• Falcor

Růžový (za)biják. Škoda, že se na to moje šestiletá neteř již se mnou odmítá dívat. Ještě, že moje bárbiny mají dost rozumu, aby neodmlouvaly a nevzdorovaly. Ani neceknou. Sou boží a takový cool. A sou tůůze chytrý. A rozumím si s nima, heč. A, a tady, tohle je vo vopravdový princezně, jenže vona žije dneska a nejdřív vo tom ani neví. To jí musej říct. No, je to boží. To se musí vidět. Již dlouho mě žádný film tak nedostal. Je takovej vopravdovej. A sem rád, že u něho ani nemusím moc přemýšlet, i kdyš já mám rád, když někdy musím u filmu přemýšlet, to pak třeba ještě chvíli o něm přemýšlím. Ale jiš se mi to dlouho nestalo, ale tenhle je fakt takový heský. No nevím... docela je takoví zábavný i poučný. Myslím. A ty hlášky. Sou takový pravdivý. Právě na něj koukám a těším se, jak to dopadne. Snad u toho nebudu brečet. Jiš dlouho jsem si u filmu nepobrečel a já u filmů brečím rát. A nyní vážně a k vlastnímu filmu - není špatný a po druhém shlédnutí jsem i zalitoval, že nejsem desetiletá blondýnka, která by skutečně u toho výskala i plakala radostí. Jako prostý chlapec cením i občasný vtipný okamžik tam, kde má být.(25.11.2005)

• plagjoklas

videl som 10 minút ked to davali na JoJke v prestávke medzi "Bratríčku kde jsi" a "U-Turn" ale svoj obraz som si spravil. úplne dementná teenegerská sračka s idiotskými scénkami (Lana má fľak! Lana má fľak) primitívnymi replikami (Toto mám za to že som riadila auto bez vodičského preukazu!) a s hercami bez štipky talentu. Nie toto vážne nemusím a ani nechcem. dakujem pekne. PS: Bratríčku kde jsi a U- turn mi toto utrpenie 100násobne vyvážili(20.12.2004)

Jeden z nejpříjemnějších popelkovských filmů. Už jen sympatická Anne Hathaway a úžasná Julie Andrews jsou dva pádné důvody z nichž každý filmu vyslouží jednu hvězdičku. Obě ladně proplouvají všemi tradičními klišoidními žánrovými prefabrikáty a tam, kde jim začne docházet dech, zasáhne výborný Hector Elizondo. Na rozdíl od mnoha podobných filmů jsem bez potíží překousl občasné uklouznutí, nenudil se, ba dokonce se velmi dobře bavil, zejména v první části s ošklivým kačátkem („zase si na mě někdo sedl“) a jeho proměnou v labutí princeznu (lekce správného držení těla). Zkrátka pohodovka určená fandům pohádek klasických i těch moderních.(9.10.2010)

Nebýt Anne Hathaway, asi bych šel s hodnocením ještě níže. Tohle je prostě klasický film, který člověk může vidět na TV Nova. Obyčejný brak, který nikoho ničím neobohatí, a jen sežere 2 hodiny času (na TV Nova tak dvojnásobek). Nevzpomenu si, jestli jsme se vůbec u filmu zasmál. Možná jo? Nevím, asi ne.(11.12.2011)

• Nancy

Nezávazná ptákovinka pro mladší teenagery, které to ovšem nebaví, protože je v tom málo fekálií a ty ostatní už tuplem ne, protože je to opravdu blbost. Začátek byl ještě celkem vtipný a zábavný, ale konec celý dojem příjemné komedie zkazil - byl strašně rozvleklý a rádoby dojemný. Herecké výkony mizerné a amatérské a dialogy značně hraničící s trapností. Ale aspoň, že se maj děti (dívky 8-11 let) na co koukat a snad se jim to i líbí. Jenom na závěr zpráva pro plagjoklase: podle toho popisu, co říkáš jsi viděl těch nejhorších deset minut celého filmu (to jen tak mimochodem), ale podle pouhých 10 minut nemůžeš IMHO nic soudit.(30.4.2005)

• - Ve scéně v závěru filmu, kdy je Mia (Anne Hathaway) s Michaelem (Robert Schwartzman) na zahradě, si dává Michael ruku za záda. Hned v dalším záběru ji však má podél těla a dává ji za záda podruhé. (Mr.Hudson)

• - Herec Robert Schwarzmann, ktorý si vo filme zahral pohľadného rockera Michaela, je i v reálnom živote hudobníkom. A dokonca známym. Má pop-rockovú kapelu Rooney. (Raccoon.city)

• - Film vychází z knihy „Princezniny deníky“ od americké spisovatelky Meg Cabot. (Mara12)