Nejsem blázen

Nie som blázon

Drama / Komedie

USA, 1994, 110 min

• Le_Chuck

Dokonale ma uspal. Nudný film s nudným Newmanom, nudným príbehom a nudným zbytkom. Jediné čo stojí za reč je nudná hudba H.Shora.(27.8.2005)

Pohodový film, jak to jen skvělý Paul Newman umí. Nic na tom, že za ta léta zestárl. Výkon to byl jiný, ale stejně kvalitní jako když byl mladý frajer. Nebyla jsem vůbec zklamaná, i scénář měl vypovídající gradaci.(7.12.2012)

Oscar 2 nominace: Herec HR - Paul Newman, Scénář - A . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(30.3.2004)

Příjemný herecký projev Paula Newmana a Bruce Willise spolu s výborným scénářem činí z tohoto snímku hodně povedenou podívanou.(11.3.2003)

Paul Newman hraje podobného mrzouta jako Clint Eastwood ve filmu Gran Torino. Možná jen trošku méně mrzutého. Mám rád tyhle pocitové americké filmy. Malé městečko v kopcích, kde se všichni znají. Velká auta, široké silnice a vůbec kupa všech těch amerických věcí, které mám opravdu rád.(31.12.2010)

• - Bruce Willis strávil natáčením pouze 22 dní. (MeanWhile)

• - Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)

• - Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)