• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Skvělá komedie, nejen pro děti (je tu dokonce i vtip na Star Trek) aneb žádné dítko v kině nebylo, a přitom tomu lehkou infantilnost prostě musím vyčíst, ale jinak je to skvělá ukázka toho, jak se Robert Downey Jr. zhostil jiné role než Iron mana a zjevně si to užil...Stejně tak je perfektní upír ze Stmívání Michael Sheen, coby hlavní záporák. Děj je trochu jednodušší, ale skvělá animace (zjevně dělaná pro 3D) a doslova vodopád různých lidských i zvířecích vtípků to dostatečně vyvažuje. SPOILER - a naprosto mě dostal drak (tedy dračice, to jsem vůbec nečekal), navíc mluvící a kladná postava (to neměl ani Hobbit) - i když byl de facto okopírovaný právě podle Šmaka... Ovšem věčná škoda, že to ve špalíčku bylo jen v češtině, protože zvířata namlouvá doslova plejáda hvězd od Seleny Gomez až po Ralpha Fiennese a mnoho dalších - ale právě proto jednu hvězdu přidám, protože vidět to v Eng. ve 3D, jistě bych za pět dal...viděno v kině ve 2D (cze.)...90% (a nevynechte potitulkovou scénu :-))(28.1.2020)

• psychoJoa

Zúčastnila jsem se, stejně jako Dolittle, nebezpečné výpravy na český dabing do kina a ... je to velké zklamání. Českému dabingu můžu vytknout jen umělost zvuku a nepovedený překlad, který například z "husí kůže" udělal kachninu (to mi moc vtipné nepřišlo). Ale teď k tomu, proč je film špatný, NEHLEDĚ na dabing. Podle mě se jedná o film, který je příliš primitivní i na 6-leté děti. Děj nemá návaznost, je nelogický, nedotažený, nesmyslně odbočuje... a bez sebemenšího pochopení všechno dobře dopadne. A ne, nehaním tento výtvor jen tak. Byla jsem opatrná a na základě ostatních komentářů šla bez vysokého očekávání na skvělého Downeyho. Ale i bez očekávání přišlo (velké) zklamání, málo Downeyho a primitivní slátanina bez jakéhokoliv obohacení. Tohle se opravdu nepovedlo a Robert to nedokázal zachránit, i když byl tím nejlepším, co film nabízí. A i když v originále dabují kapacity, pro mě by to celkový dojem z odfláknutého děje stejně nezachránilo!(30.1.2020)

Robert Downey Jr. si povídá se zvířátky a občas je to i sranda. Pro rodinný film rozhodně rozumnější volba než kdejaký animák.(9.2.2020)

Obaval som sa,ze ako dopadne tento remake,no som spokojny a aj prekvapeny z vysledku,vtipna,mila,pohodova,rodinna a pekna zalezitost,ktora pobavi nielen deti,ale i dospelych,Robert Downey Jr. tradicne vyborny,zvieratka boli super,pribeh bol taktiez bezchybny a celkovo to nie je ziadna kopirka starej verzie,prave naopak,viac-menej je to uplne nieco nove...:-)(18.2.2020)

Robert Downey Jr. je momentálne v kurze a tak voľba obsadiť ho dáva zmysel, no zároveň to bola sj voľba správna, rola výstredného doktora a milovníka zvierat mu sadla. Celkovo obsadenie nejde hodnotiť inak ako pozitívne. Rovnako musím pochváliť slovenský dabing, ktorý sa vydaril a aj dabéri boli vybraný veľmi dobre (trochu zamrzela absencia Petra Kociša, ale ale aj Štefan Skrúcaný bol správna voľba). Horšie sú na tom vizuálne efekty, ktoré na dnešnú dobu veru neohúria. Rovnako tak príbeh je klišé, aj keď dobre prevedené klišé. Celkovo sa jedná o príjemne-priemerne strávený čas. Deti sa pri tom zaručene zabavia, a neurazí to ani dospelých, môže byť !(16.1.2020)

