• bouncer

No já nevím...disneyovsky infantilní, absolutně nepoužitelné pokud nesleduje naivní dušička nějaké holčičky. Jen čekám, kdy ještě přijde tento film v animované verzi...přestože hraná je mi bližší, je to absolutně na jedno brdo se všemi stereotypními animáky z dílen hooodně přestárlé společnosti Disney.(22.1.2004)

• Slavníkovec

"Film" Deník prinezny bych chtěl ač nerad porovnat s filmem Prázdniny v Římě. Zatímco Audrey Hepburn v téměř 60 let starém snímku se snaží ze světa večírků a nudného konvenčního šlechtického života utéci, Anna Hathaway prochází opačným životem z obyčejné holčiny se stává princeznou Genovie, velmi podobné městu Genova. Rozdílů mezi filmy je však více. Anna Hathaway sahá Audrey vzhledem po kolena a hereckým umem hluboko pod kotníky. Jestli jsem nazval příběh Pravé blodnýnky jednoduchým, tak příběh filmu Deník princezny jako by byl vystřižen z dívčího časopisu. Hlavní hrdinka mi připadá uměle jak v roli princezny, tak i v roly teenagerky. Možná je to tak úmyslně, ale celý film mi připadá poněkud ulítlý.(9.8.2010)

Viděla jsem ho asi dvakrát a nemám potřebu se dívat znova. Sice ta zápletka - teda moc nereálná, i když se mi zdá, že se nijak neopičí, aspoň teda já neznám film s podobným námětem, byla docela dobrá, ale jinak to nebyla žádná bomba. Nijak extra mě nenudil ani nenadchl. Taková vcelku vkusná romantická komedie kterak šedá myška ke štěstí přišla. Tenhle námět je ohraný, ale ono se nic moc jiného vymýšlet nedá...(11.6.2014)

Soundtrack John Debney: 1. Supergirl! - Krystal Harris [3:39] ,2. Little Bitty Pretty One - Aaron Carter [2:56] ,3. Miss You More - BBMak [4:14] ,4. Crush - 3Gs [3:02] ,5. What Makes You Different - Backstreet Boys [3:33] ,6. Miracles Happen - Myra [4:58] ,7. Always Tomorrow - Nobody's Angel [3:39] ,8. Away With The Summer Days - Youngstown [3:24] ,9. Stupid Cupid - Mandy Moore [2:35] ,10. Wake Up - Hanson [4:27] ,11. Happy Go Lucky - Steps [3:32] ,12. I Love Life - Melissa Lefton [3:12] ,13. Ain't Nothing But A She Thing - Little J/Nobody's Angel [5:01] ,14. Hold On - B*Witched [3:13] ,15. The Journey - Mpulz [3:03],(9.6.2011)

• Emzet

Hádám že nejsem cílové publikum, ani věkem, ani pohlavím. I tak bych ale něco tak strašného nečekal. Přeslazená teen romance, plná naprosto nesympatických herců i postav a příběhem jako vypadlým z jedné z těch knih, na jejichž obálkách jsou dívky s koňmi, plyšáky atd. a které začínají "Milý deníčku..." (OK, OK, já VÍM jak se tenhle film jmenuje). Humor veškerý žádný. Dejte pokoj s takovými filmy.(28.12.2008)

• - Film je inšpirovaný skutočným životom spisovateľky Meg Cabot, ktorej zomrel otec a mama začala randiť s jej učiteľom. (Raccoon.city)

• - Scéna s pošmyknutím na školskej tribúne bola nehoda. Počas scény, kde sú Mia (Anne Hathaway) a Lilly (Heather Matarazzo) na tribúne, Anne Hathaway náhodou spadla. Režisérovi sa to ale páčilo natoľko, že to nakoniec vo filme nechal. (Raccoon.city)

• - Ve filmu musela mít Anne Hathaway, ještě před proměnou do následnice trůnu, umělé obočí. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)