Bolest a sláva

Dolor y gloria

Pain & Glory

Bolesť a sláva

Španělsko, 2019, 108 min

Na mě příliš typický Almodóvar, spíše pro jeho vyznavače. Banderasova fyzicky trpící postava vysloužilého režiséra spomíná na dětství s matkou Penélope (nejhezčí, poetická část filmu) a potkává se s lidmi, důležitími v jeho pozdějším životě. Almodóvarovsky hezky barevné, v pocitových střípcích autobiografické, další zajímá role pro Antonia, a stejně mě to nechalo chladným. I přes myšlenku, že tím nejhezčím na životě jsou filmy. [Cannes](20.5.2019)

Jako každý film od Almodóvara, ani tento není výjimkou a je svým způsobem opět dost zvláštní. Některé rozhodnutí ve filmu jako divák příliš nechápete, ale lidé jsou různí. Na konci se potom elá skládanka pěkně spojí a najednou to začne dávat smysl.(9.4.2019)

Nový Almodóvar…čekáte drama, máte kapesník připravený v tašce. Poloprázdné kino na předpremiéře, pět Španělek řadu před vámi. Najednou anatomie, nákresy páteře, wtf ..?! Zívnutí, aha, něco jako terapie, ale jak film pokračuje, přistihnete se, že napovídáte hercům, co by asi tak mohlo být dál…slzy tečou proudem, kapesník v nedohlednu, najednou…cože ? Vypravěč každý coulem. A ty slzy ? to bude asi tím dnešním úplňkem…(18.5.2019)