poster

Deník princezny

 • USA

  Princess Diaries, The

 • Slovensko

  Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

 • Torision
  *

  Na tehle film jsem alergickej. Je to stašně debilní příběh o nepopulární holce, co zjistí, že je vlastně princezna. Následuje snůška trapnejch situací a ještě trapnějších situací. A ničeho jinýho jsem se prostě nedočkáte. Mj. kdybych měl vybrat TOP 10 nejodpornějších herečer, určitě by se do něj vešla Heather Matarazzo.(18.11.2007)

 • Phietros
  ***

  Jasně, tak trochu pubertální a novodobá pohádka.. ale za to je tam docela pár momentů u kterých se dobře pobavíte. Příběh je stanovený na opět známem stylu, kdy se z obyčejné ošklivé holky stane pěkná dámička. Umíte si představit kdyby Vám babička Královna řekla, že jste princeznou v pubertě?! A kort, když jste šedá myška okolí?! Asi by to s Vámi zamávalo.. To samé to udělá z Miou, ale nakonec přistoupí na podmínky babičky a své matky a učí se všemu novému z královské rodiny. Projde změnou v podobě zkrášlení od jednoho kosmetika, jenže ten nenechá nic bez povšimnutí a vše řekne novinářům. A tak se Mia musí vypořádat s novináři, nepřejícími spolužačkami, klukem do kterého je zamilovaná, ale on jí lapí do pasti jen aby se zviditelnil, ale v poslední řadě sama se sebou, co vlastně chce.. Mia má ve filmu přirozené chování a to vzhledem k roli pubertačky i jejímu věku sedí.. Navíc Anne Hathaway předvedla, že jí tyhle role sluší!(7.5.2011)

 • Falko
  ***

  Teenedzerska limonada, ktora ma celkom pobavila. Reziser Garry Marshall ma uz davno za sebou casy, ked este natocil kvalitnu PRETTY WOMAN (1990) a ta zrejme asi navzdy zostane jeho najuspesnejsim filmom. Prekvapila ma aj Whitney Houston, ktora je pod filmom podpisana ako producentka. Anne Hathaway som si oblubil uz v komedii DABEL NOSI PRADU (2006) a odvtedy sa na nu divam stale radsej, takze aj to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu... 19.12.2009______ Anne Hathaway - (Mia Thermopolis) +++ Hector Elizondo - (Joe) +++ Julie Andrews - (Kráľovna Clarisse Renaldi) +++ Mandy Moore - (Lana Thomas) +++ Heather Matarazzo - (Lilly Moscovitz) +++ Caroline Goodall - (Helen Thermopolis) +++ Robert Schwartzman - (Michael Moscovitz) +++ Erik von Detten - (Josh Bryant) +++ Produkcia: Whitney Houston +++ Hudba: John Debney +++(19.12.2009)

 • Ainy
  **

  Byla jsem přemluvena ke společnému zhlédnutí tohoto filmu. Je ve své podstatě celkem milý. Kupříkladu takové skoro obyčejné dívce z lidu, Kate, se dětský sen splnil. Vzala si budoucího krále. A netvrďte mi, holky, že si žádná z vás na princeznu nikdy nehrála. V tomhle snímku byla řada věcí přehnaná. Vystupování mladé, ženovijské šlechtičny, bylo úmyslně zahnáno do extrému. Nikdo mi nenamluví, že se americké, patnáctileté žáby chovají až tak negramotně a hloupě. Deník princezny by měl patřit spíš na dětský Disney channel než do hlavního vysílacího času televizního programu.(9.5.2015)

 • sinp
  *

  Hloupá limonáda se navíc tváří jako pomalu velkofilm a to je silně nechutné. Anne Hathaway opět hrozně přehrává a není zdaleka sama. I legenda Julie Andrews předvádí prkennost. Marshalla novým kouskům už asi nikdo nenaučí, ale to není hlavní problém. Tenhle člověk si v první řadě vybírá neobvykle slabé scénáře, v nichž se ztratí i obsazení. Jako tady - sladké a nevtipné...(6.11.2005)

 • - Večer, kdy si Mia (Anne Hathaway) povídá se svým kocourem, je slyšet, že zamňoukal. Přitom však neotevřel ústa. (Mr.Hudson)

 • - Filmový otec bol skutočným otcom herečky. V zábere, kde princ Renaldo píše list svojej dcére Mii, sa objavil herec Gerald Hathaway, skutočný otec Anne Hathaway. (Raccoon.city)

 • - Anne Hathaway svou první roli získala tak, že během castingu spadla ze židle. Režisérovi se zalíbil její zbrklý temperament a okamžitě ji obsadil. Debut si ve snímku odbyla i Mandy Moore. (Roman.Ticka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace