Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

dobytek

Kulhající a stárnoucí Paul Newman tady hrál něco jako frajera Luka po 30 letech. A nutno dodat, že i v tom pokročilym věku to pořád frajer byl a dokázal celej film utáhnout prakticky sám. Ten film sám o sobě neni žádnej zázrak. Je to taková obyčejná komedie z americkýho maloměsta, kde spolu postavy vedou různý žabomyší války. No a nakonec si to stejně všichni spolu vyříkaj v hospodě u piva a jede se dál. Stačilo vidět jednou. ()

RHK

Příjemný, moudrý a vtipný film o obyčejných lidech v obyčejném malém americkém městečku. Vynikající Paul Newman již ve zralém věku hraje šedesátiletého svérázného životního ztroskotance a provokatéra Sullyho, který neustále řeší své konflikty s místním podnikatelem Carlem (B.Willis), s místním policistou (P.S.Hoffman), se svým přítelem jednonohým právníkem a především se svou rodinou. Na stará kolena zmoudřelý, snaží se nyní sblížit se svým dospělým synem, kterého kdysi v raném dětství opustil, a se svým malým vnukem, kterého objevil a kterému se snaží vynahradit to, co nedal synovi. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=QKYsA2-_uk4 ()

kleopatra

Přiznám se, že jsem čekala víc. Jo, byl to milý pohodový film, vztah otce a syna, nebo ty krásné konverzace Jessicy Tandy, to ano, ale laškování mezi Sullym a Melanii? Ne že bych mu to nepřála a bylo to nemožné, ale ..... A ten opakovaný vtip s odklízečkou sněhu ..... Newmana mám hodně ráda, ale myslím, že jak z námětu, tak z obsazení se dalo vytěžit cosi jiskřivějšího. ()

Davies182

Paul Newman byl v roli samotářského mrzouta vážně neuvěřitelný. Takhle jsem se hodně dlouho pořádně neponořil do nějaké postavy a hltal každý její dialog. Hoffman v roli policisty velmi mile překvapil, no a Bruce Willis dokázal, že umí zahrát pořádnou svini. Mezi ním a Newmanem to tak jiskřilo, až mi málem shořel obývák. ()

golfista

Výborné herecké obsazení a skvělá hudba (Howard Shore), která na mě působila jako další vynikající "herecký výkon". To vše dohromady vám dá příjemný zážitek z tohohle nenápadného, ale o to příjemnějšího filmu o životě zajímavých postaviček jednoho malého města.... A Paul Newman - k tomu není potřeba cokoli dodávat... ()

• Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (hudy78)
  • Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)
  • Film získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. (M.B)