• Xavi6

Další Americká ptákovina. Člověk si myslí, že když se natočí klasická Americká komedie s celkem zajímavým dějem, že se z toho stane naprosto originální film. Omyl, je to furt ta stejná písnička, někdy si říkám i ztráta času. Dvojkou se nikdy nic nezpravý, takže tu máme dohromady dva filmy o tom stejným, o ničem.(2.11.2011)

Pubertální limonáda, která je tak předvídatelná jako výsledek vyšetřování AC Sparta v souvislosti s korupcí. Ale i tak by se to dalo přežít, kdyby to netrvalo skoro dvě hodiny...o třicet minut, pár namyšlených roztleskávačských fiflen, playboye a kluka od vedle, kteří se nečekaně utkají o srdce rádobyzošklivkovatělé Anne Hathaway (která ani omylem v devatenácti na patnáct nevypadá) méně, a bylo by to i na tři hvězdy. Jenže se to nestane, vše běží jako na drátkách přesně v osnově teen komedie a dívčího románu, včetně sympaticky tvrďáckého čehosivícnežjenřidiče Hectora Elizonda. Ale musí se nechat, že Garry Marshall je dobrý řemeslník - těm předvídatelným vtipům jsem se chtě nechtě musel smát. Jenže i tak mi nezbývá než si povzdechnout nad tím jakými rolemi se "skví" podzim kariéry úchvatné Julie Andrews a nad tím co musí po skvělém OST k Ostrovu Hrdlořezů za zakázky brát John Debney... 50%(23.4.2005)

• dinsdale

Kdysi jsem byla fanynkou celé knižní série o princezně z Genovie, knihy byly plné lehkosti a sebeironických hlášek. Byla jsem zvědavá, co s předlohou provede hollywoodská mašinérie, a samozřejmě, do filmu se dostala jen ta největší klišé a stala se z toho taková patetická slaďárna jakých jsou stovky jiných. Škoda, přeškoda.(29.1.2008)

• Shit

nic moc, ale víc jsem ani nečekal. celej film vypadá jako zdrcnutá telenovela do dvou hodin a i ty dvě hodiny jsou hrozně moc, sice je pěkný že tvůrci se snažili vložit do filmu co nejvíc trapasů aby to bylo maximálně vtipný, ale většinou se jim to naprosto nepovedlo a vypadalo to spíš dost trapně. a co se týče originality, která by to mohl aspoň trochu zachránit, o tý se tady snad ani nedá mluvit. Je to hodně průměrná romantická komedie, ale koukat se na to ještě dá(16.4.2005)

• Torgal

Príšerne dlhé a nedostatočne zábavné, ale aspoň neurážajúce. Anička tiež nie je veľkým lákadlom (na to je priveľmi dievčenská), takže film ťahajú hlavne vedľajšie postavy jej babky a šéfa ochranky. Prerodov škaredého káčatka na krásnu princeznú tu už ale bolo neúrekom a tento počin nijak z radu nevybočuje. To najzaujímavejšie čo film ponúka je pohľad na to, ako začínala dnes už Oskarová Anne Hathaway. 5-/10(3.1.2015)

• - Ve scéně v závěru filmu, kdy je Mia (Anne Hathaway) s Michaelem (Robert Schwartzman) na zahradě, si dává Michael ruku za záda. Hned v dalším záběru ji však má podél těla a dává ji za záda podruhé. (Mr.Hudson)

• - Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)

• - Večer, kdy si Mia (Anne Hathaway) povídá se svým kocourem, je slyšet, že zamňoukal. Přitom však neotevřel ústa. (Mr.Hudson)