• Nancy

Nezávazná ptákovinka pro mladší teenagery, které to ovšem nebaví, protože je v tom málo fekálií a ty ostatní už tuplem ne, protože je to opravdu blbost. Začátek byl ještě celkem vtipný a zábavný, ale konec celý dojem příjemné komedie zkazil - byl strašně rozvleklý a rádoby dojemný. Herecké výkony mizerné a amatérské a dialogy značně hraničící s trapností. Ale aspoň, že se maj děti (dívky 8-11 let) na co koukat a snad se jim to i líbí. Jenom na závěr zpráva pro plagjoklase: podle toho popisu, co říkáš jsi viděl těch nejhorších deset minut celého filmu (to jen tak mimochodem), ale podle pouhých 10 minut nemůžeš IMHO nic soudit.(30.4.2005)

• dinsdale

Kdysi jsem byla fanynkou celé knižní série o princezně z Genovie, knihy byly plné lehkosti a sebeironických hlášek. Byla jsem zvědavá, co s předlohou provede hollywoodská mašinérie, a samozřejmě, do filmu se dostala jen ta největší klišé a stala se z toho taková patetická slaďárna jakých jsou stovky jiných. Škoda, přeškoda.(29.1.2008)

Velká americká blbost, ale koukat se na to ještě dá. Asi je to tím, že takové filmy dávají v televizi pořád a já jsem na nich trochu vyrostl, ale já prostě nemám to srdce hodit tuhle teenagerovskou slátaninu někam do odpadu. Anne Hathaway se mi líbí a k Marshallovi chovám za Pretty Woman jistý respekt, takže jim udělám tu laskavost, že se na jejich společné dílo už nikdy vícekrát nepodívám a zůstanu u celkem vysokého hodnocení.(14.1.2013)

• Slarque

Film by měl mít upozornění, že je pouze pro dívky do patnácti let! Myslel jsem si, že Garry Marshall je expert na romantické komedie, ale na realizaci tohohle opravdu pitomého scénáře to není vidět. Hector Elizondo má smůlu, že hraje ve všech jeho filmech, takže je i tady. Proč vzala roli v něčem takovém Julie Andrews, ví nejspíš jen ona sama. U Anne Hathaway radši skončím s konstatováním, že vypadá dobře.(17.4.2005)

• Lachtaan

Můj vztah k Anne Hathaway bych mile rád přirovnal k tomu, který chovám k Zacu Efronovi. Toho jsem mohl kdysi sebevíce proklínat kvůli výkonům v HSM a dneska se snažím, aby mi neutekl jeden jediný jeho snímek, Anne mi ohromně iritovala v téhle rádoby romantické slátanině a opět tomu vděčím své sestře, která Deník musela sjíždět měsíc co měsíc na DVD. A dneska ji řadím do mé TOP 10 nejoblíbenějších hereček a za poslední cca 4 roky jsem v její filmografii nenarazil na špatný film. Takže onen pro mě potupný Deník princezny beru také jako laciný start do jinak povedené kariéry.(16.5.2019)

• - Miu Thermopolis mala hrať Liv Tyler, ale Anne Hathaway mala šťavu a podľa vnučky režiséra i lepšie vlasy. (Raccoon.city)

• - Herec Robert Schwarzmann, ktorý si vo filme zahral pohľadného rockera Michaela, je i v reálnom živote hudobníkom. A dokonca známym. Má pop-rockovú kapelu Rooney. (Raccoon.city)

• - Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)