Wei lai ji qi cheng

• Kanada

Next Gen

Animovaný / Akční / Dobrodružný

Čína / Kanada, 2018, 90 min

Nečakane výborné detské sci-fi so solídnou animáciou a príbehom, ktorý nie je taký priamočiary, ako sa na prvý pohľad zdá.(30.9.2019)

8/10. Za takový animák by se nestyděl i Disney s Pixarem. Audiovizuálě podmanivé (anime prvky v akcích správně epické), kupředu hnané skrz dobře napsané (přesto neoriginální) postavy, sem tam prosáknou nápady a pár gagů a jako celek to funguje náramně. Výborná věc pro všechny věkové kategorie. Bravo! Více: https://www.youtube.com/watch?v=sMRUm79dCj8(19.11.2019)

Překvapivě nápaditý animák s výborně zpracovaným světem budoucnosti. Pro děti místy dost realistické.(10.9.2018)

Já, Robot se potkal s Big Hero 6 a Železným obrem. Přesně na pomezí 3 a 4 hvězd - dávám víc za tu spoustu odkazů a narážek. Škoda, že se ten scénář ve 3. čtvrtině trochu zakoktal.(14.9.2018)

Animák spíš pro odrostlejší děcka případně pro milovníky cyberpunku. Ta Číná v tom je cítit. Je to kopírka všech možných sci-fi - od Blade Runnera, přes I, Robot, Big Hero 6 až po Terminatora či 5th Element a řadu dalších. Ale docela to funguje. Hlavní postava je mega otravná, robůtek roztomilej a finální bossfight náležitě epický. Na animák to má i nezvykle hravou a dynamickou kameru. K tomu stačí přidat filmový šum a špetku chromatické aberace a hned to má celé trochu jiný nádech. Přesto jsem se nemohl zbavit pocit, že jsem tohle už mnohokrát viděl a něco mi ke spokojenosti chybělo - možná sympatičtější hlavní hrdinka.(3.11.2018)

"Next Gen" mi príde síce trošku ako mix viacerých filmov, ktoré som videl za posledné roky, no myslím si, že reálne má čo ponúknuť aj sám o sebe. Nebudem to tu rozoberať, no má to niečo z "Big Hero 6" a niečo z "Avengers: Age Of Ultron". A okrem toho máme mamu, ktorá nechce svoju dcéru počúvať a utápa svojé problémy v milovaní robotov. A čím novší model, tým lepšie. Aby som povedal pravdu, postavy v tomto filme sú okey. Mia je svojou agresiou celkom zaujímavá. Má pocit, že svet jej nedal nič a len ju opúšťa a môže za to fakt, že všetci milujú svojich domácich robotov. A tak je na nich rozčúlená. A keď postupne sa automaticky pýtajú nudle na to, či sú chutné, a kefka na zuby chce umyť zuby aj čo najtvrdšími metódami, tak pre ňu začínajú byť veci viac frustrujúce. A chápem jej rozhorčenie. No niektoré veci čo robila boli pre mňa trošku moc. Jej mama mi najprv prišla otravná, no potom som sa ukáže, že každý má svoju metódy bojovania so svojimi problémami. A potom zabúdala na svoju dcéru. Len príde moment, kedy jej príde najdôležitejšia. Robot, ktorý nemá meno a budem ho teda volať len Miin robot je podľa mňa zaujímavá postava. Je to podobné ako keď sme sledovali Johnnyho 5-ku. Učí sa nové veci, premýšľa a začína si aj uvedomovať vážnosť ľudského života. A to je pre mňa fascinujúce. Je pravda, že veľa scénok z filmu mi prišli ako referencie na iné filmy, no reálne mi to nevadilo. Animácie sú schopné, postavy sú okey, príbeh celkom okey, no posolstvo a akcia sú dostatočne silné a dobre spracované. Za jedno pozretie to stojí. Hodnotenie: B(29.11.2018)

• scroochy

Film zabíjí naprosto nesmyslný scénář a nezajímavé postavy. Akce místy překvapivě dobrá. Big Hero 6 je ale o dost lepší.(17.9.2018)

(82/2018) / Baymax 2.0 s o triedu slabšími postavami a príbehom. Nie je to úplne marný animák, chvílami všetko šlape tak ako má, tempo a kvalita sa ale prekvapivo rýchlo mení. A bohužial akurát záver bol tá slabšia časť. Inak potešilo ako v druhej polke filmu zahrali tvorcovia aj na docela temnú notu. (6/10)(26.9.2018)

Terminátor, Roboti, Já, Robot, Železný obr a spousta dalšího v mišmaši, který nabízí slušný vizuál, ale příběhově je pustý, postavy má místy až nesnesitelné a celkově se jedná o plagiát kdečeho, přičemž všechny inspirace jsou lepší než tohle. S bídou tři hvězdičky. 50%(21.12.2019)

Příjemná animace a stylizace, ovšem scénář není schopen vstřícně podat očekávaná klišé o přátelství, toleranci, bla bla. Nejzábavnější postava paradoxně pes.(23.9.2019)

