• Lachtaan

Můj vztah k Anne Hathaway bych mile rád přirovnal k tomu, který chovám k Zacu Efronovi. Toho jsem mohl kdysi sebevíce proklínat kvůli výkonům v HSM a dneska se snažím, aby mi neutekl jeden jediný jeho snímek, Anne mi ohromně iritovala v téhle rádoby romantické slátanině a opět tomu vděčím své sestře, která Deník musela sjíždět měsíc co měsíc na DVD. A dneska ji řadím do mé TOP 10 nejoblíbenějších hereček a za poslední cca 4 roky jsem v její filmografii nenarazil na špatný film. Takže onen pro mě potupný Deník princezny beru také jako laciný start do jinak povedené kariéry.(16.5.2019)

Jeden z nejpříjemnějších popelkovských filmů. Už jen sympatická Anne Hathaway a úžasná Julie Andrews jsou dva pádné důvody z nichž každý filmu vyslouží jednu hvězdičku. Obě ladně proplouvají všemi tradičními klišoidními žánrovými prefabrikáty a tam, kde jim začne docházet dech, zasáhne výborný Hector Elizondo. Na rozdíl od mnoha podobných filmů jsem bez potíží překousl občasné uklouznutí, nenudil se, ba dokonce se velmi dobře bavil, zejména v první části s ošklivým kačátkem („zase si na mě někdo sedl“) a jeho proměnou v labutí princeznu (lekce správného držení těla). Zkrátka pohodovka určená fandům pohádek klasických i těch moderních.(9.10.2010)

• kingik

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, nemotorná a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlích a nemožném oblečení patří spíš někam na okraj mezi outsidery. Přesto žije spokojeně se svou matkou, malířkou Helen, a kamarádkou Lilly. Její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. A celá je to jedna velká sprcha trapnosti, která funguje jen v počátku, kdy absolvujeme jako diváci přerod ošklivého kačátka v pohlednou slečnu důstojnou pro královský trůn. Potud jsem tu trapnost akceptoval, ale pak už se film s ničím pořádným nevytasil. Anne Hathaway nemá nijaký extra komediální talent, ale s tím, co má, si v téhle naivní slátanině bohatě vystačila. Garry Marshall opět nezklamal a dokázal, že se svými filmy dokáže mimořádně otravovat. 20%(2.4.2013)

Pro mě dokonalá pohádka, na kterou se občas ráda znovu podívám. Párkrát se mi stalo, že jsem přemýšlela, zda se na konci dané scény hlavní hrdinka neprobudí ze snu, jak ujeté to bylo. Mimochodem, předtím vypadala líp... (a pokračování jsem naštěstí neviděla...nebo že by jo? Každopádně nic zapamatováníhodného.)(24.8.2011)

• Torision

Na tehle film jsem alergickej. Je to stašně debilní příběh o nepopulární holce, co zjistí, že je vlastně princezna. Následuje snůška trapnejch situací a ještě trapnějších situací. A ničeho jinýho jsem se prostě nedočkáte. Mj. kdybych měl vybrat TOP 10 nejodpornějších herečer, určitě by se do něj vešla Heather Matarazzo.(18.11.2007)

• - Miinu (Anne Hathaway) milovanú mačku Fat Louie hrali dokopy štyri mačky. Jednou z nich bola aj mačka, ktorú vlastnila rodina Hathawayovcov. (Raccoon.city)

• - Film je inšpirovaný skutočným životom spisovateľky Meg Cabot, ktorej zomrel otec a mama začala randiť s jej učiteľom. (Raccoon.city)

• - Večer, kdy si Mia (Anne Hathaway) povídá se svým kocourem, je slyšet, že zamňoukal. Přitom však neotevřel ústa. (Mr.Hudson)