Deník princezny

Princess Diaries, The

Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

Soundtrack John Debney: 1. Supergirl! - Krystal Harris [3:39] ,2. Little Bitty Pretty One - Aaron Carter [2:56] ,3. Miss You More - BBMak [4:14] ,4. Crush - 3Gs [3:02] ,5. What Makes You Different - Backstreet Boys [3:33] ,6. Miracles Happen - Myra [4:58] ,7. Always Tomorrow - Nobody's Angel [3:39] ,8. Away With The Summer Days - Youngstown [3:24] ,9. Stupid Cupid - Mandy Moore [2:35] ,10. Wake Up - Hanson [4:27] ,11. Happy Go Lucky - Steps [3:32] ,12. I Love Life - Melissa Lefton [3:12] ,13. Ain't Nothing But A She Thing - Little J/Nobody's Angel [5:01] ,14. Hold On - B*Witched [3:13] ,15. The Journey - Mpulz [3:03],(9.6.2011)

• Torision

Na tehle film jsem alergickej. Je to stašně debilní příběh o nepopulární holce, co zjistí, že je vlastně princezna. Následuje snůška trapnejch situací a ještě trapnějších situací. A ničeho jinýho jsem se prostě nedočkáte. Mj. kdybych měl vybrat TOP 10 nejodpornějších herečer, určitě by se do něj vešla Heather Matarazzo.(18.11.2007)

• OG_Swifty

Deník princezny je neuvěřitelná sračka, která se točí kolem nemožný Anne Hathaway. Anne Hathaway je ve filmu mega hnusná (zajímalo by mě, zda existuje nějaká kauzalita mezi kudrnatýma vlasama a filmovou šeredností) a především nemožná. Kdybych tam chodil na střední s ní, tak jí taky šikanuju, protože byla úplně přehnaně MENTÁLNÍ. Podobně kritický bych byl rád i k její filmové kamarádce Lilly (Heather Matarazzo) - vypadala úplně retardovaně od začátku filmu a když zhruba v polovině filmu udělají z Anne kočku (nebo alespoň něco, co je jí mnohem blíž než dosavadní vzhled) a Lilly jí začne dissovat, tak jsem si fakt přál, aby šofér Joe vytáhnul sawed-off shotgun a ustřelil jí tu zmutovanou držku. Ve druhé polovině filmu 2x tancuje šofér s královnou a celý to jde všechno mírně nahoru, ale opravdu jen mírně. Prý má tenhle film i jedno nebo dvě pokračování, no... asi bych si radši pustil Egyptský dokument o transformaci zemědělského hospodaření po politickém převratu.(8.5.2016)

Jeden z nejpříjemnějších popelkovských filmů. Už jen sympatická Anne Hathaway a úžasná Julie Andrews jsou dva pádné důvody z nichž každý filmu vyslouží jednu hvězdičku. Obě ladně proplouvají všemi tradičními klišoidními žánrovými prefabrikáty a tam, kde jim začne docházet dech, zasáhne výborný Hector Elizondo. Na rozdíl od mnoha podobných filmů jsem bez potíží překousl občasné uklouznutí, nenudil se, ba dokonce se velmi dobře bavil, zejména v první části s ošklivým kačátkem („zase si na mě někdo sedl“) a jeho proměnou v labutí princeznu (lekce správného držení těla). Zkrátka pohodovka určená fandům pohádek klasických i těch moderních.(9.10.2010)

• kingik

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, nemotorná a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlích a nemožném oblečení patří spíš někam na okraj mezi outsidery. Přesto žije spokojeně se svou matkou, malířkou Helen, a kamarádkou Lilly. Její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. A celá je to jedna velká sprcha trapnosti, která funguje jen v počátku, kdy absolvujeme jako diváci přerod ošklivého kačátka v pohlednou slečnu důstojnou pro královský trůn. Potud jsem tu trapnost akceptoval, ale pak už se film s ničím pořádným nevytasil. Anne Hathaway nemá nijaký extra komediální talent, ale s tím, co má, si v téhle naivní slátanině bohatě vystačila. Garry Marshall opět nezklamal a dokázal, že se svými filmy dokáže mimořádně otravovat. 20%(2.4.2013)

• - Film vychází z knihy „Princezniny deníky“ od americké spisovatelky Meg Cabot. (Mara12)

• - Film je inšpirovaný skutočným životom spisovateľky Meg Cabot, ktorej zomrel otec a mama začala randiť s jej učiteľom. (Raccoon.city)

• - Keď Mia (Anne Hathaway) rozbila počas večere pohár, čašník (herec Alan Kent), povedal: "To sa stáva". Herec povedal toto isté aj vo filme Pretty Woman (1990), keď Julii Roberts odletelo jedlo z taniera. Takisto tam hral čašníka. Keďže oba filmy režíroval Garry Marshall, nie je prekvapením, že v Denníku princeznej hralo viacero hercov z Pretty Woman. (Raccoon.city)