• Kinison

Animace zvířat neoslnila, příběh nenapínavý a zmatený, nezaujalo. Děti z toho taky nebyly nijak nadšené.(19.1.2020)

No jistě, dát plný počet hvězdiček je zavádějící, ale dávám to proto, že filmů na které mohu vzít děti 8, 14 a taky se u toho zabavít je tak zoufale málo, že si to ty hvězdy zaslouží, nenudili jsme se celých 100 minut a budu-li hledat umění půjdu do jiné kategorie než rodinný film.(20.1.2020)

80%(4.2.2020)

Dobrá volba vrátit Dolittla zpět ke kořenům, tedy do Anglie konce 19.století...Hlavně pryč od pitomého Eddieho...Není to čistá komedie a to je dobře...Je tam i smutek, smrt, a hajzlíci, ale zároveň i láska, dobrodružství, fantazie a přátelství...Přesně o čem je život a to by si měly děti pamatovat a učit se, protože primárně pro děti je film určen...I když se pobaví i dospělí, to ne, že né...Např. my jsme v kině potkali Jarka Nohavicu který šel se ženou na film taky...Jo a ještě musím vyzdvihnout výkon Roberta Downeyho,Jr. ...Za mě 85%(10.2.2020)

Je pravda, že jsem šla na film jen proto, že tam hraje Robert Downey Jr.. Každopádně film se mi líbil, moc jsem nevěděla co od příběhu čekat, ale nakonec spokojenost, ráda se podívám znovu.(16.2.2020)

Odpočinkovka pro rodinu u které se člověk tu a tam zasměje. Žádné extra výkony, ale pokud bych měl haranta, tak bych si neprohnal kulku hlavou, kdybych s ním na tohle musel koukat, tak asi tak.(18.2.2020)

Co jsem čekal to jsem dostal. Chválím a doporučuji. Originální a lepší než pokus s Murphym.(17.1.2020)

• ESNYR

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.(18.1.2020)

Pohodový film. Neohromí, ale ani nezklame. A některá zvířátka jsou dost roztomilá. Příběh se snažil být rozmanitý, ale ve výsledku byl spíš o ničem. Klidně by stačila nějaká jednoduchá zápletka poblíž jeho domku se zahradou.(20.1.2020)

Na film jsem díky jedné recenzi na nejmenovaném webu (dostal 1/10) šel s tím, že je to absolutní sračka. A byl jsem příjemně překvapen. Některé pasáže, které ve zmiňované recenzi pán popisoval jako nesmyslné, vlastně smysl dávali... Jen on asi nedával pozor 😄 Každopádně ano, není to nějaký extra dobrý film, v rámci možností které daná látka přináší se ale jedná o fajn podívanou. Pohádka pro děti, při které jsem se párkrát hezky zasmál (vložená scéna s “vyvolenou” muchou) a svižně mi to utíkalo. 👍 Obecně miluju zvířata, a taková parta by se mi doma líbila 😅(22.1.2020)

Film o který asi nikdo moc nestál a člověk hned po shlédnutí pochopí proč.Dolittle je ujetá rodinná hovadina s příšerným zpracováním(CGI je někdy až do očí bijící) a zvláštním scénářem.Film totiž neví jestli chce svým humorem cílit pouze na děti nebo se zaměřit i na dospělejší diváky.Díky tomu tak film přinese několik WTF momentů které ve finále nepochopí ani ti starší.Lidi co si mysleli že to zachrání aspoň ten nadupanej casting budou vyvedení z omylu.Známé tváře jsou tady utopeny v divně vypadajících CGI zvířatech a jejich hlasy zrovna dvakrát neoslní.Co se týče Roberta Downeyho Jr. tak ten tady hraje to samé co hraje v posledních cca 10 letech a mě už to upřímně moc nebere.Pro mě je tak Dolittle ve finále fajn rodinné béčko které se se svou kvalitou dá označit za normální průměr.Zázrak se nekoná a doufám že Downey si zas začne hledat trochu věrohodnější role ve kterých zase ukáže že umí hrát,tady to totiž opravdu nedokázal.(16.1.2020)

