Wei lai ji qi cheng

• Kanada

Next Gen

Animovaný / Akční / Dobrodružný

Čína / Kanada, 2018, 90 min

Krásný animák z budoucnosti, kde lidé potřebují ke svému životu roboty více, než je zdrávo. Můžete se s nimi dívat na televizi, udělají vám masáž nohou nebo za odučí hodinu ve škole. Hlavní aktérka filmu má této situace po krk a roboty pohrdá. Vše se změní ve chvíli, když pozná “přítele”, který by se radši zničil než aby poslední vzpomínku na holčičku ze svého harddisku vymazal. Film chvílemi připomíná Big hero 6. Téma roboti vs. lidstvo mě vždy baví a v této pohádce je spoustu otázek k zamyšlení - zneužití technologie pro ovládnutí lidstva, posedlost vlastnit nejnovější technologie, nechat se jimi ovládat a zapomínat na vlastní rodinu. Chvílemi velmi silný animák. Nádherně vizuálně zpracovaný, ale občas ztrácel na tempu a na závěrečné ukápnutí slzy nestačil. I tak, ale skvělá podívaná.(20.9.2018)

Sakra tak tohle mě fakt bavilo srovnání s Big Hero 6 je jasné a pro mě jsou oba dva filmy stejně dobré a vtipné. Každopádně k Next Gen krásná animace, úžasné postavy, luxusní humor a klasický příběh jo tohle je prostě pecka. Velká škoda že zatím je tu jen 70% a také tak málo hodnocení konkrétně 435. 97% ---10/10 IMDb(7.3.2019)

takúto úžasnú vec urobili za pár šupov (asi 8mil. €) a predali za balík (30mil. €) Netflixu. A ten urobil dobrý obchod, lebo je to úžasný mix všetkých dobrých sci-fi animákov, ktorý ma neskutočne bavil. Od hudby, cez technologie a myšlienku, až po nádherný pubertálny charakter Mai. Velmi dobré a nečakané, že i mimo disney a pixar vznikajú za nízke rozpočty porovnatelné produkcie!(12.2.2019)

(82/2018) / Baymax 2.0 s o triedu slabšími postavami a príbehom. Nie je to úplne marný animák, chvílami všetko šlape tak ako má, tempo a kvalita sa ale prekvapivo rýchlo mení. A bohužial akurát záver bol tá slabšia časť. Inak potešilo ako v druhej polke filmu zahrali tvorcovia aj na docela temnú notu. (6/10)(26.9.2018)

Na Next Gen jsem narazil úplnou náhodou a mrknul na něj s nulovým očekáváním. Nevím, nakolik to prospělo výslednému dojmu, pravda je, že jsem si to vážně užil. Film je celkem opatrným varováním před závislostí na technice, vizuální stránka je úžasná, příběh příjemné plyne, byť bez extra nepředvídatelných zvratů a občasný humor docela funguje. Bez výčitek to mám za 4 hvězdy.(20.10.2018)

• - Film byl převážně vytvářen (cca 95 % obsahu) v open-source programu Blender, který si můžete zdarma a legálně stáhnout. (Diskomuz)