Sakra tak tohle mě fakt bavilo srovnání s Big Hero 6 je jasné a pro mě jsou oba dva filmy stejně dobré a vtipné. Každopádně k Next Gen krásná animace, úžasné postavy, luxusní humor a klasický příběh jo tohle je prostě pecka. Velká škoda že zatím je tu jen 70% a také tak málo hodnocení konkrétně 435. 97% ---10/10 IMDb(7.3.2019)

• Mauric

A cenu za nejnesympatičtější postavu ve filmu Next Gen získává... ...všichni! Příběh hitleroidního fracka a přecitlivělého robota-zabijáka ve mně zahýbal žlučí namísto city. Celé to zčásti zachraňují nařachaná verze Steva Jobse a zfanatizovaná matka, kteří nám krásně ukazují, kam svět, ve kterém dostáváte elektroniku a s ní spojené služby zdarma, spěje. Snad to v někom vzbudí alespoň trochu kritického myšlení.(16.1.2019)

• Kurikmoon

Dosť stupidný príbeh. Jediné, čo tam stojí fakt za zmienku je charakter a priateľskosť toho robota. Inak prehnané chovanie snád každej postavy.(2.10.2019)

• DavidS.

Hybridní atmosféra Asie a Západu nefunguje a působí spíše rušivě, stejně jako "japonský popík" titulkové úvodní scény...Obsahově slepenec a plagiát...Jako navztekaná prebubertální dívka s fialovými vlasy a vztahem k anime, bych to ocenil asi více...(5.1.2019)

vau velmy skveli animak plny akcie aj dobry pribeh bolo to dost chytlave konecny suboj epicky(25.12.2019)

Velmi milý animák, který se nijak nesnaží zaujmout dokonalou animací. Líbil se mi celý titulkový začátek, který nám v obrázové (částečně kreslené, částečně animované) formě ukazuje dospívání malé holčičky v dospěljší verzi rebelky. Moc zajímavé. Ocitnem se ve světě budoucnosti kde všechno je robotizované, auta umí létat a bez robotů se zřejmě ani nevyserete. Holka extra roboty ráda nemá, což je problém, když na vás mluví i miska na jídlo nebo poštovní schránka. Najdete tu dost vizuáních zajímavostí a scének z různých filmů. Třeba honička na dálnici ve stylu "Já robot" nebo propad do ůplného spodku města ve stylu "5 Elementu" Robot mi hodně připomínal zase Baymaxe z "Big hero 6" Najdeme tu samozřejmě i partu debilů z hlavní krávou nepříjemnou jak vřed na prdeli. Holka a robot se musí potkat protože jinak by to nebyl animák že :) Vyděděnec a podivínka - vždy dobrá dvojka do nepohody. Nezbytnou součástí je i záporák. Ten chce jako každej pablb moc a blabla .... Na pomalu 2 hodinový animák se tu děje dost věcí které nenudí, což je skoro jako zázrak. Je to animák, takže tu nahdete spoustu barev, dětského humoru ale i dost pochmurných částí ale pořád je to animák cílený na děti. Zlý roboti, bitky ve stylu wrestlingu, odhalení záporáka (fakt hodně velké) konec jako z animáku - ups :) Prostě stejně jako před x lety nastoupily hodně kvalitní Úžasňákovi, tak nastoupil i hodně slušný Next Gen. Za mou - pořád ještě - dětskou duši 4 hvězdy bez přemýšlení. Jen mě hodně moc zarazilo že animák byl z titulkama bez dabingu, což je u animáku dost zvláštní.(8.9.2018)

Krásný animák z budoucnosti, kde lidé potřebují ke svému životu roboty více, než je zdrávo. Můžete se s nimi dívat na televizi, udělají vám masáž nohou nebo za odučí hodinu ve škole. Hlavní aktérka filmu má této situace po krk a roboty pohrdá. Vše se změní ve chvíli, když pozná “přítele”, který by se radši zničil než aby poslední vzpomínku na holčičku ze svého harddisku vymazal. Film chvílemi připomíná Big hero 6. Téma roboti vs. lidstvo mě vždy baví a v této pohádce je spoustu otázek k zamyšlení - zneužití technologie pro ovládnutí lidstva, posedlost vlastnit nejnovější technologie, nechat se jimi ovládat a zapomínat na vlastní rodinu. Chvílemi velmi silný animák. Nádherně vizuálně zpracovaný, ale občas ztrácel na tempu a na závěrečné ukápnutí slzy nestačil. I tak, ale skvělá podívaná.(20.9.2018)

Za mě největší animované překvapení tohoto roku.(23.12.2018)

Tak dlhy úvod do animovaného filmu som ešte asi nevidel. Next gen, radšej takýto názov, tento činsky ktorý je na databaze je fakt na smiech. Je filmová rozlúčka s netflixom. Netreba zabúdať ani na netflix filmy ktoré sú poväčšinou v anglickom znení. Ale niektoré filmy a hlavne animáky majú aj Český dabing. Tento ho mal a bol zaručene podarený. Ale dej bol až príliš nudný a nápad ukradnutý veľkej šestke. Ktorá bola jednoznačne lepším animovaným filmom. 3*(27.9.2019)

Ze života :-)(28.10.2018)

<< předchozí 1 2