Deník princezny

Princess Diaries, The

Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

Ač jsou kvality Deníku princezny oceněny tak malým množstvím procent, patří k mým oblíbeným komediím, a nedám na ni dopustit:) Myslím, že je vysoce podhodnocena. Děj a scénář sice obsahuje nějaké ty žánrové chybky, ale jinak je vše podáváno velmi příjemně, lehce a nekřečovitě. Vtipné scénky (výuka Mii či slavnostní večeře), množství hlášek a výborné herecké výkony roztomilé Anne Hathaway, která zcela skvěle a přirozeně zapadla do role třídní myšky, která se promění v krásku, a Julie Andrews v roli noblesní královny Clarisse. Také bych chtěla vyzdvihnout excelentní český dabing, což je možná také jeden z důvodů, proč se mi tento film tak zalíbil. Nepřišel mi stupidní, trapný, ani naivní, jak je zde často zmiňováno. Jeden z mé topky nenáročných, romantických komedií, které si mě získaly (ač zde nemají jakkoli vysoké hodnocení, ale co, každý má své filmové slabůstky:) Ráda se na tuto komedii podívám, když se chci jen tak nenáročně pobavit, vypnout, nebo mám chuť na roztomilou, dívčí a usměvavou americkou pohádku o tom, jak se z šedé myšky stane krásná princezna. "Myslíš, že jsi schopná vládnout nějaké zemi? Vždyť ty dokážeš během několika dní umořit všechny rybky v akváriu" :)(25.3.2006)

Nebýt Anne Hathaway, asi bych šel s hodnocením ještě níže. Tohle je prostě klasický film, který člověk může vidět na TV Nova. Obyčejný brak, který nikoho ničím neobohatí, a jen sežere 2 hodiny času (na TV Nova tak dvojnásobek). Nevzpomenu si, jestli jsme se vůbec u filmu zasmál. Možná jo? Nevím, asi ne.(11.12.2011)

Sfilmovaný sen každého dievčaťa (dobre, do 12 rokov určite každého a od 12 do 22 každého druhého, od 22 zasa každého...) Ak do tejto populačnej skupiny nepatríte, nespochybniteľn hvality tohoto filmu uvidíte asi len ťažko. Z nejakého (mne neznámeho...) dôvodu si však myslím, že mne sa to celkom podarilo.(28.2.2015)

Pro mě dokonalá pohádka, na kterou se občas ráda znovu podívám. Párkrát se mi stalo, že jsem přemýšlela, zda se na konci dané scény hlavní hrdinka neprobudí ze snu, jak ujeté to bylo. Mimochodem, předtím vypadala líp... (a pokračování jsem naštěstí neviděla...nebo že by jo? Každopádně nic zapamatováníhodného.)(24.8.2011)

• dinsdale

Kdysi jsem byla fanynkou celé knižní série o princezně z Genovie, knihy byly plné lehkosti a sebeironických hlášek. Byla jsem zvědavá, co s předlohou provede hollywoodská mašinérie, a samozřejmě, do filmu se dostala jen ta největší klišé a stala se z toho taková patetická slaďárna jakých jsou stovky jiných. Škoda, přeškoda.(29.1.2008)

• - Večer, kdy si Mia (Anne Hathaway) povídá se svým kocourem, je slyšet, že zamňoukal. Přitom však neotevřel ústa. (Mr.Hudson)

• - Miinu (Anne Hathaway) milovanú mačku Fat Louie hrali dokopy štyri mačky. Jednou z nich bola aj mačka, ktorú vlastnila rodina Hathawayovcov. (Raccoon.city)

• - Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)