaženosti v ději a vývoji postav (proč například veverka Kevin, která plánovala pomstu, od tohoto záměru bez jakéhokoliv vysvětlení sama ustoupí a podobně). Ale třeba je chyba ve mně. Zatímco já v kině bojoval s tím abych neusnul, má přítelkyně na vedlejším sedadle vypadala, že se docela dobře baví.(27.1.2020)

• Vxxx

Downey Junior a jeho špatný, rádoby Welšský přízvuk dali na zadek už tam špatnému filmu. Je to už několikátý remake a dopouští se stejné chyby, jako všechny podobné filmy před ním. Rozumí Dolittle zvířatům, nebo ona rozumí jemu? Film se v tomhle koikrát neumí shodnout sám se sebou a tak raději pokrývá obě možnosti. Takže logika nikde. CGI bylo relativně dobré na pohádku pro děti. Příběh se vleče, humor nefunguje a ta děcka jsou dost špatní herci. U mě to zachraňovala občasná roztomilost nějakých zvířátek. Nic pro mě. 2*(5.2.2020)

KINO BENEŠOV - Hezky udělané, 3D nerušící. Humor i dobrodružství, to vše nový Dolittle má. Rozhodně lepší než Dolittly s Murphym. 77% (with J+A)(18.1.2020)

• silentname

Nakoniec som sa dočkal aspoň jemnejšieho prekvapenia. Hovorím, jemnejšieho, lebo ohodnotiť "Dolittle" ako dobrý film by bola urážka. Rozhodne to nemá kvality. Film je podľa mňa mizerne napísaný, nemá dobrú atmosféru, cesta nášho hrdinu a všetkých ostatných vám je úplne ukradnutá a necítim z toho filmu dokopy nič, čo by som nejako dokázal oceniť. Vtipy sú mizerné, herecké výkony chabé a film je tak ukrutne detinský, že mi vôbec nepriniesol dobrú náladu. Ale na druhú stranu nemôžem povedať, že by som pri filme bol vyslovene znechutený (možno s výnimkou jedného momentu) alebo nejako výrazne urazený spôsobom ako sa film prezentuje. Je to proste len nič nehovoriaci film s mizernou atmosférou. Rozmýšľam čo viac o tomto filme povedať. Povedzme si niečo o Robertovi Downeym Juniorovi. Prečo je v tomto filme? Rozlúčil sa s najväčšou rolou svojej kariéry a po "Avengers: Endgame" je toto film, v ktorom sa nám predstaví? Úprimne si myslím, že so svojou kariérou mohol urobiť niečo oveľa lepšie. Toto nepôsobí ako dobré rozhodnutie. Okrem toho by som povedal, že staré filmy s Eddiem Murphym mali v sebe viac čara. Boli vtipnejšie, sviežejšie a akosi lepšie na mňa fungovali. Tento film nemá z toho absolútne nič. Ani šarm, ani atmosféru, ani nejaké výrazne zaujímavé momentky, ktoré by som dokázal vyzdvihnúť. Jediné čo na ňom môžem vyzdvihnúť je asi to, že sa mi pri sledovaní neotváral nožík vo vrecku a dá sa na to pozerať bez toho, aby som musel odvracať zrak od obrazovky. Ale tak sa dá pozrieť veľa filmov. Takže to nič pozitívneho moc nevypovedá. Hodnotenie: D+(15.2.2020)

Svojský prepis známej knižky, ktorý sa mal šancu stať hitom na rozdiel od v tej dobe podobne superdrahej adaptácii z roku 1967. Táto kniha je zrejme čo sa týka filmových verzií prekliata ( výnimka v podobe filmu z roku 1998 s Eddie Murphym v hlavnej úlohe sa neráta, nebol natočená úplne podľa knihy ). Máme tu zrejme prvý drahý prepadák tohto roku, ktorý by zachránili minimálne pol miliardové tržby, čo sa zrejme ťažko stane. Od filmu treba čakať jedno, je primárne cielený na malého a mladého diváka a tak s ním tí starší budú mať pravdepodobne problém. Miestami trápne dialógy ( aj keď sa nájdu aj slušné hlášky ), herecké prehrávanie a množstvo CGI. Proste cirkus. Možno sa z neho časom stane kultovka, vďaka svojej svojráznosti, ako sa tuž neraz stalo viacerým flopom v histórii. Tento rok, to ale ešte nebude.(18.1.2020)

