• Shit

nic moc, ale víc jsem ani nečekal. celej film vypadá jako zdrcnutá telenovela do dvou hodin a i ty dvě hodiny jsou hrozně moc, sice je pěkný že tvůrci se snažili vložit do filmu co nejvíc trapasů aby to bylo maximálně vtipný, ale většinou se jim to naprosto nepovedlo a vypadalo to spíš dost trapně. a co se týče originality, která by to mohl aspoň trochu zachránit, o tý se tady snad ani nedá mluvit. Je to hodně průměrná romantická komedie, ale koukat se na to ještě dá(16.4.2005)

• Falcor

Růžový (za)biják. Škoda, že se na to moje šestiletá neteř již se mnou odmítá dívat. Ještě, že moje bárbiny mají dost rozumu, aby neodmlouvaly a nevzdorovaly. Ani neceknou. Sou boží a takový cool. A sou tůůze chytrý. A rozumím si s nima, heč. A, a tady, tohle je vo vopravdový princezně, jenže vona žije dneska a nejdřív vo tom ani neví. To jí musej říct. No, je to boží. To se musí vidět. Již dlouho mě žádný film tak nedostal. Je takovej vopravdovej. A sem rád, že u něho ani nemusím moc přemýšlet, i kdyš já mám rád, když někdy musím u filmu přemýšlet, to pak třeba ještě chvíli o něm přemýšlím. Ale jiš se mi to dlouho nestalo, ale tenhle je fakt takový heský. No nevím... docela je takoví zábavný i poučný. Myslím. A ty hlášky. Sou takový pravdivý. Právě na něj koukám a těším se, jak to dopadne. Snad u toho nebudu brečet. Jiš dlouho jsem si u filmu nepobrečel a já u filmů brečím rát. A nyní vážně a k vlastnímu filmu - není špatný a po druhém shlédnutí jsem i zalitoval, že nejsem desetiletá blondýnka, která by skutečně u toho výskala i plakala radostí. Jako prostý chlapec cením i občasný vtipný okamžik tam, kde má být.(25.11.2005)

• Zdeňka

Když mi bylo 12 tak se mi film děsně líbil a patřil mezi mé největší favotity. Od té doby však nějaká léta už uběhla a změnila jsem na něj názor. Mia mi připadá dost otravná a chvilkami trapná, některé scény byly natočeny za účelem smíchu, já však dnes už jen protáčím oči (např. první návštěva sídla královny - tam je Mia úplně nemožná!!!)(24.2.2008)

Soundtrack John Debney: 1. Supergirl! - Krystal Harris [3:39] ,2. Little Bitty Pretty One - Aaron Carter [2:56] ,3. Miss You More - BBMak [4:14] ,4. Crush - 3Gs [3:02] ,5. What Makes You Different - Backstreet Boys [3:33] ,6. Miracles Happen - Myra [4:58] ,7. Always Tomorrow - Nobody's Angel [3:39] ,8. Away With The Summer Days - Youngstown [3:24] ,9. Stupid Cupid - Mandy Moore [2:35] ,10. Wake Up - Hanson [4:27] ,11. Happy Go Lucky - Steps [3:32] ,12. I Love Life - Melissa Lefton [3:12] ,13. Ain't Nothing But A She Thing - Little J/Nobody's Angel [5:01] ,14. Hold On - B*Witched [3:13] ,15. The Journey - Mpulz [3:03],(9.6.2011)

Teenedzerska limonada, ktora ma celkom pobavila. Reziser Garry Marshall ma uz davno za sebou casy, ked este natocil kvalitnu PRETTY WOMAN (1990) a ta zrejme asi navzdy zostane jeho najuspesnejsim filmom. Prekvapila ma aj Whitney Houston, ktora je pod filmom podpisana ako producentka. Anne Hathaway som si oblubil uz v komedii DABEL NOSI PRADU (2006) a odvtedy sa na nu divam stale radsej, takze aj to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu... 19.12.2009______ Anne Hathaway - (Mia Thermopolis) +++ Hector Elizondo - (Joe) +++ Julie Andrews - (Kráľovna Clarisse Renaldi) +++ Mandy Moore - (Lana Thomas) +++ Heather Matarazzo - (Lilly Moscovitz) +++ Caroline Goodall - (Helen Thermopolis) +++ Robert Schwartzman - (Michael Moscovitz) +++ Erik von Detten - (Josh Bryant) +++ Produkcia: Whitney Houston +++ Hudba: John Debney +++(19.12.2009)

• - Scéna s pošmyknutím na školskej tribúne bola nehoda. Počas scény, kde sú Mia (Anne Hathaway) a Lilly (Heather Matarazzo) na tribúne, Anne Hathaway náhodou spadla. Režisérovi sa to ale páčilo natoľko, že to nakoniec vo filme nechal. (Raccoon.city)

• - Keď Mia (Anne Hathaway) rozbila počas večere pohár, čašník (herec Alan Kent), povedal: "To sa stáva". Herec povedal toto isté aj vo filme Pretty Woman (1990), keď Julii Roberts odletelo jedlo z taniera. Takisto tam hral čašníka. Keďže oba filmy režíroval Garry Marshall, nie je prekvapením, že v Denníku princeznej hralo viacero hercov z Pretty Woman. (Raccoon.city)

• - Anne Hathaway svou první roli získala tak, že během castingu spadla ze židle. Režisérovi se zalíbil její zbrklý temperament a okamžitě ji obsadil. Debut si ve snímku odbyla i Mandy Moore. (Roman.Ticka)