Nejsem blázen

Nobody's Fool

Nie som blázon

Drama / Komedie

USA, 1994, 110 min

Nejsem blázen Roberta Bentona je takový můj miláček na který nedám dopustit, Paul Newman jako vzpurný Sally je neodolatelný a ostatní mu zdárně sekundují ve větších či menších rolích jako třeba tupý policajt v podáni Philipa Seymoura Hoffmana, zklamaná Melanie Griffith nebo Bruce Willis jako mísni podnikatel, scény s navzájem si kradenou sněhovou frézou jsou parádni a příjemná hudba Howarda Shorea jen podtrhuje celou atmosféru filmu, poslední film skvělé Jessici Tandy, jedná se sice malý film o obyčejných starostech člověka a lidí na malém městě, který ale o to více potěší každého diváka.(27.10.2012)

Žádný strhující příběh a děj, jen obyčejné životní úděly obyčejných lidí, avšak zahrané neobyčejnými herci. Ke kulhajícímu Paulu Newmanovi není co dodat, vždyokouzlující hlas Jessicy Tandy měl opět možnost smlsnout si na krásných větách, neobyčejně půvabná a výborná Melanie Griffith a do čtveřice lišácký Bruce Willis...Co víc si přát. Snad jen dobrou hudbu, a té nám je taky dopřáno. Stačí jen koukat, poslouchat a vychutnat si to. Závěrečné věnování filmu Jessice Tandy, která už se jeho premiéry nedožila, je moc pěkným gestem a poctou pro herečku jež do slova a do písmene hrála do posledních sil. Je zajímavý jak z obyčejného příběhu lze udělat neobyčejný film...(22.11.2008)

Jednoznacne souhlasim s "MeanWhile" a jasne davam 5 hvezd.Naprosto skvele vypraveny pribeh zmeny pomerne stereotypniho aktivniho duchodu v zivot s jednou malou motivaci proc zitra zase vstat z postele.Film nabizi spoustu velmi prijemnych bon motu ("s tim ze si byl v base nema stesti co delat") + dobrych vtipu (kleopatro ta freza na snih byla preci super). Herecke vykony absolutne super vzhledem k tomu ze pribeh je skoro az komorni a nedava prostor k zavratnym a nezapomenutelnym vykonum.Ostatne i Willis ve vedlejsi roli "sekunduje" bez jakehokoliv tlaceni se na svetlo a dodava pouze zadany rozmer - coz ve vysledku vychazi naprosto dokonale. Jinak tento film osobne povazuji za jeden ze tri nejvice nedocenenych filmu Hollywoodu poslednich 20ti let. 5 hvezd davam jenom velmi malo ale tady je to jak z praku(7.8.2011)

Je to určitá zajímavá tendence, jak se některé velké hollywoodské hvězdy minulých desetiletí na stará kolena angažují v žánrově malých filmech. Toto je jeden pěkný příklad. --- Většina amerického mediálního exportu si vystačí s východním pobřežím a Kalifornií, a pokud už si všimne nějakého jiného koutu Ameriky, zpravidla jen proto, aby ukázala, jak je beznadějně zaostalý. A tak se většinou můžeme jen domýšlet, jak ta obrovská „malá“ Amerika menších měst a městeček, bílá, protestantská, heterosexuální, konzervativní a republikánská, nejspíš vypadá. --- Tento film je americkou obdobou naší Vesničky střediskové. Nemá to děj, je to obraz určitého druhu lidí. Obraz nemálo idealizovaný, pochopitelně, ale měli bychom si vážit odvahy, s jakou někdo vyzdvihne na světlo americké smetiště dějin a oznámí světu: ještě ne celá Amerika je barevná, sektářská, politicky korektní, pokroková a obamovská. Klobouky dolů a chovejme se tiše, jsme na pohřbu.(9.1.2011)

• WANDRWALL

Zaskočilo mě, že i Paul Newman zestárl? Asi. Hvězda stříbrného plátna je prostě taky jen člověk. Film je to řečeno hudební terminologií něco pro střední produ diváků. Malé město, blbnutí starouška, a pár žen, co ještě za něco stojí. A tak si zablbne, což vadí jiným, ale ne těm správným ženám. A už tu máme příběh, takový, co není třeba moc rozebírat, ale víckrát ho vidět taky pro mě netřeba. kde je ten FRAJER LUKE, ptám se. Zestárl, odpovídám si.(4.9.2010)

• - Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)

• - Paul Newman vo filme nosí šiltovku, na ktorej je nápis "The Iron Horse Bar". V tomto bare sa natáčala časť scén. (Cracker)

• - Režisér Robert Benton chtěl původně obsadit do role Carla Nicka Nolteho a Jeffa Bridgese do role Petera Sullivana. (Kritiq)