Rodinný film, který nenadchne ani neurazí, tak bych popsala příběh o Dolittlovi. Robert Downey Jr. si odskočil od Iron Mana ke zvířatům a překvapivě to spojení funguje. Na pohled je velice vážný, ale situace, do kterých ho dostává minulost z něj dělají zábavného člověka, který každou komplikaci vede s nadhledem. V tom mu pomáhají zvířecí přátelé, kteří se postarají o veškerou legraci kolem, ať už je to hlupá kachna, která si plete zeleninu s nářadím, nebo příliš bojácna gorilla, děsící se i malých dětí nebo vševědoucí papoušek. U některých scén jsem se opravdu hodně rozesmála, film je milý, dobrodružný, cílený hlavně pro menší diváky, kteří se rozhodně nudit nebudou. Za mě má velké minus záporná postava, kterou divák prokoukne hned na začátku, zároveň to má trochu průhlednou zápletku a konec, nestane se tam nic překvapivého. Mohli si odpustit scény s Antoniem Banderasem, za mě úplně zbytečná postava. Chápu, žese musela trochu objasni důležitost Dolittlovy zesnulé ženy, ale určitě by se to dalo vymyslet jinak, takhle je to až příliš dlouhé. Animace je ale na druhou stranu povedneá, vypadá realisticky, herecké výkony super, dětští herci příjemní na pohled. Shrnutí tedy zní, že je to příjemný oddechový film, u kterého se pobavíte, ale nemá čím zaujmout.(17.1.2020)

Je to milé, je to hravé, je to barevné. Film, který je opravdu koncipován spíše pro menší človíčky. Nicméně mi tomu chyběl jakýsi tomu jakýsi šmrnc. Jo, a opravdu hodně mi vadily ty skřeky alias mluvím zvířecky.(29.1.2020)

• M.i.k.e

pravděpodobně mělo jít o dobrodružnou rodinnou komedii a je otázka kdy se to tvůrcům vymklo z rukou a stalo se z toho to co to nakonec je.Je sice třeba ocenit,že Dolittle se snaží nepřešlapovat na místě a od samého začátku je poměrně přímočarý a do dobrodružství se vrhá téměř okamžitě,ale co je to platné,když většina věcí okolo nefunguje.Humor je z větší části spíš infantilní,akce taková digitálně sterilní a padouši se snaží být velmi evil,ale hrají spíš druhé až třetí housle.Kapitolou sama pro sebe je pak Robert Downey jr,který je tu tlačen do pseudo Sparrowovské polohy,ale nepřišlo mi,že by mu byla příjemná a že by ho natáčení nějak extra bavilo.Ani celkem ok vizuál se spoustou digitálních zvířat to nezachrání,jelikož už to dnes není nic co by vybočovalo...50%(23.2.2020)

Na kinoboxu tomu daly 1 z 10 a místní odborník , kterému se líbí tak jeden film s 1000 (asi příbuzný Spáčilové z Idnesu) píše jaká je to sračka realita je taková, že je to v pohodě koukatelné. Viděl jsem daleko horší rodinné filmy než tohle (Doktor Dolittle 3,4,5, nebo Ošetřovatel například). Mínus za cgi zvířatka, které jsou opravdu některé hodně hnusné (veverka vede) hned jsem si vzpomněl na tohle https://www.csfd.cz/film/268037-legenda-o-tarzanovi/komentare/. Zhruba 3-4 jsem se pousmál což je na tento tip komedií zázrak. Ten konec s tím drakem je ptákovina nevím jestli je dobrý nápad dívat se na to jak někdo vytahuje drakovi z prdele dudy a zbroje, ale zase pobavily ty mravenci to je taková blbost, že se tomu nejde nesmát. Ze zvířat baví jen husa a ara i ta veverka má ze začátku dobré hlášky. Takových 60 procent si to zaslouží.(17.2.2020)

