Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Denník princeznej je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)(13.1.2018)

• Shit

nic moc, ale víc jsem ani nečekal. celej film vypadá jako zdrcnutá telenovela do dvou hodin a i ty dvě hodiny jsou hrozně moc, sice je pěkný že tvůrci se snažili vložit do filmu co nejvíc trapasů aby to bylo maximálně vtipný, ale většinou se jim to naprosto nepovedlo a vypadalo to spíš dost trapně. a co se týče originality, která by to mohl aspoň trochu zachránit, o tý se tady snad ani nedá mluvit. Je to hodně průměrná romantická komedie, ale koukat se na to ještě dá(16.4.2005)

• Sheldra

Je mi jasné, že u některých filmů se po divákovi očekává, že přepne spínač myšlění do polohy "off" (má-li nějaký spínač, pochopitelně), leč i tento úkon by měl být vyvážen nějakou protihodnotou - například mimořádnou zábavností snímku nebo dechberoucími efekty. Tady jsem se dočkala jen nutkání ke zvracení. Jediným kladem téhle trapárny je fakt, že proslavila Anne Hathaway. Jinak navrhuju úředně zakázat!(16.4.2010)

Dívám se na to z jiného pohledu. Já sama za sebe, ve svým věku a se svým rozumem :) bych dala 1*. Ale z pohledu jiné třináctileté, čtrnáctileté holky, pro které je tento film vlastně natočený bych řekla, že by taková holka dala 4 a víc hvězdiček, jelikož film splňuje všechny požadavky tohoto věku: lásku, vtip, úchvatného kluka, chudinku co se promění v krásku, království či něco honosného a samozdřejmě záporáka. Tohle těm náctiletým holkám přece stačí. Pro ně je tento film vážně dobrý. Mě osobně se líbil jen trochu, akorát Julii Andrews považuju za "herečku" a dámu, ta se mi ve filmu vážně líbila.(3.1.2008)

• C0r0ner

Marshall mě velice nenadchl s Pretty Woman a o pár let přišel s podobnou sračkou, při jejímž sledování jsem takřka cítil, jak mi klesá (už tak nízké) IQ. Usmál jsem se jednou, když princezna rozmlátila skleničku, ale zbytek filmu jsem jenom oněměle trpěl. Zpětně si nedovedu představit, proč jsem si kurva pouštěl dvojku. Ta už hraničila s eutanazií. 15%(25.11.2016)

• - Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)

• - Ve filmu musela mít Anne Hathaway, ještě před proměnou do následnice trůnu, umělé obočí. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)

• - Scéna s pošmyknutím na školskej tribúne bola nehoda. Počas scény, kde sú Mia (Anne Hathaway) a Lilly (Heather Matarazzo) na tribúne, Anne Hathaway náhodou spadla. Režisérovi sa to ale páčilo natoľko, že to nakoniec vo filme nechal. (Raccoon.city)