Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

(více)

Recenze (300)

bouncer 

všechny recenze uživatele

No já nevím...disneyovsky infantilní, absolutně nepoužitelné pokud nesleduje naivní dušička nějaké holčičky. Jen čekám, kdy ještě přijde tento film v animované verzi...přestože hraná je mi bližší, je to absolutně na jedno brdo se všemi stereotypními animáky z dílen hooodně přestárlé společnosti Disney. ()

plagjoklas odpad!

všechny recenze uživatele

videl som 10 minút ked to davali na JoJke v prestávke medzi "Bratríčku kde jsi" a "U-Turn" ale svoj obraz som si spravil. úplne dementná teenegerská sračka s idiotskými scénkami (Lana má fľak! Lana má fľak) primitívnymi replikami (Toto mám za to že som riadila auto bez vodičského preukazu!) a s hercami bez štipky talentu. Nie toto vážne nemusím a ani nechcem. dakujem pekne. PS: Bratríčku kde jsi a U- turn mi toto utrpenie 100násobne vyvážili ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Disney studio přineslo svoji verzi příběhu o tom, jak se z ošklivého kačátka stane půvabná princezna. Ne, tohle s o rok starší kolumbijskou telenovelou ´Ošklivka Betty´ skutečně nemá nic společného, i když společné motivy by tu byly. Vyprávění o zakřiknuté Mii, do které si každý ´kopne´, přináší především lehký humor, jednoduchý děj, k tomu romantickou atmosféru a typické dívčí trable. A tak je divácky zaměřen především pro mladé dívky, které námět nejvíce osloví. ()

Phietros 

všechny recenze uživatele

Jasně, tak trochu pubertální a novodobá pohádka.. ale za to je tam docela pár momentů u kterých se dobře pobavíte. Příběh je stanovený na opět známem stylu, kdy se z obyčejné ošklivé holky stane pěkná dámička. Umíte si představit kdyby Vám babička Královna řekla, že jste princeznou v pubertě?! A kort, když jste šedá myška okolí?! Asi by to s Vámi zamávalo.. To samé to udělá z Miou, ale nakonec přistoupí na podmínky babičky a své matky a učí se všemu novému z královské rodiny. Projde změnou v podobě zkrášlení od jednoho kosmetika, jenže ten nenechá nic bez povšimnutí a vše řekne novinářům. A tak se Mia musí vypořádat s novináři, nepřejícími spolužačkami, klukem do kterého je zamilovaná, ale on jí lapí do pasti jen aby se zviditelnil, ale v poslední řadě sama se sebou, co vlastně chce.. Mia má ve filmu přirozené chování a to vzhledem k roli pubertačky i jejímu věku sedí.. Navíc Anne Hathaway předvedla, že jí tyhle role sluší! ()

dinsdale 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem byla fanynkou celé knižní série o princezně z Genovie, knihy byly plné lehkosti a sebeironických hlášek. Byla jsem zvědavá, co s předlohou provede hollywoodská mašinérie, a samozřejmě, do filmu se dostala jen ta největší klišé a stala se z toho taková patetická slaďárna jakých jsou stovky jiných. Škoda, přeškoda. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (16)

  • Anne Hathaway (Mia Thermopolis) svou první filmovou roli získala tak, že během castingu spadla ze židle. Režisérovi se zalíbil její zbrklý temperament a okamžitě ji obsadil. Debut si ve snímku odbyla i Mandy Moore (Lana Thomas). (Roman.Ticka)
  • Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)

Související novinky

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama