Dolittle

• USA Dolittle (více)

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem, a zároveň ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. Početný tým bude potřeba, protože Dolittle má před sebou nebezpečí, na která není ani trochu připraven, a v patách mu chvátá banda nepřátel, která chce jeho plán na záchranu královny za každou cenu překazit. (CinemArt)

Bozvav

Takové to mohlo být krásné dobrodružství a tak to zmmršili. Debilnější scénář už jsem dlouho neviděla, střih taky nic moc, hudba děs. Ale úplně zatratit to nelze, neb zvířátka jsou krásná, jisté poselství to v sobě také má (tím nemyslím nežrat dudy).Downey se na tu roli absolutně nehodí a bylo vidět, že se v ní ani necítí dobře. Za mne dvě za zvířátka. ()

CaptainCzech

Tak tohle byl průser, trailery slibovali vtipnou akční jízdu s Downey Jr. a zvířatama, ale tenhle film neměl pro dospělého člověka vůbec nic. Ano pokud vám je max. deset let budete naprosto odvaření, ale jinak bída. Začátek vypadá přitom nadějně, animovaný úvod kde vysvětlují Dolittlův původ je pěkný, ale tím to končí a jde to po hlavě do prd.le. Trapno humor, absolutní předvídatelnost příběhu, špatné a otravné charaktery postav (lidské (hlavně klučík co se přifaří k Dolittlovi) i zvířecí (snad všichni kromě šamanskýho psa a ledního medvěda, který ale nemají skoro žádný prostor) a navíc nuda (jestli jsem se uchechtl tak 5x za celou dobu, tak je to moc). Bohužel tu připravili Dolittla o tu jedinečnost mluvit se zvířaty ještě před polovinou filmu a to je opravdu dost smutný. Ani se mi víc k tomu nechce psát, páč na tohle chci co nejdřív zapomenout. Jediný důvod proč nedám Odpad! je to, že jsem to dokoukal a nechtěl jsem vrátit vstupný. :D Plus Downey Jr. je sympaťák a i kdyby hrál v sebe větší kokosárně, tak alespoň tu jednu dám. ()

Olík

Zapomeňte na uvadajícího Eddieho Murphyo, takhle komunikují zvěrolékaři se svými pacienty v jednadvacátém století. Efekty nadupaný pestrobarevný kolotoč, něco jako když králíček Petr absolvuje na lodi pirátů z Karibiku cestu kolem světa za osmdesát dní…..jo a to bárku kormidluje Tony Stark. Vizuál, akce, celorodinná zábava, jednoduchý, ale účelný humor….děti (dejme tomu starší šesti let) budou nadšené, rodiče nebudou postávat opodál. Eddie Muprhy je mrtev, ať žije Robert Downey Jr.. ()

Rathalos

Obaval som sa,ze ako dopadne tento remake,no som spokojny a aj prekvapeny z vysledku,vtipna,mila,pohodova,rodinna a pekna zalezitost,ktora pobavi nielen deti,ale i dospelych,Robert Downey Jr. tradicne vyborny,zvieratka boli super,pribeh bol taktiez bezchybny a celkovo to nie je ziadna kopirka starej verzie,prave naopak,viac-menej je to uplne nieco nove...:-) ()

KHkomiks

Myslím,že tenhle film letos předčí jedině muzikál kočky. Možná se i na tu sračku podívám, když si něco šlehnu a posbírám odvahu. Komerční sračka se zaprodaným Downeym a kupou mizerných CGI zvířat,kde by i šestnáct let starý Garfield zapadl. Tento rok se vyhazovaly velký prachy za píčoviny,tak doufejme ,že Hollywood pořádně prodělá, aby si rozmyslel,co vypustí do světa. ()

Hapretor

Jsem infantilní a rád koukám i na animované filmy ... v mém věku by mi mohl někdo říct, že je to "divné" ... ale tohle dílo je i mě fakt moc ... nedokoukal ... nuda ... ()

johnywalker

Jeden z těch filmů, který se nedá hodnotit úplně s vážným přístupem. Rozhodně nejde o nějaké filmové veledílo, které má oslnit příběhem nebo myšlenkou. Co však ale nabídnout může, je přehlídka velkých jmen (ať už před kamerou nebo v podobě digitálního zvířátka) a úžasná vizuální stránka. Ve výsledku jde o rodinnou, příjemnou komedii, u které se průměrný (a hlavně nenáročný) pětadvacátník párkrát zasměje a několikrát ušklíbne, že to bylo laciný. ()

BOURQUE

Celé to Bohužiaľ dopadlo tak, ako to väčšina filmových nadšencov predpokladal. O celom príbehu (a filmu) máme jasno už po pár minútach, takže už nás nič neprekvapí (hlavne záver, keď z ničoho nič sa zase objavia hlavné postavy v kráľovninej spálni). Keď som pozeral na celú tú výpravu, tak mi v hlave motala jedna otázka. Prečo tá veľká snaha podobať sa k moderným (vo väčšine prípadov v podstate nevydareným) kúskom, ktoré vznikli v štúdiu Disney? Animácia ničím „veľkolepá“ – na podobné kúsky sme už zvyknutý. Každopádne, v kine alebo v UHD rozlíšení to bude mať svoje čaro. Jednotlivé zvieratá sa pomerne rýchlo dostanú blízko k vášmu srdci, ale tá spolupráca medzi nimi funguje len občas. Robert Downey Jr. v roli Dolittle kombinuje prvky, ktoré použil aj u T. Starka a S. Holmsa. Takže, keď niekto čaká od neho niečo iné, bude sklamaný. Na otázku, že či sa hodí na roli Dolittle, musí každý divák odpovedať sám (pozor, v žiadnom prípade neporovnávať s E. Murphy!). Ostatné živé postavy bez väčšej sily (ani A. Banderas, ani M. Sheen nejako nevedeli film posunúť dopredu). P.S.: Post scéna s M. Sheenom v danej forme bola zbytočná. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