Downey si roli střihl opravdu povedeně, připomíná mix IronMana se Sherlockem. Očekávaje pohodovou podívanou pro celou rodinu jsem dostal film s častými humornými vložkami, slušně odsýpajícím dějem a luxusním obsazením - byť tedy zhusta v podobě zvěře. Bude to holt chtít vidět i originání verzi bez dabingu. Řekl bych, že každý, kdo na to půjde do kina s jinými úmysly, než jen hledat chyby (zdravíme pana Fuku), tak bude spokojen. Děti i rodiče.(17.1.2020)

• Fajolo

Nechápem, prečo v Hollywoode natáčajú filmy pre deti ľudia, ktorí už dávno nie sú deťmi a nepamätajú si nič z detských pocitov. Deťom potom ponúkajú infantilnú verziu filmu pre dospelých. Ak je nejaký scenár akčného trháku veľmi hlúpy, natočia ho ako film pre deti. Vynechajú explicitné násilie (no násilie tam ostane) a pridajú "vtipné" momenty, ktorých pointu deti nie sú schopné pochopiť. Sarkastické dialógové prestrelky a odkazy na iné filmy sa dospelým zdajú smiešne, ale deti sa im smejú len preto, že napodobujú správanie dospelých. Dokonca sa obávam, že za hyperaktivitu dnešných detí môže aspoň čiastočne aj rýchly strih a akčné tempo detských filmov. Teda časti detských filmov, ale tej, ktorá sa k deťom dostane najčastejšie.(26.1.2020)

• Daniel2003

To bylo tak strašný, že jsme si po odchodu kina museli dát pořádnej kebab na zlepšení nálady😂! Ne vážně. Tady se někde stala tak obrovská chyba a asi to bylo tím neveselým střídáním scénáristů a tvůrců obecně, ale tohle je tak šílenej patos, že by to přece normální průměrnej režisér nemohl nikdy natočit. Scénáristicky úplně nonsense nesmysl, režie nulová, vizuálně neuspokojivé, hudba průměrná, děj neuvěřitelně mizerně zpracován a ten největší tahák filmu - RDJ - se tady teda vůbec nevytáhl. Netvrdím, že za to může tolik on, protože neměl co hrát, ale na to, že to měla být jeho dobrodružně nadupaná one-man show, která měla odstartovat kariéru po roli Ironmana, tím naopak klesl hned na samotné dno. Nehrál špatně, to u něho ani nejde, ale nehrál ani dobře, protože neměl žádný prostor pro nějaké budování postavy a ani emocí. Ve výsledku se tak jedná o brutální zklamání, ale nenechte se zmást. Nebyli jsme po kině otrávení, naopak jsme se řezali smíchy nad debilou tohohle filmu a asi ještě dlouho budem. A mimochodem...zavřít tvůrce českého dabingu k tomuhle filmu na doživotí, protože takovouhle prasárnu jsem v kinodabingu ještě nikdy neviděl. Nesmyslně přeložené dialogy, naprosto nulový lipsing, špatně obsazení dabéři v čele s Jiřím Dvořákem, který se na Downeyho v téhle roli tak brutálně nehodil, že jsme se všichni shodli, jak by téhle Downeyho póze zase sedl Aleš Procházka, který ale z nějakého důvodu vůbec nebyl ve výběru. Nechutná práce a doufám, že to ještě bude mít dohru.(17.1.2020)

Na prekvapene veľmi zaujímavé spracovanie. Robert Downey Jr. v trochu inej úlohe, na akú sme zvyknutí a zvládol bez ťažkostí. Plno humorných scén, zaujímavé animals postavičky, dejovo ľahko plynúce, schovaté aj ústredné náučné myšlienky. Film nesklamal, minutáž filmu plne vyhovuje. Veľmi príjemná zábava. Mňa akurát sklamalo, že tento film sa nepremietal aj v originálnom jazyku, trošku mi ten výber slovenských dabing hercov u niektorých postavičiek vadil. A ta finálna pieseň stojí za vypočutie 👍(17.1.2020)