• Arsenal83

Filmy kde rozprávajú zvieratá? Ďakujem, to ma nikdy neoslovilo a v tomto prípade ma neoslovila ani pôvodná verzia, takže nie je o čom. Snáď sa potešia aspoň deti, ktoré nikdy neboli v zoo. Najpozitívnejším atribútom filmu je to mega herecké obsadenie, ktoré si môžete prečítať v popise čsfd pod položkou Hrají. Žiaľ toto obsadenie je okrem Downeyho len v hlasoch zvierat.(18.1.2020)

Přemáhám se k těm třem hvězdám a to hodně. Pohádka spíše pro mladší, odpovídal tomu humor. Na Downeyho ale tak trochu nedám dopustit a proto nechcu film moc zhazovat, protože jsem si ho posral sám svým stupidním omylem účastnit se českého dabingu. Pak se bohužel člověk až na konci filmu dozví, co za jména tam dabovaly. To mi je ale už hovno platný, že tam daboval Cena, Holland, Rami Malek a spol, když jsem tam měl nějaké české pleby. Chce to druhý pokus.(18.1.2020)

Zapomeňte na uvadajícího Eddieho Murphyo, takhle komunikují zvěrolékaři se svými pacienty v jednadvacátém století. Efekty nadupaný pestrobarevný kolotoč, něco jako když králíček Petr absolvuje na lodi pirátů z Karibiku cestu kolem světa za osmdesát dní…..jo a to bárku kormidluje Tony Stark. Vizuál, akce, celorodinná zábava, jednoduchý, ale účelný humor….děti (dejme tomu starší šesti let) budou nadšené, rodiče nebudou postávat opodál. Eddie Muprhy je mrtev, ať žije Robert Downey Jr..(4.2.2020)

Evidentně cíleno na výrazně mladší publikum, to ale neznamená, že je jedno, jestli to je nebo není dobrý film. A tohle není dobrý film. Downey se nudil, scénář vznikal za chodu, režisér většinu času nebyl přítomen. Pak dokresili zvířátka, nějak to sestříhali a vyslali do kin s přáním, ať se na to co nejrychleji zapomene. 🐵🦝🦊🐯🐭🐻🦉50%(9.2.2020)

• Wancohoff

pre deti do 8 rokov... prilis trapny humor, nepodarene cgi. a ani tie zvieratka neprisli milé ale otravné. 25%(18.2.2020)

• KHkomiks

Myslím,že tenhle film letos předčí jedině muzikál kočky. Možná se i na tu sračku podívám, když si něco šlehnu a posbírám odvahu. Komerční sračka se zaprodaným Downeym a kupou mizerných CGI zvířat,kde by i šestnáct let starý Garfield zapadl. Tento rok se vyhazovaly velký prachy za píčoviny,tak doufejme ,že Hollywood pořádně prodělá, aby si rozmyslel,co vypustí do světa.(24.2.2020)

• CaptainCzech

Tak tohle byl průser, trailery slibovali vtipnou akční jízdu s Downey Jr. a zvířatama, ale tenhle film neměl pro dospělého člověka vůbec nic. Ano pokud vám je max. deset let budete naprosto odvaření, ale jinak bída. Začátek vypadá přitom nadějně, animovaný úvod kde vysvětlují Dolittlův původ je pěkný, ale tím to končí a jde to po hlavě do prd.le. Trapno humor, absolutní předvídatelnost příběhu, špatné a otravné charaktery postav (lidské (hlavně klučík co se přifaří k Dolittlovi) i zvířecí (snad všichni kromě šamanskýho psa a ledního medvěda, který ale nemají skoro žádný prostor) a navíc nuda (jestli jsem se uchechtl tak 5x za celou dobu, tak je to moc). Bohužel tu připravili Dolittla o tu jedinečnost mluvit se zvířaty ještě před polovinou filmu a to je opravdu dost smutný. Ani se mi víc k tomu nechce psát, páč na tohle chci co nejdřív zapomenout. Jediný důvod proč nedám Odpad! je to, že jsem to dokoukal a nechtěl jsem vrátit vstupný. :D Plus Downey Jr. je sympaťák a i kdyby hrál v sebe větší kokosárně, tak alespoň tu jednu dám.(18.1.2020)

<< předchozí 1 2 3