pilarius

Myslím si, že to jako pěkná pohádka pro děti funguje dobře. Smích úplně nechybí. Kategoricky to měli ale natočit jako animák, a to ideálně tím nádherným stylem animace, který byl na začátku. Pak by to bylo naprosto perfektní a 3D zvířátka by nebila do očí ani herci by nemuseli koukat do prázdna. Strašná škoda. ()

helloween93

Dolittle s Downeym Jr. v mé filmografii má speciální místo, protože jednoznačně vede jako snímek, který mi trvalo nejdéle dokoukat. Mám totiž pravidlo, že rozkoukaný film dokoukám, no a u Dolittla mi to trvalo asi 4 měsíce. První polovina mi totiž brutálně nebavila a fakt jsem denně dával třeba 2 minuty (nejbrutálnější to bylo před polovinou filmu). Pak jsem prostě k filmu sednul a dokoukal ho do konce. A musím říct, že druhá půlka ani nebolela, děj se rozjel a zvířecí parta s Dolittlem pátrala po stromu poznání. Celkově jde však o slabou variaci na doktora mluvícího se zvířaty, která vlastně asi ani neměla vzniknout, protože nebyl důvod. Film se stihl i v covidovém roce 2020 stát největším finančním propadákem kino sezóny a prsty v tom měl Universal. Film měl brutálně vysoký budget a nemohl se zaplatit. A Downey opět dokazuje, že mimo Marvel je marný (Sherlock je vyjímka potvrzující pravidlo). 2* ()

lemonova

Je to ohromne milé a viem si predstaviť, že ako decko by som to žrala. Do žiadnej filmovej klenotnice by sa asi Dolittle nehodil, ale napríklad mucha, ktorá uverila v zázrak, bola chutná. Doslova :)) ()

geek.ondra

Ujetá hovadina se špatnými triky, ubohým scénářem a nudnou režií. Downey předvádí svůj nejhorší výkon v kariéře a "bohaté" hlasové obsazení je spíše k pláči. Zasloužený malinový propadák. 3,5/10 ()

B.Wilde

Je pravda, že jsem šla na film jen proto, že tam hraje Robert Downey Jr.. Každopádně film se mi líbil, moc jsem nevěděla co od příběhu čekat, ale nakonec spokojenost, ráda se podívám znovu. ()

Luisis

Nechápu to nízké hodnocení tady. Jje jasné že cílovka pro tento film je prostě nízká ale i přes to jsem se skvěle bavil.Český dabing jako vždy super a jen mi spadla brada, když jsem viděl závěrečný titulky a kolik lidí se na filmu podílelo - 70% ()

Mianelia2050

Skvělý film. Dávám pět hvězdiček protože miluju slavné anglické pohádky a tohle je jedna z nich. Ještě s výborným obsazením Roberta Downey Jr. Velmi vtipné, hezky zpracované a nemá to podle mého názoru chybu. Jen tak dál Roberte :) doporučuji, velmi se pobavíte. Vy, co jste na tomto filmu v kině nebyli nebo jste ho prostě neviděli, neměli byste ho hodnotit podle popisku, či obrázku. Ale nu což, každý má svůj názor :) hudba dobrodružná, zvířata roztomilá. ()

figliar

Nový Dolittle nepôsobí tak lacno a trápne ako film z 90tych rokov s Eddiem Murphym, ale aj tento film má svoje nedostatky. A veľké. Downey sa síce snaží zachrániť nie príliš podarený scenár, ale iba celý film bezducho behá a hláškuje. Zrejme preto, že ani nieje čo zachraňovať. Táto naoko sa tváriaca rodinná komédia, plná hlúpostí a nezmyslov ale rýchlo odsýpa a na jedno pozretie, keď nemáte nič iné na pláne, úplne stačí. ()

tranquill

"Bonzáci jsou sviňáci!" Vtipná, poloanimovaná dobrodružná komedie. "Držím mu pírka. Já zas drápy." A mně se líbila. "No, ty kráso!" ()

rublik05

Pokud se budu na film dívat pohledem malého dítěte, tak budu asi maximálně spokojený. Krásné a roztomilé zvířátka, kvalitně zpracované CGI efekty a triky. Zvířátka jsou dokonce celkem vtipná, některá víc, některá míň, přesto určitě srdce malého dítěte zaplesalo blahem. Jestliže se budu na snímek dívat střízlivýma očima, tak budu velmi nemile překvapen. Efektům není víceméně co vytknout, tady je vše v pořádku a na zvířata a okolí se dobře kouká. Scénář je ovšem jiná liga, když pominu různé dějové nelogičnosti a chyby, nemohu se zbavit dojmu, že po této stránce je film neuvěřitelně odfláknutý. Totéž kamera, chaotické záběry a střihy snímek velmi kazí. Výkony herců by se daly hodnotit víceméně jako silně podprůměrné, což je vzhledem k účasti Roberta Downeyho Jr. nepochopitelné. Celkově na mě film působí hodně dětinsky, je poměrně nekvalitně natočený a hlavně nechápu, proč se tak vysoký rozpočet rozházel za kostýmy, barvičky, atd. a ne za kvalitní scénář a režii. Dětskému publiku nový Dolittle jistě udělá radost, dospělému však dle mého názoru nic výjimečného nenabídne. 5/10. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)